4c840a27
Миравци
Ведро/Сончево петок, 15 ноември 2019
11℃
Се чувствува: 11 ℃
Изгрејсонце: 06:17
Зајдисонце: 16:11
Времетраење: 594 минути
Фаза на месечината
Влажност: 100 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 11 ℃
Измерено во: 07:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
09:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %4 %6 %7 %10 %13 %16 %17 %18 %20 %18 %16 %13 %13 %12 %12 %9 %6 %3 %4 %4 %5 %6 %7 %7 %7 %6 %5 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %3 %11 %19 %27 %29 %32 %35 %41 %47 %54 %60 %66 %73 %76 %78 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
91 %85 %77 %69 %61 %63 %66 %69 %74 %79 %84 %86 %88 %89 %90 %91 %92 %92 %92 %92 %93 %93 %94 %93 %92 %91 %87 %82 %77 %77 %77 %77 %81 %86 %90 %92 %93 %94 %94 %94 %94 %94 %95 %96 %96 %97 %98 %98 %94 %90 %86 %81 %76 %71 %71 %71 %71 %77 %83 %88 %90 %92 %93 %93 %93 %
18 %18 %18 %9 %9 %9 %3 %3 %3 %13 %13 %13 %45 %45 %45 %86 %86 %86 %96 %96 %96 %99 %99 %99 %95 %95 %95 %91 %91 %91 %94 %94 %94 %86 %86 %86 %91 %91 %91 %91 %86 %86 %86 %87 %87 %87 %89 %89 %89 %79 %79 %79 %86 %86 %86 %92 %92 %92 %90 %90 %90 %99 %99 %99 %99 %
Петок
15.11.2019
мин 11
20 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 15 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 16:11 h
Времетраење 9h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.6
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност100 %100 %85 %61 %69 %84 %89 %
Облачност33 %30 %18 %9 %3 %13 %45 %
Сабота
16.11.2019
мин 9
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
0Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 16:10 h
Времетраење 9h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %16 %20 %13 %12 %3 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност92 %92 %94 %91 %77 %77 %90 %94 %
Облачност86 %96 %99 %95 %91 %94 %86 %91 %
Недела
17.11.2019
мин 11
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %4 %3 %3 %27 %35 %54 %73 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност94 %96 %98 %86 %71 %71 %88 %93 %
Облачност86 %87 %89 %79 %86 %92 %90 %99 %
Понеделник
18.11.2019
мин 10
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 5.6 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
0Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд81 %81 %90 %92 %91 %77 %40 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1017 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност92 %92 %95 %99 %83 %73 %92 %93 %
Облачност100 %98 %100 %98 %86 %56 %44 %69 %
Вторник
19.11.2019
мин 12
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
0Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %43 %57 %70 %74 %67 %57 %71 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %94 %95 %96 %83 %79 %91 %96 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Петок
15.11.2019
мин 11
20 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 15 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 16:11 h
Времетраење 9h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.6
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност100 %100 %85 %61 %69 %84 %89 %
Облачност33 %30 %18 %9 %3 %13 %45 %
Сабота
16.11.2019
мин 9
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
0Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 16:10 h
Времетраење 9h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %16 %20 %13 %12 %3 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност92 %92 %94 %91 %77 %77 %90 %94 %
Облачност86 %96 %99 %95 %91 %94 %86 %91 %
Недела
17.11.2019
мин 11
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %4 %3 %3 %27 %35 %54 %73 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност94 %96 %98 %86 %71 %71 %88 %93 %
Облачност86 %87 %89 %79 %86 %92 %90 %99 %
Понеделник
18.11.2019
мин 10
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 5.6 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
0Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд81 %81 %90 %92 %91 %77 %40 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1017 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност92 %92 %95 %99 %83 %73 %92 %93 %
Облачност100 %98 %100 %98 %86 %56 %44 %69 %
Вторник
19.11.2019
мин 12
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
0Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %43 %57 %70 %74 %67 %57 %71 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %94 %95 %96 %83 %79 %91 %96 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Среда
20.11.2019
мин 9
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
0Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.77
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %78 %69 %72 %75 %70 %65 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %95 %97 %91 %72 %81 %89 %96 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Четврток
21.11.2019
мин 11
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
0Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.81
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд56 %46 %36 %43 %51 %39 %28 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %82 %60 %70 %80 %87 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Петок
22.11.2019
мин 11
18 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.84
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %31 %33 %38 %43 %40 %36 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %96 %99 %74 %79 %50 %92 %75 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Сабота
23.11.2019
мин 8
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %33 %35 %45 %54 %46 %37 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %80 %95 %73 %71 %68 %83 %84 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Недела
24.11.2019
мин 9
16 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.92
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %33 %35 %38 %42 %31 %21 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %92 %99 %92 %61 %70 %84 %91 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %