М.Каменица
Облачно четврток, 17 јуни 2021
16℃
Се чувствува: 16 ℃
Изгрејсонце: 04:53
Зајдисонце: 20:07
Времетраење: 914 минути
Влажност: 80.8 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 23:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
0Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %8 %13 %19 %28 %38 %48 %45 %42 %39 %28 %18 %8 %6 %4 %1 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %11 %20 %29 %36 %43 %50 %53 %56 %59 %53 %46 %40 %31 %23 %14 %15 %15 %16 %17 %19 %20 %22 %24 %26 %29 %42 %56 %69 %75 %80 %85 %85 %85 %85 %75 %66 %56 %48 %41 %34 %30 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.9 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm3.0 mm0.0 mm0.0 mm5.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %
1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
85 %87 %83 %73 %67 %62 %57 %55 %54 %51 %60 %71 %62 %62 %64 %77 %87 %92 %93 %91 %91 %90 %90 %91 %92 %93 %90 %84 %77 %72 %68 %60 %63 %64 %65 %57 %69 %72 %70 %85 %80 %90 %91 %91 %92 %92 %91 %90 %90 %88 %85 %87 %81 %77 %65 %58 %56 %59 %62 %62 %67 %73 %67 %68 %79 %82 %86 %90 %91 %90 %
7 %7 %25 %25 %25 %27 %27 %27 %75 %75 %75 %58 %58 %58 %60 %60 %60 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %84 %84 %84 %50 %50 %50 %81 %81 %81 %78 %78 %78 %96 %96 %96 %96 %95 %95 %95 %51 %51 %51 %15 %15 %15 %58 %58 %58 %65 %65 %65 %69 %69 %69 %71 %71 %71 %67 %67 %67 %67 %
Четврток
17.06.2021
мин 11
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 6.4 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
4Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:53 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %19 %48 %39 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.9 mm1.9 mm1.5 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %3 %3 %3 %5 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност84 %87 %67 %55 %60 %62 %87 %91 %
Облачност3 %7 %25 %27 %75 %58 %60 %3 %
Петок
18.06.2021
мин 15
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 9.5 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
6Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:53 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
2Km/h
6Km/h
3Km/h
7Km/h
1Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %1 %2 %29 %50 %59 %40 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm3.0 mm5.5 mm0.0 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %5 %5 %5 %5 %1 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност90 %93 %77 %60 %65 %72 %80 %91 %
Облачност1 %0 %3 %84 %50 %81 %78 %96 %
Сабота
19.06.2021
мин 14
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
8Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 04:53 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
0Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %22 %29 %69 %85 %85 %56 %34 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm1.5 mm1.3 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %3 %3 %2 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност90 %85 %77 %56 %62 %67 %82 %91 %
Облачност95 %51 %15 %58 %65 %69 %71 %67 %
Недела
20.06.2021
мин 13
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:53 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %26 %34 %74 %88 %79 %28 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.6 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност93 %92 %74 %57 %55 %56 %73 %89 %
Облачност22 %23 %11 %43 %46 %39 %11 %1 %
Понеделник
21.06.2021
мин 16
29 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:53 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %37 %63 %44 %18 %4 %
Количество на дожд0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %89 %70 %55 %48 %48 %77 %79 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Четврток
17.06.2021
мин 11
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 6.4 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
4Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:53 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %19 %48 %39 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.9 mm1.9 mm1.5 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %3 %3 %3 %5 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност84 %87 %67 %55 %60 %62 %87 %91 %
Облачност3 %7 %25 %27 %75 %58 %60 %3 %
Петок
18.06.2021
мин 15
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 9.5 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
6Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:53 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
2Km/h
6Km/h
3Km/h
7Km/h
1Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %1 %2 %29 %50 %59 %40 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm3.0 mm5.5 mm0.0 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %5 %5 %5 %5 %1 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност90 %93 %77 %60 %65 %72 %80 %91 %
Облачност1 %0 %3 %84 %50 %81 %78 %96 %
Сабота
19.06.2021
мин 14
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
8Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 04:53 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
0Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %22 %29 %69 %85 %85 %56 %34 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm1.5 mm1.3 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %3 %3 %2 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност90 %85 %77 %56 %62 %67 %82 %91 %
Облачност95 %51 %15 %58 %65 %69 %71 %67 %
Недела
20.06.2021
мин 13
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:53 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %26 %34 %74 %88 %79 %28 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.6 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност93 %92 %74 %57 %55 %56 %73 %89 %
Облачност22 %23 %11 %43 %46 %39 %11 %1 %
Понеделник
21.06.2021
мин 16
29 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:53 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %37 %63 %44 %18 %4 %
Количество на дожд0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %89 %70 %55 %48 %48 %77 %79 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Вторник
22.06.2021
мин 18
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 56 %
Ветер
7Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %6 %45 %58 %68 %78 %41 %
Количество на дожд1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm
Веројатност за невреме56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %85 %67 %55 %69 %69 %69 %79 %
Облачност36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %
Среда
23.06.2021
мин 19
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
8Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
2Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %3 %2 %22 %42 %46 %50 %28 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %83 %78 %62 %46 %48 %50 %55 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Четврток
24.06.2021
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 16 %
Ветер
7Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.49
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %5 %21 %36 %38 %40 %24 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %60 %62 %49 %36 %34 %53 %60 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Петок
25.06.2021
мин 18
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 29 %
Ветер
8Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:54 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.53
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %9 %9 %24 %39 %35 %31 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %70 %63 %39 %46 %34 %52 %87 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Сабота
26.06.2021
мин 19
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 28 %
Ветер
8Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:55 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.56
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %18 %32 %22 %12 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %88 %56 %51 %32 %33 %45 %56 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %