Д.Капија
Облачно понеделник, 6 декември 2021
11℃
Се чувствува: 11 ℃
Изгрејсонце: 06:42
Зајдисонце: 16:01
Времетраење: 559 минути
Влажност: 78.5 %
Ветер: 29 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 04:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
06:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
14Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
17Km/h
20Km/h
20Km/h
23Km/h
18Km/h
14Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
37 %48 %54 %60 %65 %70 %75 %80 %85 %89 %94 %94 %94 %94 %95 %96 %97 %97 %98 %98 %96 %93 %91 %87 %84 %81 %80 %79 %79 %76 %73 %70 %66 %61 %56 %56 %55 %55 %56 %58 %59 %54 %49 %49 %44 %35 %26 %17 %12 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm3.1 mm0.0 mm0.0 mm4.2 mm0.0 mm0.0 mm3.9 mm0.0 mm0.0 mm8.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
90 %90 %90 %90 %88 %83 %81 %84 %93 %96 %98 %97 %96 %94 %94 %93 %97 %97 %98 %97 %97 %96 %93 %91 %90 %93 %94 %91 %89 %88 %86 %85 %83 %80 %80 %80 %80 %81 %82 %82 %83 %82 %79 %79 %75 %72 %70 %68 %68 %69 %70 %67 %63 %62 %61 %60 %59 %59 %62 %74 %73 %74 %76 %74 %68 %62 %57 %60 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %87 %87 %87 %29 %29 %29 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %3 %
Понеделник
06.12.2021
мин 2
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 14.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
15Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %48 %65 %80 %94 %94 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност90 %90 %88 %84 %98 %94 %97 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -2
6 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 7.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
14Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %91 %81 %79 %70 %56 %55 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност97 %93 %93 %89 %85 %80 %81 %83 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %
Среда
08.12.2021
мин 0
6 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
23Km/h
10Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %17 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност75 %68 %70 %62 %59 %74 %76 %62 %
Облачност99 %87 %29 %1 %0 %0 %4 %3 %
Четврток
09.12.2021
мин 6
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
8Km/h
7Km/h
6Km/h
11Km/h
14Km/h
13Km/h
18Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %23 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност61 %67 %63 %64 %68 %81 %83 %85 %
Облачност28 %8 %14 %18 %23 %92 %100 %100 %
Петок
10.12.2021
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 8.7 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
12Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
19Km/h
12Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %61 %63 %46 %60 %52 %34 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %92 %93 %77 %60 %75 %89 %91 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Понеделник
06.12.2021
мин 2
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 14.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
15Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %48 %65 %80 %94 %94 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност90 %90 %88 %84 %98 %94 %97 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -2
6 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 7.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
14Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %91 %81 %79 %70 %56 %55 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност97 %93 %93 %89 %85 %80 %81 %83 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %
Среда
08.12.2021
мин 0
6 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
23Km/h
10Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %17 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност75 %68 %70 %62 %59 %74 %76 %62 %
Облачност99 %87 %29 %1 %0 %0 %4 %3 %
Четврток
09.12.2021
мин 6
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
8Km/h
7Km/h
6Km/h
11Km/h
14Km/h
13Km/h
18Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %23 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност61 %67 %63 %64 %68 %81 %83 %85 %
Облачност28 %8 %14 %18 %23 %92 %100 %100 %
Петок
10.12.2021
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 8.7 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
12Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
19Km/h
12Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %61 %63 %46 %60 %52 %34 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %92 %93 %77 %60 %75 %89 %91 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Сабота
11.12.2021
мин 6
12 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
8Km/h
9Km/h
10Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
17Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %34 %43 %44 %56 %64 %71 %77 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %92 %82 %75 %78 %79 %80 %89 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
12.12.2021
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 9.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
5Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд83 %82 %81 %82 %82 %80 %77 %74 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %96 %93 %94 %95 %90 %86 %92 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
13.12.2021
мин 4
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд71 %73 %75 %64 %54 %47 %41 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %95 %91 %72 %90 %89 %80 %88 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
14.12.2021
мин 3
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %28 %20 %15 %11 %12 %13 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %72 %90 %73 %91 %71 %83 %83 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Среда
15.12.2021
мин -1
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %17 %20 %18 %16 %12 %7 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %90 %95 %71 %80 %64 %72 %72 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %