2873073a
Мајнц
Облачно со дожд сабота, 14 декември 2019
5℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 08:17
Зајдисонце: 16:25
Времетраење: 488 минути
Фаза на месечината
Влажност: 86.9 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 23:58 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
96 %94 %92 %90 %93 %95 %98 %91 %84 %76 %55 %34 %13 %24 %36 %48 %65 %82 %99 %89 %79 %69 %53 %38 %22 %39 %56 %74 %66 %58 %50 %35 %20 %4 %6 %7 %7 %8 %31 %53 %76 %82 %88 %94 %91 %88 %85 %82 %78 %75 %69 %64 %58 %60 %62 %65 %63 %61 %59 %57 %55 %
0.0 mm3.6 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm2.8 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm3.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
978 hPa978 hPa980 hPa980 hPa980 hPa984 hPa984 hPa984 hPa988 hPa988 hPa988 hPa990 hPa990 hPa990 hPa990 hPa990 hPa990 hPa987 hPa987 hPa987 hPa992 hPa992 hPa992 hPa996 hPa996 hPa996 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa
89 %88 %86 %84 %85 %85 %85 %82 %79 %76 %77 %78 %79 %82 %84 %87 %89 %92 %95 %87 %80 %72 %69 %67 %64 %68 %72 %76 %76 %77 %77 %79 %82 %84 %87 %91 %91 %94 %94 %95 %95 %93 %90 %87 %87 %86 %86 %85 %84 %83 %84 %84 %85 %86 %87 %87 %87 %87 %88 %89 %91 %
98 %98 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %21 %21 %21 %50 %50 %50 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %13 %13 %13 %12 %12 %12 %96 %96 %96 %28 %28 %28 %71 %71 %71 %71 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %79 %79 %79 %96 %96 %96 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Петок
13.12.2019
мин 2
6 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 12.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:16 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд96 %90 %98 %76 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок978 hPa980 hPa984 hPa988 hPa
Влажност89 %84 %85 %76 %
Облачност98 %100 %99 %21 %
Сабота
14.12.2019
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 99 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:17 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %48 %99 %69 %22 %74 %50 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок990 hPa990 hPa987 hPa992 hPa996 hPa999 hPa1002 hPa1004 hPa
Влажност79 %87 %95 %72 %64 %76 %77 %84 %
Облачност50 %100 %100 %13 %12 %96 %28 %71 %
Недела
15.12.2019
мин 6
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:18 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %76 %94 %85 %75 %58 %65 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1000 hPa999 hPa1002 hPa1004 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност94 %95 %87 %86 %83 %85 %87 %88 %
Облачност100 %100 %79 %96 %98 %98 %100 %100 %
Понеделник
16.12.2019
мин 4
9 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:19 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %65 %32 %36 %34 %23 %19 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност93 %94 %93 %92 %89 %90 %92 %93 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %89 %
Вторник
17.12.2019
мин 5
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:19 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %9 %15 %6 %2 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa
Влажност91 %89 %93 %89 %83 %86 %87 %87 %
Облачност50 %32 %45 %67 %72 %65 %52 %1 %
Петок
13.12.2019
мин 2
6 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 12.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:16 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд96 %90 %98 %76 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок978 hPa980 hPa984 hPa988 hPa
Влажност89 %84 %85 %76 %
Облачност98 %100 %99 %21 %
Сабота
14.12.2019
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 99 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:17 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %48 %99 %69 %22 %74 %50 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок990 hPa990 hPa987 hPa992 hPa996 hPa999 hPa1002 hPa1004 hPa
Влажност79 %87 %95 %72 %64 %76 %77 %84 %
Облачност50 %100 %100 %13 %12 %96 %28 %71 %
Недела
15.12.2019
мин 6
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:18 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %76 %94 %85 %75 %58 %65 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1000 hPa999 hPa1002 hPa1004 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност94 %95 %87 %86 %83 %85 %87 %88 %
Облачност100 %100 %79 %96 %98 %98 %100 %100 %
Понеделник
16.12.2019
мин 4
9 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:19 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %65 %32 %36 %34 %23 %19 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност93 %94 %93 %92 %89 %90 %92 %93 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %89 %
Вторник
17.12.2019
мин 5
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:19 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %9 %15 %6 %2 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa
Влажност91 %89 %93 %89 %83 %86 %87 %87 %
Облачност50 %32 %45 %67 %72 %65 %52 %1 %
Среда
18.12.2019
мин 4
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:20 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %26 %24 %35 %27 %12 %2 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %93 %95 %84 %83 %89 %89 %92 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Четврток
19.12.2019
мин 4
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:21 h
Зајдисонце 16:26 h
Времетраење 8h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %4 %4 %3 %2 %5 %8 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %97 %100 %99 %96 %95 %94 %95 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Петок
20.12.2019
мин 5
7 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:21 h
Зајдисонце 16:26 h
Времетраење 8h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %9 %6 %16 %25 %33 %40 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %99 %100 %98 %93 %94 %95 %97 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
21.12.2019
мин 5
7 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:22 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 8h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %37 %35 %35 %35 %40 %44 %44 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %92 %100 %93 %93 %86 %90 %100 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Недела
22.12.2019
мин 3
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 8h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %51 %58 %59 %61 %58 %55 %56 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %92 %94 %80 %86 %82 %95 %90 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %