Милано
Ведро/Сончево понеделник, 5 јуни 2023
29℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 53.7 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 15 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
15 %24 %33 %40 %47 %55 %55 %56 %56 %52 %48 %44 %44 %44 %44 %39 %34 %29 %24 %19 %15 %14 %12 %11 %18 %24 %31 %24 %17 %10 %7 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %4 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm3.3 mm0.0 mm0.0 mm3.6 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
9 %9 %9 %58 %58 %58 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %4 %4 %4 %6 %6 %6 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
69 %70 %72 %72 %73 %74 %75 %76 %77 %78 %79 %81 %84 %87 %90 %89 %88 %88 %87 %86 %85 %78 %71 %64 %61 %58 %55 %54 %52 %51 %55 %59 %62 %64 %66 %68 %74 %74 %79 %85 %84 %84 %84 %80 %76 %72 %68 %64 %60 %58 %56 %53 %51 %50 %48 %51 %54 %57 %62 %68 %73 %76 %
45 %45 %45 %87 %87 %87 %79 %79 %79 %92 %92 %92 %63 %63 %63 %42 %42 %42 %40 %40 %40 %21 %21 %21 %30 %30 %30 %2 %2 %2 %33 %33 %33 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %
Петок
03.07.2020
мин 18
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 11.8 mm
Веројатност за невреме 58 %
Ветер
10Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %55 %56 %44 %
Количество на дожд3.3 mm3.6 mm1.2 mm1.7 mm
Веројатност за невреме9 %58 %7 %7 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност72 %74 %77 %81 %
Облачност45 %87 %79 %92 %
Сабота
04.07.2020
мин 19
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
9Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %29 %15 %11 %31 %10 %2 %2 %
Количество на дожд1.7 mm0.6 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %4 %6 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност90 %88 %85 %64 %55 %51 %62 %68 %
Облачност63 %42 %40 %21 %30 %2 %33 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност85 %84 %72 %60 %53 %48 %57 %73 %
Облачност0 %0 %2 %0 %2 %3 %3 %2 %
Понеделник
06.07.2020
мин 23
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
8Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 15h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %4 %6 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност81 %78 %70 %59 %51 %47 %55 %65 %
Облачност0 %0 %0 %0 %4 %8 %8 %24 %
Вторник
07.07.2020
мин 18
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 12.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 15h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
17Km/h
17Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %34 %50 %64 %57 %36 %20 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm2.2 mm6.0 mm3.7 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност66 %71 %79 %83 %74 %70 %67 %65 %
Облачност43 %71 %82 %98 %99 %81 %94 %79 %
Петок
03.07.2020
мин 18
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 11.8 mm
Веројатност за невреме 58 %
Ветер
10Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %55 %56 %44 %
Количество на дожд3.3 mm3.6 mm1.2 mm1.7 mm
Веројатност за невреме9 %58 %7 %7 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност72 %74 %77 %81 %
Облачност45 %87 %79 %92 %
Сабота
04.07.2020
мин 19
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
9Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %29 %15 %11 %31 %10 %2 %2 %
Количество на дожд1.7 mm0.6 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %4 %6 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност90 %88 %85 %64 %55 %51 %62 %68 %
Облачност63 %42 %40 %21 %30 %2 %33 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност85 %84 %72 %60 %53 %48 %57 %73 %
Облачност0 %0 %2 %0 %2 %3 %3 %2 %
Понеделник
06.07.2020
мин 23
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
8Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 15h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %4 %6 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност81 %78 %70 %59 %51 %47 %55 %65 %
Облачност0 %0 %0 %0 %4 %8 %8 %24 %
Вторник
07.07.2020
мин 18
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 12.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 15h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
17Km/h
17Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %34 %50 %64 %57 %36 %20 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm2.2 mm6.0 mm3.7 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност66 %71 %79 %83 %74 %70 %67 %65 %
Облачност43 %71 %82 %98 %99 %81 %94 %79 %
Среда
08.07.2020
мин 19
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
3Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %9 %10 %9 %5 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %80 %59 %52 %44 %44 %54 %56 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Четврток
09.07.2020
мин 20
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %67 %62 %53 %44 %49 %54 %66 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Петок
10.07.2020
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
8Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %9 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %72 %67 %56 %45 %52 %51 %49 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Сабота
11.07.2020
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 28 %
Ветер
8Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %10 %11 %12 %16 %20 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %64 %79 %54 %58 %47 %60 %63 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Недела
12.07.2020
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
10Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 15h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %7 %12 %16 %21 %26 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %69 %74 %56 %53 %49 %55 %56 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %