4b240a23
Градско
вторник, 28 јануари 2020
3℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 06:48
Зајдисонце: 16:42
Времетраење: 594 минути
Фаза на месечината
Влажност: 98.6 %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 10:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
9Km/h
9Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
13Km/h
10Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %5 %6 %7 %10 %14 %17 %19 %22 %24 %20 %16 %12 %12 %13 %14 %13 %12 %11 %12 %13 %14 %15 %16 %16 %17 %17 %17 %17 %22 %26 %31 %34 %37 %40 %39 %38 %37 %27 %17 %8 %6 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %14 %14 %14 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa
88 %82 %79 %77 %75 %79 %83 %86 %86 %86 %86 %86 %85 %85 %83 %81 %79 %83 %87 %91 %89 %87 %84 %81 %77 %73 %71 %69 %66 %69 %72 %75 %80 %84 %89 %87 %86 %86 %84 %82 %80 %78 %83 %88 %93 %89 %84 %80 %79 %77 %76 %69 %61 %54 %61 %67 %74 %78 %82 %86 %87 %88 %
76 %76 %76 %13 %13 %13 %27 %27 %27 %50 %50 %50 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %76 %76 %76 %81 %81 %81 %78 %78 %78 %80 %80 %80 %46 %46 %46 %45 %45 %45 %45 %96 %96 %96 %88 %88 %88 %64 %64 %64 %51 %51 %51 %34 %34 %34 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %
Вторник
28.01.2020
мин 2
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa
Влажност98 %100 %100 %82 %75 %86 %86 %
Облачност86 %76 %87 %76 %13 %27 %50 %
Среда
29.01.2020
мин 1
13 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 9h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %7 %17 %24 %12 %14 %11 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1010 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност85 %79 %91 %84 %73 %66 %75 %89 %
Облачност95 %95 %76 %81 %78 %80 %46 %45 %
Четврток
30.01.2020
мин -6
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 14 %
Ветер
15Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:45 h
Времетраење 9h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
5Km/h
5Km/h
15Km/h
7Km/h
1Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %17 %31 %40 %37 %8 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %14 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност84 %78 %93 %80 %76 %54 %74 %86 %
Облачност96 %88 %64 %51 %34 %0 %0 %1 %
Петок
31.01.2020
мин -4
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:46 h
Времетраење 10h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност89 %100 %100 %77 %60 %62 %72 %82 %
Облачност58 %0 %0 %19 %0 %0 %2 %0 %
Сабота
01.02.2020
мин -3
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:47 h
Времетраење 10h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %88 %68 %66 %76 %92 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Вторник
28.01.2020
мин 2
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa
Влажност98 %100 %100 %82 %75 %86 %86 %
Облачност86 %76 %87 %76 %13 %27 %50 %
Среда
29.01.2020
мин 1
13 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 9h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %7 %17 %24 %12 %14 %11 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1010 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност85 %79 %91 %84 %73 %66 %75 %89 %
Облачност95 %95 %76 %81 %78 %80 %46 %45 %
Четврток
30.01.2020
мин -6
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 14 %
Ветер
15Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:45 h
Времетраење 9h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
5Km/h
5Km/h
15Km/h
7Km/h
1Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %17 %31 %40 %37 %8 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %14 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност84 %78 %93 %80 %76 %54 %74 %86 %
Облачност96 %88 %64 %51 %34 %0 %0 %1 %
Петок
31.01.2020
мин -4
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:46 h
Времетраење 10h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност89 %100 %100 %77 %60 %62 %72 %82 %
Облачност58 %0 %0 %19 %0 %0 %2 %0 %
Сабота
01.02.2020
мин -3
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:47 h
Времетраење 10h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %88 %68 %66 %76 %92 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Недела
02.02.2020
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 10h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %5 %15 %17 %19 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %84 %71 %77 %84 %95 %
Облачност36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %
Понеделник
03.02.2020
мин 1
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 10h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %6 %3 %5 %6 %6 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %81 %58 %60 %62 %78 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %
Вторник
04.02.2020
мин 2
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 10h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %3 %2 %3 %3 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %98 %100 %68 %62 %37 %73 %88 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Среда
05.02.2020
мин 1
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 16:52 h
Времетраење 10h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %18 %24 %25 %26 %26 %25 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %81 %98 %58 %55 %42 %81 %63 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %
Четврток
06.02.2020
мин -1
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 10h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
10Km/h
13Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %39 %45 %45 %44 %31 %18 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %60 %76 %76 %50 %39 %61 %69 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %