63970bdd
Василево
вторник, 28 јануари 2020
3℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 06:45
Зајдисонце: 16:39
Времетраење: 594 минути
Фаза на месечината
Влажност: 98.6 %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 10:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
15Km/h
13Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
6Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %14 %19 %25 %21 %16 %12 %17 %22 %27 %28 %28 %28 %24 %20 %16 %16 %16 %16 %16 %14 %13 %11 %13 %14 %16 %18 %20 %22 %25 %27 %29 %22 %16 %9 %7 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa
81 %69 %67 %65 %63 %70 %78 %85 %88 %91 %94 %94 %95 %95 %93 %91 %89 %92 %94 %96 %96 %96 %95 %85 %74 %64 %64 %64 %64 %69 %75 %80 %90 %100 %100 %100 %95 %95 %88 %88 %89 %89 %91 %93 %94 %96 %97 %99 %87 %75 %63 %56 %49 %42 %51 %61 %70 %74 %79 %83 %81 %79 %
89 %89 %89 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %40 %40 %40 %79 %79 %79 %99 %99 %99 %86 %86 %86 %51 %51 %51 %67 %67 %67 %87 %87 %87 %56 %56 %56 %5 %5 %5 %5 %73 %73 %73 %76 %76 %76 %95 %95 %95 %25 %25 %25 %35 %35 %35 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
28.01.2020
мин 1
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност100 %100 %100 %69 %63 %85 %94 %
Облачност14 %18 %35 %89 %4 %3 %40 %
Среда
29.01.2020
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %8 %25 %12 %27 %28 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност95 %89 %96 %95 %64 %64 %80 %100 %
Облачност79 %99 %86 %51 %67 %87 %56 %5 %
Четврток
30.01.2020
мин -8
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
18Km/h
10Km/h
9Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %11 %16 %22 %29 %9 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1014 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност88 %89 %94 %99 %63 %42 %70 %83 %
Облачност73 %76 %95 %25 %35 %0 %0 %0 %
Петок
31.01.2020
мин -5
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 10h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Умерено облачно
-7 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност77 %85 %72 %47 %45 %52 %74 %91 %
Облачност89 %1 %0 %47 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
01.02.2020
мин -2
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 10h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %82 %99 %86 %56 %49 %70 %88 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
28.01.2020
мин 1
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност100 %100 %100 %69 %63 %85 %94 %
Облачност14 %18 %35 %89 %4 %3 %40 %
Среда
29.01.2020
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %8 %25 %12 %27 %28 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност95 %89 %96 %95 %64 %64 %80 %100 %
Облачност79 %99 %86 %51 %67 %87 %56 %5 %
Четврток
30.01.2020
мин -8
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
18Km/h
10Km/h
9Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %11 %16 %22 %29 %9 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1014 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност88 %89 %94 %99 %63 %42 %70 %83 %
Облачност73 %76 %95 %25 %35 %0 %0 %0 %
Петок
31.01.2020
мин -5
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 10h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Умерено облачно
-7 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност77 %85 %72 %47 %45 %52 %74 %91 %
Облачност89 %1 %0 %47 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
01.02.2020
мин -2
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 10h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %82 %99 %86 %56 %49 %70 %88 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
02.02.2020
мин 0
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 16:46 h
Времетраење 10h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %4 %11 %13 %15 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %86 %98 %91 %57 %73 %89 %98 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Понеделник
03.02.2020
мин 1
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 16:47 h
Времетраење 10h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %5 %4 %5 %6 %6 %7 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %99 %90 %67 %45 %57 %70 %73 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Вторник
04.02.2020
мин 1
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 10h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %83 %89 %66 %52 %35 %70 %95 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Среда
05.02.2020
мин -1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 10h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %14 %21 %23 %25 %25 %25 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %92 %96 %61 %59 %40 %83 %72 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
Четврток
06.02.2020
мин -3
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 10h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %35 %41 %42 %43 %30 %17 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %78 %98 %72 %55 %49 %72 %82 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %