393708cb
Пирава
Ведро/Сончево вторник, 28 јануари 2020
13℃
Се чувствува: 13 ℃
Изгрејсонце: 06:45
Зајдисонце: 16:40
Времетраење: 595 минути
Фаза на месечината
Влажност: 55.4 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 4 ℃
Измерено во: 10:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %9 %13 %16 %16 %15 %14 %18 %22 %26 %23 %21 %19 %16 %13 %11 %11 %11 %11 %11 %10 %9 %9 %10 %11 %13 %15 %18 %20 %21 %21 %22 %16 %10 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa
64 %64 %64 %64 %70 %76 %82 %84 %87 %90 %92 %94 %96 %93 %91 %88 %93 %97 %100 %99 %96 %93 %83 %74 %64 %66 %67 %68 %72 %75 %78 %85 %92 %99 %95 %90 %90 %86 %85 %85 %84 %84 %84 %83 %82 %80 %79 %72 %64 %57 %51 %45 %39 %47 %55 %62 %69 %76 %82 %77 %73 %
74 %74 %13 %13 %13 %1 %1 %1 %40 %40 %40 %72 %72 %72 %96 %96 %96 %78 %78 %78 %40 %40 %40 %68 %68 %68 %66 %66 %66 %50 %50 %50 %6 %6 %6 %6 %65 %65 %65 %66 %66 %66 %89 %89 %89 %19 %19 %19 %33 %33 %33 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %
Среда
29.01.2020
мин 5
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
0Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %16 %14 %26 %19 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност96 %88 %100 %93 %64 %68 %78 %99 %
Облачност72 %96 %78 %40 %68 %66 %50 %6 %
Четврток
30.01.2020
мин 1
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 9h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
6Km/h
5Km/h
11Km/h
21Km/h
14Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %9 %13 %20 %22 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1014 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност86 %84 %83 %79 %57 %39 %62 %82 %
Облачност65 %66 %89 %19 %33 %0 %0 %1 %
Петок
31.01.2020
мин 3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 15 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 10h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност68 %94 %100 %53 %43 %51 %69 %89 %
Облачност92 %0 %0 %64 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
01.02.2020
мин 5
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 16:45 h
Времетраење 10h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %84 %94 %77 %51 %53 %83 %96 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
02.02.2020
мин 5
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 16:47 h
Времетраење 10h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
13Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %12 %14 %15 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %80 %56 %67 %78 %89 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Вторник
28.01.2020
мин 4
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:40 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
1Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1017 hPa1017 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност100 %100 %97 %64 %64 %82 %90 %
Облачност9 %5 %41 %74 %13 %1 %40 %
Среда
29.01.2020
мин 5
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
0Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %16 %14 %26 %19 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност96 %88 %100 %93 %64 %68 %78 %99 %
Облачност72 %96 %78 %40 %68 %66 %50 %6 %
Четврток
30.01.2020
мин 1
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 9h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
6Km/h
5Km/h
11Km/h
21Km/h
14Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %9 %13 %20 %22 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1014 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност86 %84 %83 %79 %57 %39 %62 %82 %
Облачност65 %66 %89 %19 %33 %0 %0 %1 %
Петок
31.01.2020
мин 3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 15 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 10h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност68 %94 %100 %53 %43 %51 %69 %89 %
Облачност92 %0 %0 %64 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
01.02.2020
мин 5
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 16:45 h
Времетраење 10h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %84 %94 %77 %51 %53 %83 %96 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
02.02.2020
мин 5
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 16:47 h
Времетраење 10h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
13Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %12 %14 %15 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %80 %56 %67 %78 %89 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Понеделник
03.02.2020
мин 7
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 40 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 10h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %5 %2 %4 %6 %6 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %71 %38 %51 %64 %82 %
Облачност40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %
Вторник
04.02.2020
мин 7
19 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 10h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %98 %96 %66 %48 %35 %63 %92 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Среда
05.02.2020
мин 8
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 10h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
0Km/h
5Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %14 %20 %21 %22 %23 %25 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %89 %100 %59 %59 %40 %85 %71 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Четврток
06.02.2020
мин 1
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 16:52 h
Времетраење 10h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
0Km/h
6Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %34 %42 %43 %44 %29 %15 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %72 %100 %70 %45 %47 %70 %78 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %