Богданци
Ведро/Сончево вторник, 5 јули 2022
23℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце: 05:02
Зајдисонце: 20:05
Времетраење: 903 минути
Влажност: 69.9 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 30 km
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
06:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд
30 ℃
Умерено облачно со дожд
31 ℃
Умерено облачно со дожд
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
3Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
13Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %4 %4 %3 %3 %2 %2 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %4 %8 %11 %24 %37 %51 %42 %33 %24 %17 %10 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %4 %
0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.96 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1.55086 %1.55086 %1.55086 %20.3446 %20.3446 %20.3446 %72.297 %72.297 %72.297 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0.372266 %0.372266 %0.372266 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
n/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa1012.29 hPa1012.29 hPa1012.29 hPa1012.12 hPa1012.12 hPa1012.12 hPa1012.47 hPa1012.47 hPa1012.47 hPa1011.91 hPa1011.91 hPa1011.91 hPa1010.34 hPa1010.34 hPa1010.34 hPa1010.65 hPa1010.65 hPa1010.65 hPa1011.06 hPa1011.06 hPa1011.06 hPa1011.88 hPa1011.88 hPa1011.88 hPa1011.88 hPa1012.31 hPa1012.31 hPa1012.31 hPa1012.46 hPa1012.46 hPa1012.46 hPa1012.87 hPa1012.87 hPa1012.87 hPa1012.8 hPa1012.8 hPa1012.8 hPa1011.54 hPa1011.54 hPa1011.54 hPa1010.04 hPa1010.04 hPa1010.04 hPa1009.88 hPa1009.88 hPa1009.88 hPa1010.66 hPa1010.66 hPa1010.66 hPa1010.66 hPa
79 %68 %59 %53 %49 %45 %42 %38 %36 %35 %34 %35 %37 %46 %47 %51 %55 %59 %54 %51 %59 %59 %65 %70 %71 %62 %53 %48 %44 %41 %39 %37 %35 %61 %59 %53 %51 %53 %55 %56 %58 %61 %63 %63 %64 %65 %66 %65 %65 %64 %59 %54 %48 %44 %39 %34 %31 %28 %25 %23 %22 %23 %27 %30 %32 %35 %41 %48 %
11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %5 %5 %5 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %45 %45 %45 %56 %56 %56 %27 %27 %27 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %6 %6 %6 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
05.07.2022
мин 22
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %3 %1 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %80 %59 %45 %36 %35 %47 %59 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Среда
06.07.2022
мин 22
36 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 4.25 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
8Km/h
13Km/h
12Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %1 %11 %51 %24 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.96 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1.55086 %20.3446 %72.297 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012.29 hPa1012.12 hPa1012.47 hPa1011.91 hPa1010.34 hPa1010.65 hPa1011.06 hPa1011.88 hPa
Влажност59 %70 %53 %41 %35 %53 %55 %61 %
Облачност5 %2 %1 %1 %45 %56 %27 %1 %
Четврток
07.07.2022
мин 19
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 15h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
16Km/h
20Km/h
18Km/h
14Km/h
15Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0.372266 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012.31 hPa1012.46 hPa1012.87 hPa1012.8 hPa1011.54 hPa1010.04 hPa1009.88 hPa1010.66 hPa
Влажност65 %65 %54 %39 %28 %22 %30 %41 %
Облачност0 %0 %0 %0 %3 %3 %6 %0 %
Петок
08.07.2022
мин 18
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 30.57 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
Ветер
5Km/h
4Km/h
2Km/h
13Km/h
11Km/h
5Km/h
2Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %9 %23 %41 %51 %82 %84 %76 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.2 mm2.23 mm2.39 mm2.85 mm1.62 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %49.514 %88.7615 %83.8293 %82.9403 %80.1103 %
Атмосферски притисок1011.23 hPa1011.21 hPa1011.1 hPa1010.4 hPa1009.76 hPa1009.16 hPa1008.74 hPa1008.22 hPa
Влажност56 %62 %50 %53 %78 %85 %94 %90 %
Облачност0 %0 %3 %27 %70 %91 %95 %98 %
Сабота
09.07.2022
мин 19
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 18.75 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 89 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
16Km/h
19Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %70 %78 %66 %65 %61 %46 %25 %
Количество на дожд2.71 mm0.47 mm1.67 mm0.93 mm0.89 mm0.47 mm0.01 mm0.01 mm
Веројатност за невреме75.5933 %55.031 %49.8728 %37.4228 %34.7413 %41.2531 %28.6513 %7.10385 %
Атмосферски притисок1007.33 hPa1006.4 hPa1006.47 hPa1006.95 hPa1006.77 hPa1006.45 hPa1007.02 hPa1007.72 hPa
Влажност92 %92 %87 %78 %73 %73 %75 %75 %
Облачност94 %95 %89 %86 %94 %88 %86 %84 %
Вторник
05.07.2022
мин 22
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %3 %1 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %80 %59 %45 %36 %35 %47 %59 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Среда
06.07.2022
мин 22
36 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 4.25 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
8Km/h
13Km/h
12Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %1 %11 %51 %24 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.96 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1.55086 %20.3446 %72.297 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012.29 hPa1012.12 hPa1012.47 hPa1011.91 hPa1010.34 hPa1010.65 hPa1011.06 hPa1011.88 hPa
Влажност59 %70 %53 %41 %35 %53 %55 %61 %
Облачност5 %2 %1 %1 %45 %56 %27 %1 %
Четврток
07.07.2022
мин 19
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 15h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
16Km/h
20Km/h
18Km/h
14Km/h
15Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0.372266 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012.31 hPa1012.46 hPa1012.87 hPa1012.8 hPa1011.54 hPa1010.04 hPa1009.88 hPa1010.66 hPa
Влажност65 %65 %54 %39 %28 %22 %30 %41 %
Облачност0 %0 %0 %0 %3 %3 %6 %0 %
Петок
08.07.2022
мин 18
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 30.57 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
Ветер
5Km/h
4Km/h
2Km/h
13Km/h
11Km/h
5Km/h
2Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %9 %23 %41 %51 %82 %84 %76 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.2 mm2.23 mm2.39 mm2.85 mm1.62 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %49.514 %88.7615 %83.8293 %82.9403 %80.1103 %
Атмосферски притисок1011.23 hPa1011.21 hPa1011.1 hPa1010.4 hPa1009.76 hPa1009.16 hPa1008.74 hPa1008.22 hPa
Влажност56 %62 %50 %53 %78 %85 %94 %90 %
Облачност0 %0 %3 %27 %70 %91 %95 %98 %
Сабота
09.07.2022
мин 19
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 18.75 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 89 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
16Km/h
19Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %70 %78 %66 %65 %61 %46 %25 %
Количество на дожд2.71 mm0.47 mm1.67 mm0.93 mm0.89 mm0.47 mm0.01 mm0.01 mm
Веројатност за невреме75.5933 %55.031 %49.8728 %37.4228 %34.7413 %41.2531 %28.6513 %7.10385 %
Атмосферски притисок1007.33 hPa1006.4 hPa1006.47 hPa1006.95 hPa1006.77 hPa1006.45 hPa1007.02 hPa1007.72 hPa
Влажност92 %92 %87 %78 %73 %73 %75 %75 %
Облачност94 %95 %89 %86 %94 %88 %86 %84 %
Недела
10.07.2022
мин 17
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.48 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:05 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 14h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
19Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
15Km/h
13Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %19 %18 %15 %19 %23 %27 %19 %
Количество на дожд0.48 mm0.48 mm0.48 mm0.48 mm0.48 mm0.48 mm0.48 mm0.48 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %75 %71 %56 %47 %53 %60 %71 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Понеделник
11.07.2022
мин 17
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.02 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 14h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %12 %12 %14 %16 %17 %19 %11 %
Количество на дожд0.02 mm0.02 mm0.02 mm0.02 mm0.02 mm0.02 mm0.02 mm0.02 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %77 %71 %55 %39 %40 %42 %56 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Вторник
12.07.2022
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:07 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 14h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %7 %12 %10 %9 %5 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %68 %65 %28 %33 %29 %51 %40 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
13.07.2022
мин 19
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:07 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 14h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.49
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %7 %11 %8 %6 %4 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %96 %66 %31 %35 %36 %44 %53 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
14.07.2022
мин 20
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:08 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 14h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.53
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %5 %9 %13 %8 %2 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %66 %64 %33 %30 %26 %40 %54 %
Облачност23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %