Мармарис
Ведро/Сончево среда, 28 септември 2022
30℃
Се чувствува: 34 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 65.4 %
Ветер: 20 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:00
34 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
9Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
5 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa
42 %43 %48 %53 %58 %62 %67 %71 %75 %79 %82 %86 %91 %95 %87 %79 %71 %65 %59 %54 %48 %43 %38 %39 %40 %41 %49 %56 %64 %67 %70 %73 %77 %81 %85 %87 %89 %91 %83 %75 %67 %62 %57 %53 %50 %47 %44 %43 %43 %43 %51 %59 %68 %72 %76 %80 %
44 %14 %14 %14 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
04.07.2020
мин 24
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:53 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност82 %95 %71 %54 %38 %41 %64 %73 %
Облачност0 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 24
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:53 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %2 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност85 %91 %67 %53 %44 %43 %68 %80 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 22
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %1 %3 %3 %3 %1 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност94 %99 %86 %64 %52 %47 %74 %85 %
Облачност1 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 23
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 20:28 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.57
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %6 %6 %4 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %
Атмосферски притисок1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност93 %97 %77 %65 %49 %50 %78 %91 %
Облачност12 %8 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 24
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
9Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:28 h
Времетраење 14h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %12 %27 %18 %11 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %99 %78 %66 %58 %54 %81 %89 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Петок
03.07.2020
мин 24
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
8Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:52 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 14h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.43
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
36 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %3 %2 %2 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност41 %43 %58 %71 %
Облачност44 %14 %2 %2 %
Сабота
04.07.2020
мин 24
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:53 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност82 %95 %71 %54 %38 %41 %64 %73 %
Облачност0 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 24
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:53 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %2 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност85 %91 %67 %53 %44 %43 %68 %80 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 22
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %1 %3 %3 %3 %1 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност94 %99 %86 %64 %52 %47 %74 %85 %
Облачност1 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 23
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 20:28 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.57
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %6 %6 %4 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %
Атмосферски притисок1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност93 %97 %77 %65 %49 %50 %78 %91 %
Облачност12 %8 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 24
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
9Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:28 h
Времетраење 14h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %12 %27 %18 %11 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %99 %78 %66 %58 %54 %81 %89 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Четврток
09.07.2020
мин 25
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
8Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:28 h
Времетраење 14h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %7 %12 %12 %11 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %68 %41 %37 %32 %49 %66 %56 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Петок
10.07.2020
мин 25
38 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
9Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 14h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %7 %7 %7 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност46 %44 %41 %36 %31 %45 %63 %63 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
11.07.2020
мин 24
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 29 %
Ветер
8Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 14h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %8 %13 %14 %14 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %74 %59 %44 %43 %46 %63 %69 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Недела
12.07.2020
мин 23
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
10Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 14h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %9 %9 %10 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %70 %58 %49 %42 %41 %59 %60 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %