67560c31
Памплона
Умерено облачно со дожд среда, 23 јануари 2019
7℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 08:29
Зајдисонце: 18:07
Времетраење: 578 минути
Фаза на месечината
Влажност: 87.1 %
Ветер: null km/h
Видливост 6 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 09:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
11:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
95 %94 %92 %92 %93 %93 %92 %91 %90 %90 %91 %91 %89 %88 %86 %86 %86 %86 %84 %83 %82 %80 %77 %75 %74 %73 %73 %73 %73 %72 %74 %76 %77 %80 %84 %87 %88 %88 %88 %89 %87 %83 %80 %72 %68 %65 %64 %
8.0 mm0.0 mm0.0 mm4.2 mm0.0 mm0.0 mm5.8 mm0.0 mm0.0 mm5.8 mm0.0 mm0.0 mm7.0 mm0.0 mm0.0 mm5.8 mm0.0 mm0.0 mm4.6 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa
87 %86 %86 %88 %90 %92 %91 %90 %89 %90 %91 %92 %93 %94 %96 %95 %94 %92 %92 %92 %92 %90 %89 %88 %87 %86 %85 %87 %89 %92 %91 %91 %90 %90 %90 %90 %90 %91 %91 %91 %91 %93 %89 %88 %92 %88 %90 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
23.01.2019
мин 0
6 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 46.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:07 h
Времетраење 9h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
1 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %98 %97 %92 %93 %90 %91 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1002 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност95 %96 %88 %86 %92 %89 %92 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Четврток
24.01.2019
мин 1
3 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 17.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:08 h
Времетраење 9h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд86 %86 %82 %75 %73 %72 %77 %87 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1010 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност96 %92 %92 %88 %85 %92 %90 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %99 %100 %100 %100 %
Петок
25.01.2019
мин 5
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 13.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:28 h
Зајдисонце 18:10 h
Времетраење 9h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд89 %87 %83 %80 %72 %68 %65 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност91 %91 %93 %89 %88 %92 %88 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
26.01.2019
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:27 h
Зајдисонце 18:11 h
Времетраење 9h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %48 %47 %43 %46 %56 %65 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa
Влажност94 %94 %97 %93 %81 %83 %83 %81 %
Облачност92 %99 %99 %78 %100 %94 %83 %100 %
Недела
27.01.2019
мин 1
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 20.8 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
6Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 18:12 h
Времетраење 9h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд87 %88 %95 %96 %97 %96 %95 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %89 %90 %90 %90 %93 %88 %89 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Среда
23.01.2019
мин 0
6 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 46.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:07 h
Времетраење 9h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
1 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %98 %97 %92 %93 %90 %91 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1002 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност95 %96 %88 %86 %92 %89 %92 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Четврток
24.01.2019
мин 1
3 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 17.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:08 h
Времетраење 9h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд86 %86 %82 %75 %73 %72 %77 %87 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1010 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност96 %92 %92 %88 %85 %92 %90 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %99 %100 %100 %100 %
Петок
25.01.2019
мин 5
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 13.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:28 h
Зајдисонце 18:10 h
Времетраење 9h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд89 %87 %83 %80 %72 %68 %65 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност91 %91 %93 %89 %88 %92 %88 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
26.01.2019
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:27 h
Зајдисонце 18:11 h
Времетраење 9h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %48 %47 %43 %46 %56 %65 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa
Влажност94 %94 %97 %93 %81 %83 %83 %81 %
Облачност92 %99 %99 %78 %100 %94 %83 %100 %
Недела
27.01.2019
мин 1
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 20.8 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
6Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 18:12 h
Времетраење 9h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд87 %88 %95 %96 %97 %96 %95 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %89 %90 %90 %90 %93 %88 %89 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Понеделник
28.01.2019
мин -2
3 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 14.2 mm
Веројатност за невреме 38 %
Ветер
6Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 18:13 h
Времетраење 9h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.77
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд95 %89 %90 %91 %90 %93 %96 %93 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %92 %92 %82 %82 %77 %71 %73 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Вторник
29.01.2019
мин -1
3 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 18:15 h
Времетраење 9h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд89 %86 %82 %77 %71 %76 %80 %81 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %75 %76 %72 %69 %71 %74 %81 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Среда
30.01.2019
мин 0
5 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 3.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 18:16 h
Времетраење 9h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %79 %76 %76 %77 %72 %68 %68 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %91 %94 %94 %88 %71 %92 %99 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Четврток
31.01.2019
мин 0
5 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:22 h
Зајдисонце 18:17 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
0 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд68 %70 %73 %68 %63 %62 %61 %57 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %100 %100 %89 %80 %84 %92 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Петок
01.02.2019
мин -2
6 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:21 h
Зајдисонце 18:19 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.9
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
4 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со снег
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %63 %73 %76 %79 %81 %83 %76 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %97 %90 %99 %69 %99 %93 %91 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %