ВИДЕО:Оркански ветер срушил ѕид, две лица загинале
Напишано од Глигор Тодоров
среда, 20 мај 2015

Во градот Ланџоу во кинеската провинција Гансу во неделата дувал многу силен ветер, кој со својата сила успеал да сруши ѕид.

 

 

Ѕидот се срушил врз минувачи, при што две лица загинале а седум лица биле повредени.

 

Едно од лицата загинало на самото место, а другиот починал на пат кон болницата

 

Погледнете го видеото:

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од Weather4all.com.mk