4c350a38
Пехчево
Претежно сончево вторник, 28 јануари 2020
1℃
Се чувствува: 1 ℃
Изгрејсонце: 06:45
Зајдисонце: 16:38
Времетраење: 593 минути
Фаза на месечината
Влажност: 95.8 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 10:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
11:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
0 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %6 %10 %15 %23 %32 %40 %39 %37 %36 %35 %35 %34 %39 %44 %49 %49 %49 %49 %47 %45 %45 %43 %40 %36 %33 %31 %29 %27 %29 %31 %33 %39 %44 %50 %39 %28 %18 %13 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa
94 %77 %59 %59 %58 %58 %75 %91 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %93 %92 %91 %89 %88 %86 %85 %88 %91 %94 %85 %75 %65 %68 %70 %73 %80 %87 %95 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %97 %94 %92 %89 %88 %87 %86 %81 %76 %71 %64 %56 %48 %43 %39 %34 %51 %68 %85 %93 %100 %100 %88 %68 %
19 %98 %98 %98 %2 %2 %2 %20 %20 %20 %28 %28 %28 %84 %84 %84 %95 %95 %95 %88 %88 %88 %99 %99 %99 %86 %86 %86 %97 %97 %97 %98 %98 %98 %38 %38 %38 %38 %98 %98 %98 %79 %79 %79 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %65 %65 %65 %9 %9 %9 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Вторник
28.01.2020
мин -1
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:38 h
Времетраење 9h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
3Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1017 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa
Влажност100 %100 %100 %59 %58 %100 %100 %
Облачност93 %15 %19 %98 %2 %20 %28 %
Среда
29.01.2020
мин -3
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
0 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
11Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %15 %40 %36 %34 %49 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност93 %89 %85 %94 %65 %73 %95 %100 %
Облачност84 %95 %88 %99 %86 %97 %98 %38 %
Четврток
30.01.2020
мин -8
5 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:40 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со дожд и снег
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно со снег
5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
8Km/h
12Km/h
14Km/h
13Km/h
9Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %33 %27 %33 %50 %18 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1023 hPa1023 hPa
Влажност97 %89 %86 %71 %48 %34 %85 %100 %
Облачност98 %79 %78 %78 %65 %9 %1 %1 %
Петок
31.01.2020
мин -3
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност48 %44 %47 %50 %38 %41 %56 %69 %
Облачност61 %31 %0 %33 %0 %0 %4 %0 %
Сабота
01.02.2020
мин -1
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 10h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %64 %72 %71 %49 %51 %93 %96 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Вторник
28.01.2020
мин -1
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:38 h
Времетраење 9h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
3Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1017 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa
Влажност100 %100 %100 %59 %58 %100 %100 %
Облачност93 %15 %19 %98 %2 %20 %28 %
Среда
29.01.2020
мин -3
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
0 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
11Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %15 %40 %36 %34 %49 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност93 %89 %85 %94 %65 %73 %95 %100 %
Облачност84 %95 %88 %99 %86 %97 %98 %38 %
Четврток
30.01.2020
мин -8
5 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:40 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со дожд и снег
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно со снег
5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
8Km/h
12Km/h
14Km/h
13Km/h
9Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %33 %27 %33 %50 %18 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1023 hPa1023 hPa
Влажност97 %89 %86 %71 %48 %34 %85 %100 %
Облачност98 %79 %78 %78 %65 %9 %1 %1 %
Петок
31.01.2020
мин -3
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност48 %44 %47 %50 %38 %41 %56 %69 %
Облачност61 %31 %0 %33 %0 %0 %4 %0 %
Сабота
01.02.2020
мин -1
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 10h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %64 %72 %71 %49 %51 %93 %96 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Недела
02.02.2020
мин -1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 10h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
11Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %6 %16 %20 %24 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %72 %85 %95 %68 %89 %100 %100 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Понеделник
03.02.2020
мин 1
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 56 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 16:45 h
Времетраење 10h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %6 %7 %8 %7 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %96 %87 %60 %33 %45 %57 %61 %
Облачност56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %
Вторник
04.02.2020
мин 1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 16:47 h
Времетраење 10h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %8 %8 %9 %6 %3 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %66 %66 %70 %44 %39 %69 %94 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Среда
05.02.2020
мин -2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 10h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %16 %20 %23 %26 %29 %32 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %95 %81 %63 %47 %43 %100 %72 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Четврток
06.02.2020
мин -4
5 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 86 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 10h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %46 %55 %52 %49 %35 %22 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %73 %90 %69 %61 %45 %73 %84 %
Облачност86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %