Д.Хисар
Претежно сончево недела, 24 септември 2023
31℃
Се чувствува: 31 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 37.6 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
19:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд
30 ℃
Умерено облачно со дожд
30 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
7Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7 %4 %3 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %14 %23 %32 %37 %42 %47 %43 %38 %34 %29 %25 %20 %16 %16 %11 %7 %11 %15 %20 %23 %26 %30 %31 %31 %32 %35 %38 %41 %51 %60 %69 %70 %70 %71 %61 %51 %41 %35 %
0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm
1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %4 %4 %4 %48 %48 %48 %5 %5 %5 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %5 %5 %5 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %12 %12 %12 %5 %5 %5 %3 %3 %3 %3 %
1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
54 %62 %62 %63 %63 %68 %73 %78 %79 %79 %79 %78 %76 %75 %69 %62 %56 %60 %65 %70 %65 %60 %55 %64 %74 %83 %86 %89 %92 %92 %92 %91 %91 %91 %90 %90 %87 %84 %82 %75 %69 %62 %59 %55 %51 %56 %61 %66 %73 %79 %86 %87 %87 %88 %88 %
33 %33 %7 %7 %7 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %18 %18 %18 %75 %75 %75 %40 %40 %40 %33 %33 %33 %17 %17 %17 %17 %27 %27 %27 %52 %52 %52 %40 %40 %40 %47 %47 %47 %69 %69 %69 %72 %72 %72 %79 %79 %79 %71 %71 %71 %71 %
Сабота
04.07.2020
мин 15
31 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 48 %
Ветер
10Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:07 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %32 %47 %34 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm1.1 mm0.7 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %4 %48 %5 %6 %6 %
Атмосферски притисок1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност78 %79 %75 %56 %70 %55 %83 %92 %
Облачност0 %1 %2 %18 %75 %40 %33 %17 %
Недела
05.07.2020
мин 16
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
14Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:08 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
8Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %20 %30 %32 %41 %69 %71 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.5 mm1.8 mm1.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме5 %4 %4 %3 %1 %12 %5 %3 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa
Влажност91 %90 %82 %62 %51 %66 %86 %88 %
Облачност27 %52 %40 %47 %69 %72 %79 %71 %
Понеделник
06.07.2020
мин 16
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
10Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:09 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %46 %60 %71 %50 %59 %77 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.4 mm1.5 mm0.4 mm0.1 mm2.3 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %4 %5 %7 %5 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност89 %94 %94 %77 %53 %65 %80 %88 %
Облачност64 %81 %96 %73 %56 %51 %38 %44 %
Вторник
07.07.2020
мин 14
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
12Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:09 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
6Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %19 %19 %41 %50 %78 %64 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %5 %6 %6 %4 %6 %6 %4 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност88 %93 %83 %65 %47 %66 %85 %87 %
Облачност80 %75 %75 %77 %81 %77 %62 %73 %
Среда
08.07.2020
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
14Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:10 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
9Km/h
14Km/h
11Km/h
13Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %6 %13 %32 %39 %28 %33 %26 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %100 %87 %63 %49 %47 %58 %62 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Петок
03.07.2020
мин 17
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
4Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:07 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 15h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
34 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
11Km/h
5Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %12 %4 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.5 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1010 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност33 %37 %62 %63 %
Облачност65 %42 %33 %7 %
Сабота
04.07.2020
мин 15
31 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 48 %
Ветер
10Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:07 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %32 %47 %34 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm1.1 mm0.7 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %4 %48 %5 %6 %6 %
Атмосферски притисок1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност78 %79 %75 %56 %70 %55 %83 %92 %
Облачност0 %1 %2 %18 %75 %40 %33 %17 %
Недела
05.07.2020
мин 16
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
14Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:08 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
8Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %20 %30 %32 %41 %69 %71 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.5 mm1.8 mm1.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме5 %4 %4 %3 %1 %12 %5 %3 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa
Влажност91 %90 %82 %62 %51 %66 %86 %88 %
Облачност27 %52 %40 %47 %69 %72 %79 %71 %
Понеделник
06.07.2020
мин 16
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
10Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:09 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %46 %60 %71 %50 %59 %77 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.4 mm1.5 mm0.4 mm0.1 mm2.3 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %4 %5 %7 %5 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност89 %94 %94 %77 %53 %65 %80 %88 %
Облачност64 %81 %96 %73 %56 %51 %38 %44 %
Вторник
07.07.2020
мин 14
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
12Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:09 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
6Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %19 %19 %41 %50 %78 %64 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %5 %6 %6 %4 %6 %6 %4 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност88 %93 %83 %65 %47 %66 %85 %87 %
Облачност80 %75 %75 %77 %81 %77 %62 %73 %
Среда
08.07.2020
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
14Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:10 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
9Km/h
14Km/h
11Km/h
13Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %6 %13 %32 %39 %28 %33 %26 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %100 %87 %63 %49 %47 %58 %62 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Четврток
09.07.2020
мин 17
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
8Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:11 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 14h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %21 %25 %30 %35 %37 %38 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %73 %70 %56 %42 %56 %69 %70 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Петок
10.07.2020
мин 18
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
9Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:11 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 14h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %20 %18 %28 %37 %36 %35 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %67 %63 %60 %56 %66 %77 %62 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Сабота
11.07.2020
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
4Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 14h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %4 %10 %16 %18 %20 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %85 %72 %50 %29 %35 %46 %56 %
Облачност14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Недела
12.07.2020
мин 18
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 25 %
Ветер
5Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:13 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 14h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %5 %13 %22 %24 %27 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %81 %60 %47 %27 %36 %43 %62 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %