2864075a
Ресен
Ведро/Сончево вторник, 25 февруари 2020
4℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 06:17
Зајдисонце: 17:21
Времетраење: 664 минути
Фаза на месечината
Влажност: 69.9 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: -1 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
20Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %4 %4 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %4 %5 %7 %8 %7 %6 %5 %10 %15 %20 %28 %36 %36 %44 %57 %70 %83 %87 %91 %96 %90 %85 %79 %80 %80 %81 %77 %73 %68 %53 %37 %21 %16 %10 %5 %4 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm3.7 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
100 %99 %96 %82 %68 %53 %52 %52 %51 %50 %49 %48 %56 %64 %72 %71 %69 %68 %75 %82 %89 %93 %96 %99 %97 %95 %93 %83 %74 %64 %58 %51 %44 %45 %45 %45 %53 %61 %69 %72 %75 %78 %81 %83 %83 %86 %88 %89 %91 %89 %88 %86 %82 %79 %75 %75 %75 %75 %76 %77 %78 %78 %78 %78 %75 %73 %70 %74 %78 %
0 %19 %19 %19 %5 %5 %5 %71 %71 %71 %14 %14 %14 %69 %69 %69 %21 %21 %21 %16 %16 %16 %58 %58 %58 %82 %82 %82 %13 %13 %13 %19 %19 %19 %5 %5 %5 %10 %10 %10 %61 %61 %61 %61 %86 %86 %86 %98 %98 %98 %74 %74 %74 %52 %52 %52 %85 %85 %85 %73 %73 %73 %43 %43 %43 %16 %16 %16 %16 %
Вторник
25.02.2020
мин 1
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 11h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1017 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност100 %96 %53 %51 %48 %72 %68 %
Облачност0 %19 %5 %71 %14 %69 %21 %
Среда
26.02.2020
мин -2
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 11h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
8Km/h
15Km/h
20Km/h
16Km/h
12Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %5 %5 %4 %8 %5 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1004 hPa1002 hPa1004 hPa1005 hPa
Влажност89 %99 %93 %64 %44 %45 %69 %78 %
Облачност16 %58 %82 %13 %19 %5 %10 %61 %
Четврток
27.02.2020
мин -5
3 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 9.4 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
21Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 11h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно со дожд и снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
14Km/h
16Km/h
21Km/h
18Km/h
13Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %83 %96 %79 %81 %68 %21 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %2 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1003 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1013 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност86 %91 %86 %75 %75 %78 %78 %70 %
Облачност86 %98 %74 %52 %85 %73 %43 %16 %
Петок
28.02.2020
мин -8
4 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 7.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 11h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Облачно со снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
0 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
15Km/h
16Km/h
14Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %10 %55 %87 %95 %93 %76 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1011 hPa1016 hPa1019 hPa
Влажност81 %84 %80 %79 %89 %81 %77 %76 %
Облачност30 %40 %96 %97 %98 %77 %45 %19 %
Сабота
29.02.2020
мин -2
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 11h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Умерено облачно
-8 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
5Km/h
1Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %10 %3 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %95 %83 %33 %30 %32 %45 %53 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Вторник
25.02.2020
мин 1
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 11h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1017 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност100 %96 %53 %51 %48 %72 %68 %
Облачност0 %19 %5 %71 %14 %69 %21 %
Среда
26.02.2020
мин -2
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 11h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
8Km/h
15Km/h
20Km/h
16Km/h
12Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %5 %5 %4 %8 %5 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1004 hPa1002 hPa1004 hPa1005 hPa
Влажност89 %99 %93 %64 %44 %45 %69 %78 %
Облачност16 %58 %82 %13 %19 %5 %10 %61 %
Четврток
27.02.2020
мин -5
3 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 9.4 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
21Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 11h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно со дожд и снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
14Km/h
16Km/h
21Km/h
18Km/h
13Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %83 %96 %79 %81 %68 %21 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %2 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1003 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1013 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност86 %91 %86 %75 %75 %78 %78 %70 %
Облачност86 %98 %74 %52 %85 %73 %43 %16 %
Петок
28.02.2020
мин -8
4 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 7.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 11h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Облачно со снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
0 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
15Km/h
16Km/h
14Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %10 %55 %87 %95 %93 %76 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1011 hPa1016 hPa1019 hPa
Влажност81 %84 %80 %79 %89 %81 %77 %76 %
Облачност30 %40 %96 %97 %98 %77 %45 %19 %
Сабота
29.02.2020
мин -2
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 11h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Умерено облачно
-8 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
5Km/h
1Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %10 %3 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %95 %83 %33 %30 %32 %45 %53 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Недела
01.03.2020
мин 0
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 11h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %67 %62 %42 %38 %52 %66 %76 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Понеделник
02.03.2020
мин 2
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 11h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
13Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %19 %26 %31 %36 %33 %30 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %91 %96 %82 %68 %76 %85 %91 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Вторник
03.03.2020
мин 2
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 11h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %25 %27 %38 %49 %53 %56 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %95 %93 %77 %70 %80 %88 %82 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Среда
04.03.2020
мин 1
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:04 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 11h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
10Km/h
13Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд61 %61 %61 %68 %75 %70 %64 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %90 %92 %100 %74 %77 %88 %62 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Четврток
05.03.2020
мин 0
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:03 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 11h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %55 %55 %60 %65 %49 %33 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %70 %95 %88 %64 %56 %70 %82 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %