bb630fdb
Вест Бромвич
Облачно петок, 21 февруари 2020
10℃
Се чувствува: 7 ℃
Изгрејсонце: 07:12
Зајдисонце: 17:31
Времетраење: 619 минути
Фаза на месечината
Влажност: 75.1 %
Ветер: 22 km/h
Видливост 23 km
Toчка на роса: 6 ℃
Измерено во: 17:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
19:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
22Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
22Km/h
20Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
20Km/h
16Km/h
12Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
33 %37 %41 %44 %55 %75 %78 %81 %83 %88 %93 %98 %78 %58 %38 %36 %34 %32 %29 %27 %25 %23 %21 %19 %17 %15 %13 %35 %57 %79 %85 %91 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %95 %92 %89 %68 %47 %27 %22 %17 %13 %17 %21 %26 %37 %48 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm4.9 mm0.0 mm0.0 mm3.5 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa
78 %78 %79 %80 %82 %86 %87 %88 %90 %90 %90 %90 %87 %84 %81 %78 %74 %71 %69 %68 %67 %70 %73 %76 %78 %79 %80 %82 %84 %86 %89 %92 %96 %97 %99 %100 %100 %100 %100 %98 %94 %91 %87 %83 %79 %81 %84 %86 %88 %90 %92 %92 %91 %
94 %94 %94 %100 %100 %95 %95 %95 %100 %100 %100 %91 %91 %91 %83 %83 %83 %98 %98 %98 %96 %96 %96 %86 %86 %86 %96 %96 %96 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %95 %95 %95 %90 %90 %90 %100 %100 %100 %
Сабота
22.02.2020
мин 6
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
23Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
24Km/h
24Km/h
18Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд75 %83 %98 %38 %32 %25 %19 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност86 %90 %90 %81 %71 %67 %76 %80 %
Облачност95 %100 %91 %83 %98 %96 %86 %96 %
Недела
23.02.2020
мин 4
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 11.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
14Km/h
12Km/h
16Km/h
14Km/h
21Km/h
20Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд79 %98 %98 %98 %89 %27 %13 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1017 hPa1019 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност86 %96 %100 %100 %91 %79 %86 %92 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %95 %90 %100 %
Понеделник
24.02.2020
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
12Km/h
19Km/h
21Km/h
24Km/h
26Km/h
19Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд60 %83 %58 %71 %89 %45 %15 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1016 hPa1011 hPa1009 hPa1006 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa
Влажност91 %96 %98 %92 %90 %76 %77 %78 %
Облачност100 %100 %96 %100 %100 %90 %87 %42 %
Вторник
25.02.2020
мин 1
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
18Km/h
17Km/h
15Km/h
15Km/h
19Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %2 %14 %15 %69 %77 %45 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa997 hPa996 hPa996 hPa997 hPa
Влажност85 %74 %77 %82 %71 %62 %76 %77 %
Облачност9 %2 %2 %89 %76 %90 %94 %82 %
Среда
26.02.2020
мин 1
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
17Km/h
15Km/h
18Km/h
25Km/h
24Km/h
14Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %13 %13 %10 %47 %50 %20 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %71 %75 %78 %71 %69 %87 %99 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %
Петок
21.02.2020
мин 8
10 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.93
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
23Km/h
26Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %23 %33 %44 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa
Влажност77 %71 %78 %80 %
Облачност98 %98 %94 %100 %
Сабота
22.02.2020
мин 6
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
23Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
24Km/h
24Km/h
18Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд75 %83 %98 %38 %32 %25 %19 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност86 %90 %90 %81 %71 %67 %76 %80 %
Облачност95 %100 %91 %83 %98 %96 %86 %96 %
Недела
23.02.2020
мин 4
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 11.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
14Km/h
12Km/h
16Km/h
14Km/h
21Km/h
20Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд79 %98 %98 %98 %89 %27 %13 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1017 hPa1019 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност86 %96 %100 %100 %91 %79 %86 %92 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %95 %90 %100 %
Понеделник
24.02.2020
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
12Km/h
19Km/h
21Km/h
24Km/h
26Km/h
19Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд60 %83 %58 %71 %89 %45 %15 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1016 hPa1011 hPa1009 hPa1006 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa
Влажност91 %96 %98 %92 %90 %76 %77 %78 %
Облачност100 %100 %96 %100 %100 %90 %87 %42 %
Вторник
25.02.2020
мин 1
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
18Km/h
17Km/h
15Km/h
15Km/h
19Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %2 %14 %15 %69 %77 %45 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa997 hPa996 hPa996 hPa997 hPa
Влажност85 %74 %77 %82 %71 %62 %76 %77 %
Облачност9 %2 %2 %89 %76 %90 %94 %82 %
Среда
26.02.2020
мин 1
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
17Km/h
15Km/h
18Km/h
25Km/h
24Km/h
14Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %13 %13 %10 %47 %50 %20 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %71 %75 %78 %71 %69 %87 %99 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %
Четврток
27.02.2020
мин 3
6 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
11Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %31 %47 %57 %66 %67 %67 %56 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %92 %93 %93 %93 %94 %95 %93 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Петок
28.02.2020
мин 0
6 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
Ветер
12Km/h
13Km/h
13Km/h
16Km/h
20Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %38 %32 %43 %53 %58 %62 %57 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %84 %78 %65 %52 %56 %85 %85 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Сабота
29.02.2020
мин 0
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
1 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
16Km/h
14Km/h
19Km/h
24Km/h
21Km/h
17Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд51 %50 %49 %49 %49 %57 %65 %48 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %96 %77 %65 %70 %95 %86 %79 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Недела
01.03.2020
мин 3
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
16Km/h
14Km/h
13Km/h
16Km/h
19Km/h
22Km/h
26Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %28 %24 %34 %44 %50 %56 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %78 %89 %98 %98 %96 %83 %90 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %