7ea00d76
Ваљадолид
Ведро/Сончево среда, 25 април 2018
16℃
Се чувствува: 15 ℃
Изгрејсонце: 07:24
Зајдисонце: 21:09
Времетраење: 825 минути
Фаза на месечината
Влажност: 68.8 %
Ветер: null km/h
Видливост 15 km
Toчка на роса: 10 ℃
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %5 %4 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %4 %9 %27 %10 %3 %2 %2 %2 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm1.8 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa
87 %88 %90 %91 %92 %85 %79 %73 %66 %59 %53 %50 %47 %44 %47 %51 %54 %60 %65 %71 %73 %75 %78 %78 %79 %79 %81 %83 %84 %79 %74 %68 %65 %61 %58 %54 %50 %45 %44 %42 %41 %49 %58 %66 %71 %71 %80 %90 %92 %72 %49 %29 %31 %41 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %64 %64 %64 %32 %32 %32 %19 %19 %19 %10 %10 %10 %12 %12 %12 %19 %19 %19 %10 %10 %10 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %35 %35 %35 %36 %36 %36 %36 %50 %50 %47 %43 %41 %55 %35 %69 %33 %
Среда
25.04.2018
мин 7
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:24 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 13h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1017 hPa1021 hPa
Влажност83 %88 %92 %73 %53 %44 %54 %71 %
Облачност1 %0 %0 %0 %0 %64 %32 %19 %
Четврток
26.04.2018
мин 10
20 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 13h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност78 %79 %84 %68 %58 %45 %41 %66 %
Облачност10 %12 %19 %10 %1 %0 %35 %36 %
Петок
27.04.2018
мин 6
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 13h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %27 %10 %3 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.1 mm1.8 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa
Влажност80 %90 %92 %72 %49 %29 %31 %41 %
Облачност50 %47 %43 %41 %55 %35 %69 %33 %
Сабота
28.04.2018
мин 4
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 13h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %4 %5 %18 %58 %56 %53 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.1 mm0.7 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност80 %84 %87 %74 %77 %45 %22 %62 %
Облачност83 %89 %43 %69 %85 %45 %61 %76 %
Недела
29.04.2018
мин 4
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
3Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 13h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд65 %63 %62 %85 %94 %96 %89 %64 %
Количество на дожд2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %85 %91 %80 %60 %69 %38 %75 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Среда
25.04.2018
мин 7
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:24 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 13h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1017 hPa1021 hPa
Влажност83 %88 %92 %73 %53 %44 %54 %71 %
Облачност1 %0 %0 %0 %0 %64 %32 %19 %
Четврток
26.04.2018
мин 10
20 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 13h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност78 %79 %84 %68 %58 %45 %41 %66 %
Облачност10 %12 %19 %10 %1 %0 %35 %36 %
Петок
27.04.2018
мин 6
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 13h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %27 %10 %3 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.1 mm1.8 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa
Влажност80 %90 %92 %72 %49 %29 %31 %41 %
Облачност50 %47 %43 %41 %55 %35 %69 %33 %
Сабота
28.04.2018
мин 4
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 13h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %4 %5 %18 %58 %56 %53 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.1 mm0.7 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност80 %84 %87 %74 %77 %45 %22 %62 %
Облачност83 %89 %43 %69 %85 %45 %61 %76 %
Недела
29.04.2018
мин 4
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
3Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 13h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд65 %63 %62 %85 %94 %96 %89 %64 %
Количество на дожд2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %85 %91 %80 %60 %69 %38 %75 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Понеделник
30.04.2018
мин 3
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
3Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 13h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %36 %33 %55 %77 %77 %76 %55 %
Количество на дожд1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %93 %93 %98 %92 %76 %61 %75 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Вторник
01.05.2018
мин 3
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 14h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %28 %23 %43 %64 %65 %67 %52 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %88 %86 %79 %72 %58 %45 %63 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Среда
02.05.2018
мин 6
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 21:17 h
Времетраење 14h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %36 %34 %42 %50 %53 %55 %39 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %95 %85 %93 %45 %71 %36 %98 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Четврток
03.05.2018
мин 3
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 21:18 h
Времетраење 14h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %25 %28 %36 %45 %46 %47 %34 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %85 %72 %73 %47 %88 %45 %78 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Петок
04.05.2018
мин 3
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
3Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %12 %2 %18 %35 %34 %33 %26 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %83 %86 %65 %56 %50 %67 %79 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %