e09b11d8
Гелзенкирхен
Облачно сабота, 14 декември 2019
5℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 08:29
Зајдисонце: 16:22
Времетраење: 473 минути
Фаза на месечината
Влажност: 88.7 %
Ветер: null km/h
Видливост 25 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
22 %36 %51 %67 %83 %99 %97 %94 %92 %69 %46 %23 %38 %53 %68 %66 %65 %64 %43 %23 %2 %3 %4 %5 %14 %22 %31 %48 %66 %83 %81 %78 %75 %56 %36 %17 %14 %11 %8 %7 %6 %5 %6 %6 %6 %9 %11 %11 %14 %18 %22 %26 %26 %26 %26 %33 %41 %48 %49 %50 %51 %43 %36 %28 %26 %24 %23 %20 %18 %16 %13 %10 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm2.7 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
985 hPa983 hPa983 hPa983 hPa981 hPa981 hPa981 hPa988 hPa988 hPa988 hPa992 hPa992 hPa992 hPa994 hPa994 hPa994 hPa997 hPa997 hPa997 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa
89 %90 %91 %92 %93 %94 %92 %90 %88 %84 %80 %75 %78 %80 %83 %80 %77 %74 %76 %78 %79 %81 %84 %86 %87 %88 %89 %89 %88 %88 %87 %86 %85 %83 %80 %77 %77 %76 %76 %77 %77 %78 %79 %80 %81 %82 %83 %83 %83 %86 %88 %91 %88 %85 %83 %83 %83 %83 %84 %85 %86 %88 %90 %91 %89 %86 %83 %80 %76 %72 %69 %66 %
87 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %49 %49 %49 %31 %31 %31 %100 %100 %100 %17 %17 %17 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %85 %85 %85 %100 %100 %100 %18 %18 %18 %54 %54 %54 %72 %72 %72 %69 %69 %69 %74 %74 %74 %74 %76 %76 %76 %96 %96 %96 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %75 %75 %75 %74 %74 %74 %74 %
Сабота
14.12.2019
мин 4
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 6.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 7h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %51 %99 %92 %23 %68 %64 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок985 hPa983 hPa981 hPa988 hPa992 hPa994 hPa997 hPa1000 hPa
Влажност88 %91 %94 %88 %75 %83 %74 %79 %
Облачност87 %98 %100 %49 %31 %100 %17 %72 %
Недела
15.12.2019
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 61 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:30 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 7h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %31 %83 %75 %17 %8 %5 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa994 hPa994 hPa999 hPa1001 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa
Влажност86 %89 %88 %85 %77 %76 %78 %81 %
Облачност72 %85 %100 %18 %54 %72 %69 %74 %
Понеделник
16.12.2019
мин 9
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:31 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 7h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %26 %26 %48 %51 %28 %23 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa
Влажност83 %91 %83 %83 %86 %91 %83 %72 %
Облачност76 %96 %100 %100 %100 %98 %75 %74 %
Вторник
17.12.2019
мин 7
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:32 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 7h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %5 %3 %7 %7 %12 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1001 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa
Влажност63 %62 %65 %65 %62 %63 %70 %76 %
Облачност99 %87 %70 %41 %70 %55 %98 %93 %
Среда
18.12.2019
мин 5
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:32 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 7h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %18 %15 %19 %10 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %100 %96 %94 %79 %78 %88 %90 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Сабота
14.12.2019
мин 4
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 6.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 7h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %51 %99 %92 %23 %68 %64 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок985 hPa983 hPa981 hPa988 hPa992 hPa994 hPa997 hPa1000 hPa
Влажност88 %91 %94 %88 %75 %83 %74 %79 %
Облачност87 %98 %100 %49 %31 %100 %17 %72 %
Недела
15.12.2019
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 61 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:30 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 7h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %31 %83 %75 %17 %8 %5 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa994 hPa994 hPa999 hPa1001 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa
Влажност86 %89 %88 %85 %77 %76 %78 %81 %
Облачност72 %85 %100 %18 %54 %72 %69 %74 %
Понеделник
16.12.2019
мин 9
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:31 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 7h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %26 %26 %48 %51 %28 %23 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa
Влажност83 %91 %83 %83 %86 %91 %83 %72 %
Облачност76 %96 %100 %100 %100 %98 %75 %74 %
Вторник
17.12.2019
мин 7
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:32 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 7h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %5 %3 %7 %7 %12 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1001 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa
Влажност63 %62 %65 %65 %62 %63 %70 %76 %
Облачност99 %87 %70 %41 %70 %55 %98 %93 %
Среда
18.12.2019
мин 5
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:32 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 7h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %18 %15 %19 %10 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %100 %96 %94 %79 %78 %88 %90 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Четврток
19.12.2019
мин 7
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:33 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 7h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %8 %3 %5 %7 %7 %7 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %88 %86 %77 %70 %76 %81 %85 %
Облачност62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Петок
20.12.2019
мин 8
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:34 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 7h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %7 %8 %9 %11 %15 %20 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %91 %94 %83 %71 %69 %66 %70 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Сабота
21.12.2019
мин 6
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:34 h
Зајдисонце 16:24 h
Времетраење 7h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %26 %27 %34 %42 %46 %50 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %86 %77 %78 %84 %94 %88 %87 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Недела
22.12.2019
мин 9
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:35 h
Зајдисонце 16:24 h
Времетраење 7h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %61 %69 %72 %75 %73 %70 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %91 %85 %84 %89 %85 %86 %96 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Понеделник
23.12.2019
мин 8
12 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
6Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %68 %62 %67 %72 %59 %47 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %88 %78 %84 %90 %77 %95 %78 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %