Временска прогноза за Македонија
Напишано од Администраторот
среда, 17 јули 2013

МАКЕДОНИЈА - Во Македонија во четврток ќе биде претежно сончево со локална облачност, посвежо и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 40 км/ч.

 

Утринските температури од 9 до 18 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 17 односно до 27 степени.

  

 

СКОПЈЕ - Во Скопје во четврток ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува доумерен засилен северозападен ветер. Утринската температура од 15 степени а максималната дневна ќе достигне до 24 степени.

 

Обновено 25.06.2015  07:00

  

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на Weather4all.com.mk