5f9c0b33
Аугсбург
Ведро/Сончево среда, 20 јуни 2018
15℃
Се чувствува: 14 ℃
Изгрејсонце: 05:14
Зајдисонце: 21:21
Времетраење: 967 минути
Фаза на месечината
Влажност: 94.3 %
Ветер: null km/h
Видливост 26 km
Toчка на роса: 14 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %7 %10 %23 %36 %49 %50 %51 %52 %45 %39 %32 %36 %41 %45 %40 %40 %31 %15 %4 %2 %2 %3 %4 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1025 hPa
91 %92 %94 %95 %89 %83 %77 %70 %63 %56 %54 %51 %49 %46 %44 %42 %47 %51 %56 %63 %71 %78 %82 %85 %89 %91 %92 %93 %87 %81 %76 %70 %65 %59 %56 %53 %49 %47 %44 %41 %48 %55 %62 %65 %68 %72 %68 %68 %62 %73 %70 %50 %50 %44 %47 %77 %
27 %36 %36 %36 %5 %5 %5 %10 %10 %10 %6 %6 %6 %1 %1 %1 %8 %8 %8 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %47 %47 %47 %41 %41 %41 %44 %44 %44 %78 %78 %78 %97 %97 %97 %97 %83 %83 %5 %1 %49 %91 %87 %36 %5 %
Среда
20.06.2018
мин 13
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност91 %95 %77 %56 %49 %42 %56 %78 %
Облачност27 %36 %5 %10 %6 %1 %8 %0 %
Четврток
21.06.2018
мин 8
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %10 %49 %52 %32 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.4 mm0.3 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1018 hPa
Влажност89 %93 %76 %59 %49 %41 %62 %72 %
Облачност0 %0 %0 %47 %41 %44 %78 %97 %
Петок
22.06.2018
мин 6
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %15 %4 %2 %2 %3 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1025 hPa
Влажност62 %73 %70 %50 %50 %44 %47 %77 %
Облачност83 %5 %1 %49 %91 %87 %36 %5 %
Сабота
23.06.2018
мин 8
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %7 %19 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност87 %89 %74 %53 %50 %39 %36 %59 %
Облачност9 %29 %6 %60 %14 %56 %91 %89 %
Недела
24.06.2018
мин 7
17 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %7 %12 %23 %14 %6 %4 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %75 %73 %57 %57 %46 %49 %67 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Среда
20.06.2018
мин 13
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност91 %95 %77 %56 %49 %42 %56 %78 %
Облачност27 %36 %5 %10 %6 %1 %8 %0 %
Четврток
21.06.2018
мин 8
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %10 %49 %52 %32 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.4 mm0.3 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1018 hPa
Влажност89 %93 %76 %59 %49 %41 %62 %72 %
Облачност0 %0 %0 %47 %41 %44 %78 %97 %
Петок
22.06.2018
мин 6
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %15 %4 %2 %2 %3 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1025 hPa
Влажност62 %73 %70 %50 %50 %44 %47 %77 %
Облачност83 %5 %1 %49 %91 %87 %36 %5 %
Сабота
23.06.2018
мин 8
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %7 %19 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност87 %89 %74 %53 %50 %39 %36 %59 %
Облачност9 %29 %6 %60 %14 %56 %91 %89 %
Недела
24.06.2018
мин 7
17 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %7 %12 %23 %14 %6 %4 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %75 %73 %57 %57 %46 %49 %67 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Понеделник
25.06.2018
мин 9
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %9 %20 %31 %27 %23 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %81 %69 %47 %46 %43 %41 %59 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Вторник
26.06.2018
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 34 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %8 %6 %13 %21 %16 %11 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %72 %68 %53 %37 %40 %42 %57 %
Облачност34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %
Среда
27.06.2018
мин 12
26 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
3Km/h
Облачност 37 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %6 %7 %9 %11 %10 %9 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %92 %64 %60 %36 %50 %46 %80 %
Облачност37 %37 %37 %37 %37 %37 %37 %37 %
Четврток
28.06.2018
мин 13
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
3Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:17 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 16h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %6 %8 %11 %13 %14 %15 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %89 %62 %60 %37 %43 %34 %63 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Петок
29.06.2018
мин 13
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
3Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %8 %2 %16 %29 %26 %23 %18 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %84 %68 %53 %39 %42 %53 %66 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %