Верона
Ведро/Сончево сабота, 25 септември 2021
28℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 55.9 %
Ветер: 15 km/h
Видливост 50 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
11Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
23 %30 %37 %39 %42 %44 %43 %42 %42 %38 %35 %31 %37 %42 %48 %45 %42 %39 %32 %25 %18 %15 %12 %10 %15 %20 %24 %20 %15 %11 %8 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %6 %5 %4 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
3 %3 %3 %3 %3 %3 %6 %6 %6 %5 %5 %5 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
59 %55 %52 %51 %51 %51 %53 %55 %57 %64 %70 %77 %80 %83 %86 %85 %85 %84 %79 %74 %70 %61 %53 %45 %44 %43 %43 %42 %42 %41 %45 %50 %54 %58 %63 %68 %72 %72 %76 %80 %81 %81 %82 %76 %71 %66 %60 %54 %47 %46 %45 %43 %43 %42 %41 %45 %48 %52 %57 %62 %67 %68 %
60 %60 %60 %60 %60 %60 %85 %85 %85 %79 %79 %79 %80 %80 %80 %83 %83 %83 %27 %27 %27 %20 %20 %20 %42 %42 %42 %18 %18 %18 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %10 %10 %10 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %1 %1 %1 %1 %
Петок
03.07.2020
мин 18
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
15Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:32 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 15h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
16Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %44 %42 %31 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.4 mm
Веројатност за невреме3 %3 %6 %5 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност52 %51 %57 %77 %
Облачност60 %60 %85 %79 %
Сабота
04.07.2020
мин 17
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
11Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
9Km/h
5Km/h
10Km/h
11Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд48 %39 %18 %10 %24 %11 %2 %2 %
Количество на дожд0.8 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност86 %84 %70 %45 %43 %41 %54 %68 %
Облачност80 %83 %27 %20 %42 %18 %3 %1 %
Недела
05.07.2020
мин 19
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 15h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
7Km/h
4Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %6 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност80 %82 %66 %47 %43 %41 %52 %67 %
Облачност1 %0 %0 %1 %10 %6 %6 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 21
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 15h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
7Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %4 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност71 %74 %60 %40 %39 %37 %53 %51 %
Облачност2 %0 %3 %8 %13 %11 %4 %7 %
Вторник
07.07.2020
мин 16
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 9.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 15h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Облачно со дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
21 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
12Km/h
12Km/h
16Km/h
14Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %43 %64 %68 %56 %40 %27 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.7 mm5.6 mm3.0 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1009 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност57 %54 %54 %64 %65 %79 %79 %76 %
Облачност12 %53 %93 %80 %100 %100 %100 %85 %
Петок
03.07.2020
мин 18
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
15Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:32 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 15h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
16Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %44 %42 %31 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.4 mm
Веројатност за невреме3 %3 %6 %5 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност52 %51 %57 %77 %
Облачност60 %60 %85 %79 %
Сабота
04.07.2020
мин 17
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
11Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
9Km/h
5Km/h
10Km/h
11Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд48 %39 %18 %10 %24 %11 %2 %2 %
Количество на дожд0.8 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност86 %84 %70 %45 %43 %41 %54 %68 %
Облачност80 %83 %27 %20 %42 %18 %3 %1 %
Недела
05.07.2020
мин 19
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 15h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
7Km/h
4Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %6 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност80 %82 %66 %47 %43 %41 %52 %67 %
Облачност1 %0 %0 %1 %10 %6 %6 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 21
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 15h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
7Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %4 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност71 %74 %60 %40 %39 %37 %53 %51 %
Облачност2 %0 %3 %8 %13 %11 %4 %7 %
Вторник
07.07.2020
мин 16
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 9.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 15h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Облачно со дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
21 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
12Km/h
12Km/h
16Km/h
14Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %43 %64 %68 %56 %40 %27 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.7 mm5.6 mm3.0 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1009 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност57 %54 %54 %64 %65 %79 %79 %76 %
Облачност12 %53 %93 %80 %100 %100 %100 %85 %
Среда
08.07.2020
мин 17
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:05 h
Времетраење 15h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
7Km/h
4Km/h
11Km/h
13Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %7 %5 %5 %7 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %69 %60 %40 %37 %37 %46 %55 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Четврток
09.07.2020
мин 18
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:05 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %5 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %60 %55 %45 %35 %42 %50 %58 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Петок
10.07.2020
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %65 %64 %49 %35 %48 %44 %55 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Сабота
11.07.2020
мин 18
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 27 %
Ветер
10Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 15h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
7Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %7 %11 %15 %18 %21 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %70 %62 %59 %37 %36 %45 %73 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Недела
12.07.2020
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 26 %
Ветер
13Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 15h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
4Km/h
9Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %9 %11 %16 %20 %28 %36 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %70 %69 %60 %42 %52 %44 %56 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %