db4e1198
Кривогаштани
Претежно сончево вторник, 28 јануари 2020
9℃
Се чувствува: 9 ℃
Изгрејсонце: 06:50
Зајдисонце: 16:45
Времетраење: 595 минути
Фаза на месечината
Влажност: 57.2 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 10:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
11Km/h
15Km/h
13Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
14Km/h
10Km/h
8Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
3 %3 %5 %6 %8 %8 %9 %9 %9 %10 %10 %11 %13 %14 %18 %22 %26 %31 %36 %41 %40 %40 %39 %34 %29 %23 %22 %20 %18 %17 %15 %13 %14 %14 %15 %15 %15 %15 %15 %18 %21 %24 %29 %34 %39 %38 %37 %36 %38 %39 %41 %34 %27 %20 %15 %9 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa
73 %64 %64 %64 %64 %71 %77 %84 %83 %82 %81 %81 %82 %82 %86 %90 %94 %93 %93 %92 %89 %87 %84 %77 %70 %62 %63 %64 %64 %70 %77 %83 %83 %84 %84 %86 %88 %88 %90 %92 %94 %96 %97 %97 %98 %96 %94 %91 %85 %78 %71 %68 %66 %64 %68 %72 %76 %78 %79 %81 %81 %81 %
85 %85 %85 %74 %74 %74 %54 %54 %54 %89 %89 %89 %91 %91 %91 %58 %58 %58 %75 %75 %75 %83 %83 %83 %85 %85 %85 %57 %57 %57 %19 %19 %19 %40 %40 %40 %40 %58 %58 %58 %86 %86 %86 %53 %53 %53 %30 %30 %30 %43 %43 %43 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %6 %6 %6 %6 %
Вторник
28.01.2020
мин 3
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:45 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
1Km/h
4Km/h
15Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %3 %3 %8 %9 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1019 hPa1018 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa
Влажност100 %100 %89 %64 %64 %84 %81 %
Облачност47 %50 %91 %85 %74 %54 %89 %
Среда
29.01.2020
мин 0
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:46 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
4Km/h
14Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %26 %41 %39 %23 %18 %13 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност82 %94 %92 %84 %62 %64 %83 %84 %
Облачност91 %58 %75 %83 %85 %57 %19 %40 %
Четврток
30.01.2020
мин -5
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 9h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
14Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %24 %39 %36 %41 %20 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1020 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност90 %96 %98 %91 %71 %64 %76 %81 %
Облачност58 %86 %53 %30 %43 %1 %1 %6 %
Петок
31.01.2020
мин -4
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 10h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност82 %100 %100 %65 %46 %58 %67 %84 %
Облачност52 %3 %3 %4 %0 %0 %1 %1 %
Сабота
01.02.2020
мин 0
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 10h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %93 %73 %67 %86 %95 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Вторник
28.01.2020
мин 3
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:45 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
1Km/h
4Km/h
15Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %3 %3 %8 %9 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1019 hPa1018 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa
Влажност100 %100 %89 %64 %64 %84 %81 %
Облачност47 %50 %91 %85 %74 %54 %89 %
Среда
29.01.2020
мин 0
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:46 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
4Km/h
14Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %26 %41 %39 %23 %18 %13 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност82 %94 %92 %84 %62 %64 %83 %84 %
Облачност91 %58 %75 %83 %85 %57 %19 %40 %
Четврток
30.01.2020
мин -5
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 9h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
14Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %24 %39 %36 %41 %20 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1020 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност90 %96 %98 %91 %71 %64 %76 %81 %
Облачност58 %86 %53 %30 %43 %1 %1 %6 %
Петок
31.01.2020
мин -4
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 10h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност82 %100 %100 %65 %46 %58 %67 %84 %
Облачност52 %3 %3 %4 %0 %0 %1 %1 %
Сабота
01.02.2020
мин 0
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 10h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %93 %73 %67 %86 %95 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Недела
02.02.2020
мин 0
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 10h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %7 %17 %19 %22 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %89 %74 %82 %90 %95 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Понеделник
03.02.2020
мин 1
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 10h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
7 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %6 %2 %4 %6 %7 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %88 %70 %73 %77 %88 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Вторник
04.02.2020
мин 2
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:54 h
Времетраење 10h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %7 %4 %2 %3 %5 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %100 %100 %62 %60 %40 %81 %88 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Среда
05.02.2020
мин 0
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 16:55 h
Времетраење 10h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %20 %24 %27 %29 %30 %30 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %80 %100 %52 %58 %44 %81 %64 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Четврток
06.02.2020
мин -2
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 16:56 h
Времетраење 10h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %43 %49 %51 %53 %41 %29 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %76 %88 %76 %83 %44 %65 %78 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %