Лазарополе
среда, 26 јануари 2022
null℃
Се чувствува: null ℃
Изгрејсонце: 06:55
Зајдисонце: 16:44
Времетраење: 589 минути
Влажност: null %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Измерено во: 07:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
10:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
-6 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7 %7 %6 %6 %5 %4 %4 %4 %4 %5 %5 %4 %4 %4 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %4 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %9 %15 %20 %28 %36 %44 %52 %59 %67 %64 %62 %
0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.01 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.06 mm0.0 mm0.0 mm0.07 mm0.0 mm0.0 mm0.93 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
n/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa1027.93 hPa1027.93 hPa1027.93 hPa1027.15 hPa1027.15 hPa1027.15 hPa1027.83 hPa1027.83 hPa1027.83 hPa1028.03 hPa1028.03 hPa1028.03 hPa1025.69 hPa1025.69 hPa1025.69 hPa1025.86 hPa1025.86 hPa1025.86 hPa1026.16 hPa1026.16 hPa1026.16 hPa1024.88 hPa1024.88 hPa1024.88 hPa1024.88 hPa1023.72 hPa1023.72 hPa1023.72 hPa1021.72 hPa1021.72 hPa1021.72 hPa1021.98 hPa1021.98 hPa1021.98 hPa1022.95 hPa1022.95 hPa1022.95 hPa1022.37 hPa1022.37 hPa1022.37 hPa1022.34 hPa1022.34 hPa1022.34 hPa1022.47 hPa1022.47 hPa1022.47 hPa1024.3 hPa1024.3 hPa1024.3 hPa1024.3 hPa
68 %67 %67 %67 %68 %68 %67 %73 %81 %83 %83 %82 %81 %80 %78 %77 %77 %76 %79 %82 %83 %82 %76 %59 %58 %61 %58 %58 %57 %55 %54 %65 %71 %73 %72 %71 %69 %67 %65 %65 %65 %64 %63 %64 %64 %63 %62 %59 %55 %54 %58 %63 %67 %77 %85 %90 %92 %92 %91 %93 %94 %95 %95 %96 %
31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %39 %39 %39 %49 %49 %49 %41 %41 %41 %3 %3 %3 %24 %24 %24 %62 %62 %62 %41 %41 %41 %56 %56 %56 %56 %38 %38 %38 %33 %33 %33 %0 %0 %0 %19 %19 %19 %80 %80 %80 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
26.01.2022
мин -8
1 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 9h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.78
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-6 ℃
Ведро/Сончево
-8 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %4 %7 %6 %4 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %78 %68 %67 %67 %83 %81 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Четврток
27.01.2022
мин -4
2 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.01 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:45 h
Времетраење 9h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.82
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-7 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027.93 hPa1027.15 hPa1027.83 hPa1028.03 hPa1025.69 hPa1025.86 hPa1026.16 hPa1024.88 hPa
Влажност77 %79 %82 %58 %58 %54 %73 %69 %
Облачност39 %49 %41 %3 %24 %62 %41 %56 %
Петок
28.01.2022
мин -4
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 3.22 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:46 h
Времетраење 9h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.86
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно со снег
Ветер
7Km/h
9Km/h
11Km/h
8Km/h
12Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %20 %44 %67 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023.72 hPa1021.72 hPa1021.98 hPa1022.95 hPa1022.37 hPa1022.34 hPa1022.47 hPa1024.3 hPa
Влажност65 %64 %62 %54 %67 %90 %91 %95 %
Облачност38 %33 %0 %19 %80 %100 %100 %100 %
Сабота
29.01.2022
мин -6
0 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.89
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Облачно
-4 ℃
Облачно
-3 ℃
Облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
-5 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
14Km/h
8Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %48 %34 %23 %10 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024.91 hPa1025.21 hPa1026.68 hPa1027.31 hPa1026.43 hPa1027.29 hPa1028.85 hPa1026.84 hPa
Влажност95 %91 %90 %82 %75 %80 %93 %86 %
Облачност100 %100 %63 %73 %54 %91 %89 %63 %
Недела
30.01.2022
мин -6
6 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 1.25 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.93
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Облачно со дожд и снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
6Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %11 %16 %22 %28 %23 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022.57 hPa1019.59 hPa1017.62 hPa1017.33 hPa1015.11 hPa1017.88 hPa1019.29 hPa1022 hPa
Влажност52 %50 %58 %53 %51 %65 %72 %60 %
Облачност18 %54 %13 %21 %1 %100 %19 %59 %
Среда
26.01.2022
мин -8
1 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 9h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.78
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-6 ℃
Ведро/Сончево
-8 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %4 %7 %6 %4 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %78 %68 %67 %67 %83 %81 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Четврток
27.01.2022
мин -4
2 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.01 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:45 h
Времетраење 9h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.82
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-7 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027.93 hPa1027.15 hPa1027.83 hPa1028.03 hPa1025.69 hPa1025.86 hPa1026.16 hPa1024.88 hPa
Влажност77 %79 %82 %58 %58 %54 %73 %69 %
Облачност39 %49 %41 %3 %24 %62 %41 %56 %
Петок
28.01.2022
мин -4
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 3.22 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:46 h
Времетраење 9h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.86
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно со снег
Ветер
7Km/h
9Km/h
11Km/h
8Km/h
12Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %20 %44 %67 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023.72 hPa1021.72 hPa1021.98 hPa1022.95 hPa1022.37 hPa1022.34 hPa1022.47 hPa1024.3 hPa
Влажност65 %64 %62 %54 %67 %90 %91 %95 %
Облачност38 %33 %0 %19 %80 %100 %100 %100 %
Сабота
29.01.2022
мин -6
0 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.89
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Облачно
-4 ℃
Облачно
-3 ℃
Облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
-5 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
14Km/h
8Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %48 %34 %23 %10 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024.91 hPa1025.21 hPa1026.68 hPa1027.31 hPa1026.43 hPa1027.29 hPa1028.85 hPa1026.84 hPa
Влажност95 %91 %90 %82 %75 %80 %93 %86 %
Облачност100 %100 %63 %73 %54 %91 %89 %63 %
Недела
30.01.2022
мин -6
6 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 1.25 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.93
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Облачно со дожд и снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
6Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %11 %16 %22 %28 %23 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022.57 hPa1019.59 hPa1017.62 hPa1017.33 hPa1015.11 hPa1017.88 hPa1019.29 hPa1022 hPa
Влажност52 %50 %58 %53 %51 %65 %72 %60 %
Облачност18 %54 %13 %21 %1 %100 %19 %59 %
Понеделник
31.01.2022
мин -3
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.03 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 10h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.97
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Облачно
-3 ℃
Облачно
-1 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
6Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %2 %2 %8 %13 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %62 %55 %40 %39 %49 %59 %52 %
Облачност29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %
Вторник
01.02.2022
мин -5
2 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 21.33 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:52 h
Времетраење 10h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
-3 ℃
Облачно со снег
-3 ℃
Облачно со снег
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %58 %73 %76 %79 %74 %69 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност45 %59 %72 %82 %92 %89 %86 %86 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
02.02.2022
мин -4
1 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.43 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 10h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Облачно
-4 ℃
Облачно
-5 ℃
Облачно
-1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
-4 ℃
Облачно
-3 ℃
Облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд49 %43 %37 %33 %29 %30 %31 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %87 %88 %58 %66 %60 %68 %69 %
Облачност62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Четврток
03.02.2022
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.03 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:54 h
Времетраење 10h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Облачно
-1 ℃
Облачно
-1 ℃
Облачно
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %29 %29 %24 %19 %22 %24 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност56 %87 %74 %72 %61 %60 %70 %61 %
Облачност66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %
Петок
04.02.2022
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 76 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:55 h
Времетраење 10h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %16 %16 %16 %15 %12 %9 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност37 %91 %44 %72 %47 %46 %59 %64 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %