Виљареал
Претежно сончево сабота, 25 септември 2021
28℃
Се чувствува: 28 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 39.9 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
14:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
17 %19 %22 %25 %18 %11 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %6 %7 %6 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
3 %5 %5 %5 %3 %3 %3 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
47 %49 %51 %53 %57 %61 %65 %68 %72 %76 %78 %80 %83 %84 %85 %86 %83 %80 %77 %72 %66 %60 %59 %58 %56 %57 %58 %58 %59 %60 %60 %65 %69 %74 %78 %78 %81 %85 %81 %77 %73 %68 %63 %57 %56 %54 %52 %51 %50 %49 %47 %45 %43 %45 %48 %50 %56 %61 %66 %69 %
83 %30 %30 %30 %2 %2 %2 %7 %7 %7 %19 %19 %19 %1 %1 %1 %5 %5 %5 %74 %74 %74 %18 %18 %18 %8 %8 %8 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %1 %
Петок
03.07.2020
мин 21
28 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
11Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 14h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %25 %4 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %5 %3 %4 %
Атмосферски притисок1020 hPa1018 hPa1018 hPa1021 hPa
Влажност47 %53 %65 %76 %
Облачност83 %30 %2 %7 %
Сабота
04.07.2020
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
13Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 14h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
13Km/h
12Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %7 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %0 %0 %0 %4 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност83 %86 %77 %60 %56 %58 %60 %74 %
Облачност19 %1 %5 %74 %18 %8 %5 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 22
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 14h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност85 %73 %57 %52 %49 %43 %50 %66 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %2 %3 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 22
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
12Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 14h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %2 %2 %3 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност73 %76 %64 %52 %46 %41 %45 %59 %
Облачност1 %2 %8 %19 %8 %36 %18 %4 %
Вторник
07.07.2020
мин 23
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
12Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 14h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
12Km/h
12Km/h
8Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %4 %2 %3 %4 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност68 %67 %55 %60 %54 %56 %65 %78 %
Облачност2 %0 %0 %43 %25 %7 %14 %9 %
Петок
03.07.2020
мин 21
28 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
11Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 14h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %25 %4 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %5 %3 %4 %
Атмосферски притисок1020 hPa1018 hPa1018 hPa1021 hPa
Влажност47 %53 %65 %76 %
Облачност83 %30 %2 %7 %
Сабота
04.07.2020
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
13Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 14h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
13Km/h
12Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %7 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %0 %0 %0 %4 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност83 %86 %77 %60 %56 %58 %60 %74 %
Облачност19 %1 %5 %74 %18 %8 %5 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 22
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 14h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност85 %73 %57 %52 %49 %43 %50 %66 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %2 %3 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 22
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
12Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 14h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %2 %2 %3 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност73 %76 %64 %52 %46 %41 %45 %59 %
Облачност1 %2 %8 %19 %8 %36 %18 %4 %
Вторник
07.07.2020
мин 23
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
12Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 14h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
12Km/h
12Km/h
8Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %4 %2 %3 %4 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност68 %67 %55 %60 %54 %56 %65 %78 %
Облачност2 %0 %0 %43 %25 %7 %14 %9 %
Среда
08.07.2020
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
12Km/h
Облачност 27 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 14h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
12Km/h
12Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %14 %21 %13 %3 %2 %3 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %81 %74 %58 %42 %49 %59 %68 %
Облачност27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %
Четврток
09.07.2020
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
13Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 14h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %76 %75 %61 %46 %48 %49 %61 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Петок
10.07.2020
мин 22
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
12Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 14h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %68 %63 %55 %47 %53 %59 %66 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Сабота
11.07.2020
мин 22
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
12Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 14h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %64 %60 %57 %50 %48 %60 %78 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Недела
12.07.2020
мин 21
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 21 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 14h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %87 %75 %60 %45 %63 %57 %62 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %