7c6d0cd2
Манчестер
Облачно вторник, 25 февруари 2020
5℃
Се чувствува: 1 ℃
Изгрејсонце: 07:06
Зајдисонце: 17:38
Времетраење: 632 минути
Фаза на месечината
Влажност: 75.3 %
Ветер: 24 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 01:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
18Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
20Km/h
22Km/h
23Km/h
25Km/h
26Km/h
27Km/h
27Km/h
24Km/h
21Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
16Km/h
19Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
27Km/h
25Km/h
23Km/h
22Km/h
20Km/h
18Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
24 %33 %42 %50 %50 %50 %50 %51 %53 %54 %56 %59 %61 %63 %66 %68 %67 %66 %65 %63 %57 %54 %51 %48 %48 %48 %48 %46 %44 %42 %46 %51 %56 %55 %54 %53 %54 %56 %57 %58 %59 %60 %60 %60 %61 %66 %72 %78 %78 %79 %80 %70 %61 %51 %52 %54 %55 %55 %56 %56 %50 %45 %39 %34 %28 %22 %23 %23 %
0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm2.5 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1001 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa998 hPa998 hPa998 hPa996 hPa996 hPa996 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa995 hPa995 hPa995 hPa996 hPa996 hPa996 hPa998 hPa998 hPa998 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa
87 %88 %89 %90 %91 %93 %94 %92 %90 %88 %85 %82 %79 %84 %89 %94 %94 %93 %93 %92 %90 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %92 %88 %84 %80 %72 %64 %57 %66 %76 %86 %88 %90 %92 %93 %94 %95 %95 %96 %96 %97 %99 %100 %97 %94 %91 %84 %77 %71 %68 %65 %62 %63 %64 %65 %70 %75 %79 %83 %86 %
85 %85 %85 %99 %99 %99 %77 %77 %77 %72 %72 %72 %82 %82 %82 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %96 %96 %96 %74 %74 %74 %69 %69 %69 %58 %58 %58 %53 %53 %53 %88 %88 %88 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %23 %23 %23 %38 %38 %38 %36 %36 %36 %61 %61 %61 %15 %15 %15 %
Вторник
25.02.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 9.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
16Km/h
18Km/h
20Km/h
23Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %50 %50 %54 %61 %68 %65 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %
Атмосферски притисок1001 hPa1000 hPa998 hPa996 hPa994 hPa994 hPa994 hPa
Влажност87 %90 %94 %88 %79 %94 %93 %
Облачност85 %99 %77 %72 %82 %100 %100 %
Среда
26.02.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 4.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
16Km/h
15Km/h
20Km/h
25Km/h
27Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд57 %48 %48 %42 %56 %53 %57 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок995 hPa996 hPa998 hPa1001 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност90 %91 %91 %92 %80 %57 %86 %92 %
Облачност98 %96 %74 %69 %58 %53 %88 %100 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 5.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
23Km/h
27Km/h
22Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд61 %78 %80 %51 %55 %56 %39 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1000 hPa999 hPa1001 hPa1002 hPa1004 hPa1006 hPa1009 hPa
Влажност95 %96 %100 %91 %71 %62 %65 %79 %
Облачност100 %100 %100 %23 %38 %36 %61 %15 %
Петок
28.02.2020
мин 7
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 7.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
13Km/h
10Km/h
11Km/h
15Km/h
18Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %22 %37 %54 %66 %71 %86 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1004 hPa1000 hPa996 hPa993 hPa
Влажност89 %83 %89 %96 %87 %89 %98 %93 %
Облачност81 %96 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %
Сабота
29.02.2020
мин 2
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 11.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
21Km/h
21Km/h
24Km/h
27Km/h
23Km/h
28Km/h
22Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд88 %72 %74 %86 %94 %95 %84 %73 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %84 %87 %88 %89 %89 %88 %88 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Вторник
25.02.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 9.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
16Km/h
18Km/h
20Km/h
23Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %50 %50 %54 %61 %68 %65 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %
Атмосферски притисок1001 hPa1000 hPa998 hPa996 hPa994 hPa994 hPa994 hPa
Влажност87 %90 %94 %88 %79 %94 %93 %
Облачност85 %99 %77 %72 %82 %100 %100 %
Среда
26.02.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 4.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
16Km/h
15Km/h
20Km/h
25Km/h
27Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд57 %48 %48 %42 %56 %53 %57 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок995 hPa996 hPa998 hPa1001 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност90 %91 %91 %92 %80 %57 %86 %92 %
Облачност98 %96 %74 %69 %58 %53 %88 %100 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 5.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
23Km/h
27Km/h
22Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд61 %78 %80 %51 %55 %56 %39 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1000 hPa999 hPa1001 hPa1002 hPa1004 hPa1006 hPa1009 hPa
Влажност95 %96 %100 %91 %71 %62 %65 %79 %
Облачност100 %100 %100 %23 %38 %36 %61 %15 %
Петок
28.02.2020
мин 7
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 7.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
13Km/h
10Km/h
11Km/h
15Km/h
18Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %22 %37 %54 %66 %71 %86 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1004 hPa1000 hPa996 hPa993 hPa
Влажност89 %83 %89 %96 %87 %89 %98 %93 %
Облачност81 %96 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %
Сабота
29.02.2020
мин 2
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 11.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
21Km/h
21Km/h
24Km/h
27Km/h
23Km/h
28Km/h
22Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд88 %72 %74 %86 %94 %95 %84 %73 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %84 %87 %88 %89 %89 %88 %88 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Недела
01.03.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
15Km/h
16Km/h
19Km/h
23Km/h
19Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %51 %53 %56 %77 %84 %91 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %84 %87 %80 %82 %86 %90 %93 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Понеделник
02.03.2020
мин 1
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 10h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
10Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %45 %38 %47 %57 %59 %61 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %98 %100 %91 %82 %85 %88 %93 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Вторник
03.03.2020
мин 1
7 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
12Km/h
17Km/h
21Km/h
23Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %46 %45 %55 %64 %67 %71 %55 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %96 %94 %76 %65 %92 %86 %86 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Среда
04.03.2020
мин 2
6 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 17:53 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
17Km/h
19Km/h
22Km/h
24Km/h
27Km/h
24Km/h
22Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %46 %52 %56 %61 %69 %77 %73 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %96 %95 %100 %81 %55 %97 %64 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Четврток
05.03.2020
мин 2
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 17:55 h
Времетраење 11h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
27Km/h
25Km/h
24Km/h
23Km/h
23Km/h
20Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %67 %64 %68 %71 %58 %46 %55 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %88 %80 %59 %68 %55 %68 %72 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %