Велес
Ведро/Сончево сабота, 25 септември 2021
5℃
Се чувствува: 5 ℃
Изгрејсонце: 06:22
Зајдисонце: 18:25
Времетраење: 723 минути
Влажност: 86.9 %
Ветер: 2 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 06:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
08:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %6 %5 %5 %5 %4 %3 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa
54 %43 %38 %35 %32 %29 %26 %26 %26 %30 %37 %45 %48 %53 %56 %59 %62 %64 %64 %61 %60 %62 %65 %68 %60 %50 %45 %40 %36 %31 %27 %25 %25 %29 %44 %45 %48 %51 %53 %49 %46 %46 %48 %49 %51 %54 %56 %59 %60 %56 %46 %41 %37 %33 %30 %29 %29 %30 %36 %39 %45 %50 %53 %57 %63 %68 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %13 %13 %13 %60 %60 %60 %61 %61 %61 %67 %67 %67 %68 %68 %68 %77 %77 %77 %55 %55 %55 %35 %35 %35 %35 %
Сабота
25.09.2021
мин 12
26 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 18:25 h
Времетраење 12h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност57 %63 %54 %35 %26 %30 %48 %59 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
26.09.2021
мин 14
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 18:24 h
Времетраење 12h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1019 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност64 %62 %60 %40 %27 %29 %48 %49 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
27.09.2021
мин 14
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 18:22 h
Времетраење 11h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност49 %56 %56 %37 %29 %36 %50 %63 %
Облачност13 %60 %61 %67 %68 %77 %55 %35 %
Вторник
28.09.2021
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 5.3 mm
Веројатност за невреме 48 %
Ветер
5Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 18:20 h
Времетраење 11h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
1Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %10 %22 %35 %28 %76 %92 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm1.2 mm3.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %22 %2 %45 %55 %59 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност72 %72 %69 %55 %45 %49 %80 %94 %
Облачност21 %11 %8 %29 %31 %82 %82 %78 %
Среда
29.09.2021
мин 14
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 12.2 mm
Веројатност за невреме 38 %
Ветер
5Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 18:18 h
Времетраење 11h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
5Km/h
1Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %75 %70 %86 %88 %73 %62 %61 %
Количество на дожд12.2 mm12.2 mm12.2 mm12.2 mm12.2 mm12.2 mm12.2 mm12.2 mm
Веројатност за невреме38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %96 %96 %85 %76 %78 %93 %94 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Сабота
25.09.2021
мин 12
26 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 18:25 h
Времетраење 12h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност57 %63 %54 %35 %26 %30 %48 %59 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
26.09.2021
мин 14
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 18:24 h
Времетраење 12h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1019 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност64 %62 %60 %40 %27 %29 %48 %49 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
27.09.2021
мин 14
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 18:22 h
Времетраење 11h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност49 %56 %56 %37 %29 %36 %50 %63 %
Облачност13 %60 %61 %67 %68 %77 %55 %35 %
Вторник
28.09.2021
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 5.3 mm
Веројатност за невреме 48 %
Ветер
5Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 18:20 h
Времетраење 11h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
1Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %10 %22 %35 %28 %76 %92 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm1.2 mm3.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %22 %2 %45 %55 %59 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност72 %72 %69 %55 %45 %49 %80 %94 %
Облачност21 %11 %8 %29 %31 %82 %82 %78 %
Среда
29.09.2021
мин 14
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 12.2 mm
Веројатност за невреме 38 %
Ветер
5Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 18:18 h
Времетраење 11h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
5Km/h
1Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %75 %70 %86 %88 %73 %62 %61 %
Количество на дожд12.2 mm12.2 mm12.2 mm12.2 mm12.2 mm12.2 mm12.2 mm12.2 mm
Веројатност за невреме38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %96 %96 %85 %76 %78 %93 %94 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Четврток
30.09.2021
мин 13
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
6Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 18:17 h
Времетраење 11h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.79
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %64 %63 %65 %67 %59 %51 %48 %
Количество на дожд3.8 mm3.8 mm3.8 mm3.8 mm3.8 mm3.8 mm3.8 mm3.8 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %96 %94 %89 %99 %91 %82 %87 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Петок
01.10.2021
мин 11
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 18:15 h
Времетраење 11h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.82
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %41 %38 %40 %43 %30 %18 %16 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %97 %100 %86 %71 %71 %70 %79 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Сабота
02.10.2021
мин 11
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 18:13 h
Времетраење 11h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.86
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %14 %13 %16 %18 %17 %17 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %91 %95 %70 %67 %59 %75 %83 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Недела
03.10.2021
мин 11
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 18:12 h
Времетраење 11h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.89
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %10 %8 %12 %16 %12 %8 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %87 %90 %70 %53 %37 %58 %77 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Понеделник
04.10.2021
мин 11
23 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 18:10 h
Времетраење 11h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.92
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %7 %8 %7 %6 %5 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %93 %77 %40 %43 %21 %33 %35 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %