37870896
Њукасл
Умерено облачно вторник, 25 февруари 2020
3℃
Се чувствува: -3 ℃
Изгрејсонце: 07:07
Зајдисонце: 17:33
Времетраење: 626 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.1 %
Ветер: 35 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 01:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
24Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
24Km/h
24Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
18Km/h
21Km/h
23Km/h
26Km/h
28Km/h
31Km/h
31Km/h
30Km/h
29Km/h
28Km/h
26Km/h
25Km/h
24Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
26Km/h
29Km/h
32Km/h
31Km/h
31Km/h
30Km/h
30Km/h
30Km/h
29Km/h
28Km/h
27Km/h
25Km/h
24Km/h
23Km/h
14 %16 %18 %20 %19 %19 %18 %21 %25 %28 %28 %29 %29 %25 %21 %16 %13 %10 %8 %7 %5 %5 %5 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %7 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %9 %9 %12 %14 %16 %16 %15 %14 %11 %9 %6 %6 %5 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
996 hPa996 hPa996 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa993 hPa993 hPa993 hPa991 hPa991 hPa991 hPa990 hPa990 hPa990 hPa990 hPa990 hPa991 hPa991 hPa991 hPa993 hPa993 hPa993 hPa995 hPa995 hPa995 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa997 hPa997 hPa997 hPa997 hPa997 hPa997 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa
96 %96 %96 %96 %94 %91 %89 %84 %78 %73 %74 %75 %76 %83 %90 %97 %98 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %96 %92 %89 %81 %73 %65 %64 %64 %63 %69 %75 %81 %81 %82 %82 %86 %90 %94 %94 %95 %95 %95 %95 %95 %93 %90 %88 %79 %70 %61 %63 %66 %68 %72 %76 %80 %83 %86 %88 %90 %91 %
0 %0 %0 %78 %78 %78 %95 %95 %95 %92 %92 %92 %66 %66 %66 %80 %80 %80 %94 %94 %88 %88 %88 %56 %56 %56 %34 %34 %34 %25 %25 %25 %47 %47 %47 %4 %4 %4 %13 %13 %13 %0 %0 %0 %6 %6 %6 %29 %29 %29 %73 %73 %73 %6 %6 %6 %56 %56 %56 %92 %92 %92 %10 %10 %10 %0 %0 %0 %
Вторник
25.02.2020
мин -1
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 83 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
Ветер
24Km/h
21Km/h
21Km/h
25Km/h
23Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %20 %18 %28 %29 %16 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок996 hPa995 hPa995 hPa993 hPa991 hPa990 hPa990 hPa
Влажност96 %96 %89 %73 %76 %97 %100 %
Облачност0 %78 %95 %92 %66 %80 %94 %
Среда
26.02.2020
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 25 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
19Km/h
16Km/h
23Km/h
31Km/h
29Km/h
25Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %4 %2 %2 %3 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок991 hPa993 hPa995 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa
Влажност100 %100 %99 %89 %65 %63 %81 %82 %
Облачност88 %56 %34 %25 %47 %4 %13 %0 %
Четврток
27.02.2020
мин 0
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
18Km/h
17Km/h
23Km/h
32Km/h
30Km/h
29Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %8 %8 %9 %16 %14 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa997 hPa997 hPa998 hPa998 hPa999 hPa1001 hPa1005 hPa
Влажност94 %95 %95 %88 %61 %68 %80 %88 %
Облачност6 %29 %73 %6 %56 %92 %10 %0 %
Петок
28.02.2020
мин 3
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
22Km/h
18Km/h
13Km/h
15Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %10 %20 %30 %40 %56 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1003 hPa1000 hPa996 hPa992 hPa
Влажност92 %95 %89 %82 %70 %79 %100 %100 %
Облачност12 %89 %98 %96 %76 %97 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 1
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
20Km/h
27Km/h
23Km/h
29Km/h
30Km/h
30Km/h
30Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд91 %76 %69 %73 %78 %70 %56 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %92 %90 %85 %81 %88 %96 %86 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Вторник
25.02.2020
мин -1
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 83 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
Ветер
24Km/h
21Km/h
21Km/h
25Km/h
23Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %20 %18 %28 %29 %16 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок996 hPa995 hPa995 hPa993 hPa991 hPa990 hPa990 hPa
Влажност96 %96 %89 %73 %76 %97 %100 %
Облачност0 %78 %95 %92 %66 %80 %94 %
Среда
26.02.2020
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 25 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
19Km/h
16Km/h
23Km/h
31Km/h
29Km/h
25Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %4 %2 %2 %3 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок991 hPa993 hPa995 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa
Влажност100 %100 %99 %89 %65 %63 %81 %82 %
Облачност88 %56 %34 %25 %47 %4 %13 %0 %
Четврток
27.02.2020
мин 0
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
18Km/h
17Km/h
23Km/h
32Km/h
30Km/h
29Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %8 %8 %9 %16 %14 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa997 hPa997 hPa998 hPa998 hPa999 hPa1001 hPa1005 hPa
Влажност94 %95 %95 %88 %61 %68 %80 %88 %
Облачност6 %29 %73 %6 %56 %92 %10 %0 %
Петок
28.02.2020
мин 3
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
22Km/h
18Km/h
13Km/h
15Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %10 %20 %30 %40 %56 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1003 hPa1000 hPa996 hPa992 hPa
Влажност92 %95 %89 %82 %70 %79 %100 %100 %
Облачност12 %89 %98 %96 %76 %97 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 1
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
20Km/h
27Km/h
23Km/h
29Km/h
30Km/h
30Km/h
30Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд91 %76 %69 %73 %78 %70 %56 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %92 %90 %85 %81 %88 %96 %86 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Недела
01.03.2020
мин 0
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 34 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 10h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
26Km/h
27Km/h
22Km/h
22Km/h
28Km/h
21Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %28 %29 %27 %43 %46 %49 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %87 %79 %75 %69 %76 %84 %94 %
Облачност34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %
Понеделник
02.03.2020
мин 0
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
11Km/h
9Km/h
7Km/h
12Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %30 %32 %39 %47 %52 %56 %53 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %91 %79 %86 %93 %90 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Вторник
03.03.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
10Km/h
7Km/h
15Km/h
24Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %48 %45 %45 %46 %46 %46 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %95 %100 %92 %60 %100 %80 %83 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Среда
04.03.2020
мин 1
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
13Km/h
14Km/h
15Km/h
24Km/h
32Km/h
31Km/h
28Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %36 %41 %45 %50 %52 %55 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %89 %100 %85 %70 %58 %100 %71 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Четврток
05.03.2020
мин 0
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 11h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
23Km/h
26Km/h
28Km/h
25Km/h
23Km/h
21Km/h
18Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд49 %46 %43 %42 %42 %36 %31 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %88 %62 %58 %59 %69 %73 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %