Виница
Облачно понеделник, 5 јуни 2023
20℃
Се чувствува: 20 ℃
Изгрејсонце: 04:55
Зајдисонце: 20:01
Времетраење: 906 минути
Влажност: 69.8 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 09:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
22 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
25 ℃
Облачно
25 ℃
Облачно
25 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
32 %38 %44 %44 %45 %45 %39 %32 %26 %18 %10 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %10 %16 %23 %28 %34 %40 %35 %30 %25 %19 %13 %7 %5 %4 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %4 %4 %6 %8 %11 %17 %24 %31 %34 %37 %41 %36 %31 %26 %22 %18 %14 %14 %
0.0 mm0.0 mm1.35 mm0.0 mm0.0 mm1.35 mm0.0 mm0.0 mm1.35 mm0.0 mm0.0 mm1.35 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.16 mm0.0 mm0.0 mm0.12 mm0.0 mm0.0 mm0.31 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.15 mm0.0 mm0.0 mm0.02 mm0.0 mm0.0 mm0.03 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0.598495 %0.598495 %0.598495 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1.46561 %1.46561 %1.46561 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
n/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa1018.96 hPa1018.96 hPa1018.96 hPa1019.05 hPa1019.05 hPa1019.05 hPa1019.24 hPa1019.24 hPa1019.24 hPa1018.79 hPa1018.79 hPa1018.79 hPa1017.62 hPa1017.62 hPa1017.62 hPa1016.42 hPa1016.42 hPa1016.42 hPa1016.54 hPa1016.54 hPa1016.54 hPa1017.7 hPa1017.7 hPa1017.7 hPa1017.7 hPa1017.9 hPa1017.9 hPa1017.9 hPa1017.62 hPa1017.62 hPa1017.62 hPa1017.56 hPa1017.56 hPa1017.56 hPa1017.03 hPa1017.03 hPa1017.03 hPa1015.78 hPa1015.78 hPa1015.78 hPa1014.43 hPa1014.43 hPa1014.43 hPa1014.35 hPa1014.35 hPa1014.35 hPa1015.26 hPa1015.26 hPa1015.26 hPa1015.26 hPa
60 %59 %59 %58 %59 %59 %65 %78 %85 %87 %90 %92 %93 %94 %94 %95 %94 %95 %90 %87 %82 %74 %66 %60 %56 %54 %56 %55 %56 %58 %60 %72 %78 %82 %84 %87 %89 %89 %88 %88 %86 %85 %85 %82 %76 %68 %64 %62 %59 %56 %55 %56 %56 %56 %57 %55 %71 %65 %77 %77 %80 %88 %
73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %80 %80 %80 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %92 %92 %92 %98 %98 %98 %84 %84 %84 %71 %71 %71 %64 %64 %64 %64 %73 %73 %73 %78 %78 %78 %96 %96 %96 %93 %93 %93 %89 %89 %89 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %85 %85 %85 %85 %
Понеделник
05.06.2023
мин 14
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 1.35 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:55 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %27 %44 %45 %26 %3 %
Количество на дожд1.35 mm1.35 mm1.35 mm1.35 mm1.35 mm1.35 mm1.35 mm1.35 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %91 %80 %64 %59 %59 %85 %92 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Вторник
06.06.2023
мин 14
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 1.31 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 04:55 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 15h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %23 %40 %25 %7 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.16 mm0.12 mm0.31 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0.598495 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018.96 hPa1019.05 hPa1019.24 hPa1018.79 hPa1017.62 hPa1016.42 hPa1016.54 hPa1017.7 hPa
Влажност94 %95 %82 %60 %56 %58 %78 %87 %
Облачност80 %78 %78 %92 %98 %84 %71 %64 %
Среда
07.06.2023
мин 15
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.43 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 04:55 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 15h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.62
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Облачно
25 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
2Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %4 %11 %31 %41 %26 %14 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0.15 mm0.02 mm0.03 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %1.46561 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017.9 hPa1017.62 hPa1017.56 hPa1017.03 hPa1015.78 hPa1014.43 hPa1014.35 hPa1015.26 hPa
Влажност88 %85 %68 %59 %56 %57 %65 %80 %
Облачност73 %78 %96 %93 %89 %100 %99 %85 %
Четврток
08.06.2023
мин 14
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 0.65 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
18 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %13 %18 %47 %65 %75 %72 %44 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.11 mm0.09 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2.20574 %9.73335 %9.01041 %2.34758 %
Атмосферски притисок1015.32 hPa1015.16 hPa1015.46 hPa1015.04 hPa1013.59 hPa1012.87 hPa1013.93 hPa1014.59 hPa
Влажност87 %88 %71 %58 %45 %56 %79 %89 %
Облачност96 %98 %96 %79 %77 %80 %83 %53 %
Петок
09.06.2023
мин 14
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 0.19 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %16 %16 %68 %75 %78 %60 %32 %
Количество на дожд0.01 mm0 mm0 mm0.01 mm0 mm0.02 mm0.03 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %4.66348 %23.7361 %36.3625 %12.8302 %
Атмосферски притисок1014.48 hPa1014.15 hPa1014.26 hPa1013.97 hPa1012.82 hPa1011.64 hPa1011.9 hPa1012.78 hPa
Влажност92 %87 %78 %64 %54 %49 %72 %81 %
Облачност66 %58 %17 %13 %21 %48 %36 %13 %
Понеделник
05.06.2023
мин 14
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 1.35 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:55 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %27 %44 %45 %26 %3 %
Количество на дожд1.35 mm1.35 mm1.35 mm1.35 mm1.35 mm1.35 mm1.35 mm1.35 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %91 %80 %64 %59 %59 %85 %92 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Вторник
06.06.2023
мин 14
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 1.31 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 04:55 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 15h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %23 %40 %25 %7 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.16 mm0.12 mm0.31 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0.598495 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018.96 hPa1019.05 hPa1019.24 hPa1018.79 hPa1017.62 hPa1016.42 hPa1016.54 hPa1017.7 hPa
Влажност94 %95 %82 %60 %56 %58 %78 %87 %
Облачност80 %78 %78 %92 %98 %84 %71 %64 %
Среда
07.06.2023
мин 15
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.43 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 04:55 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 15h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.62
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Облачно
25 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
2Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %4 %11 %31 %41 %26 %14 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0.15 mm0.02 mm0.03 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %1.46561 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017.9 hPa1017.62 hPa1017.56 hPa1017.03 hPa1015.78 hPa1014.43 hPa1014.35 hPa1015.26 hPa
Влажност88 %85 %68 %59 %56 %57 %65 %80 %
Облачност73 %78 %96 %93 %89 %100 %99 %85 %
Четврток
08.06.2023
мин 14
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 0.65 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
18 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %13 %18 %47 %65 %75 %72 %44 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.11 mm0.09 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2.20574 %9.73335 %9.01041 %2.34758 %
Атмосферски притисок1015.32 hPa1015.16 hPa1015.46 hPa1015.04 hPa1013.59 hPa1012.87 hPa1013.93 hPa1014.59 hPa
Влажност87 %88 %71 %58 %45 %56 %79 %89 %
Облачност96 %98 %96 %79 %77 %80 %83 %53 %
Петок
09.06.2023
мин 14
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 0.19 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %16 %16 %68 %75 %78 %60 %32 %
Количество на дожд0.01 mm0 mm0 mm0.01 mm0 mm0.02 mm0.03 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %4.66348 %23.7361 %36.3625 %12.8302 %
Атмосферски притисок1014.48 hPa1014.15 hPa1014.26 hPa1013.97 hPa1012.82 hPa1011.64 hPa1011.9 hPa1012.78 hPa
Влажност92 %87 %78 %64 %54 %49 %72 %81 %
Облачност66 %58 %17 %13 %21 %48 %36 %13 %
Сабота
10.06.2023
мин 13
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 4.51 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 15h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.74
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
1Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %22 %24 %73 %76 %70 %64 %43 %
Количество на дожд4.51 mm4.51 mm4.51 mm4.51 mm4.51 mm4.51 mm4.51 mm4.51 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %91 %84 %72 %53 %66 %78 %83 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Недела
11.06.2023
мин 14
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 1.39 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 15h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.77
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %21 %20 %48 %76 %70 %64 %43 %
Количество на дожд1.39 mm1.39 mm1.39 mm1.39 mm1.39 mm1.39 mm1.39 mm1.39 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %85 %82 %66 %51 %62 %74 %76 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %
Понеделник
12.06.2023
мин 14
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 0.29 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 15h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.81
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %21 %19 %52 %84 %78 %73 %51 %
Количество на дожд0.29 mm0.29 mm0.29 mm0.29 mm0.29 mm0.29 mm0.29 mm0.29 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %76 %73 %68 %51 %58 %65 %94 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Вторник
13.06.2023
мин 14
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 0.48 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 15h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.84
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %28 %26 %54 %82 %80 %78 %61 %
Количество на дожд0.48 mm0.48 mm0.48 mm0.48 mm0.48 mm0.48 mm0.48 mm0.48 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %94 %78 %83 %45 %64 %67 %90 %
Облачност29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %
Среда
14.06.2023
мин 15
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 0.18 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %38 %33 %62 %92 %62 %32 %39 %
Количество на дожд0.18 mm0.18 mm0.18 mm0.18 mm0.18 mm0.18 mm0.18 mm0.18 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %100 %78 %99 %44 %90 %91 %99 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %