7ec20d43
Валенсија
Ведро/Сончево вторник, 21 август 2018
22℃
Се чувствува: 21 ℃
Изгрејсонце: 07:19
Зајдисонце: 20:49
Времетраење: 810 минути
Фаза на месечината
Влажност: 64.5 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 15 ℃
Измерено во: 06:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %6 %6 %6 %8 %8 %8 %6 %6 %6 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %6 %6 %6 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %4 %0 %0 %2 %4 %5 %8 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
65 %66 %56 %45 %35 %32 %30 %28 %30 %33 %35 %42 %49 %56 %59 %62 %64 %65 %66 %66 %66 %66 %67 %66 %66 %66 %56 %46 %37 %35 %34 %32 %37 %41 %45 %50 %55 %60 %64 %67 %71 %72 %72 %73 %74 %72 %71 %41 %35 %41 %50 %67 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %7 %7 %7 %5 %5 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %7 %7 %13 %13 %13 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %4 %1 %6 %46 %75 %69 %28 %
Вторник
21.08.2018
мин 20
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
4Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 13h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %6 %8 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност58 %62 %66 %35 %28 %35 %56 %64 %
Облачност5 %2 %0 %0 %0 %1 %10 %10 %
Среда
22.08.2018
мин 21
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
5Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 13h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %0 %0 %0 %1 %6 %8 %8 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност66 %67 %66 %37 %32 %45 %60 %71 %
Облачност7 %5 %2 %2 %2 %7 %13 %3 %
Четврток
23.08.2018
мин 22
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
4Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 20:46 h
Времетраење 13h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %4 %0 %0 %2 %4 %5 %8 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност74 %72 %71 %41 %35 %41 %50 %67 %
Облачност3 %4 %1 %6 %46 %75 %69 %28 %
Петок
24.08.2018
мин 23
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 89 %
Ветер
4Km/h
Облачност 25 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 20:45 h
Времетраење 13h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %7 %9 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %0 %0 %3 %70 %89 %69 %9 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност65 %67 %66 %46 %52 %66 %69 %76 %
Облачност0 %10 %8 %22 %28 %45 %33 %14 %
Сабота
25.08.2018
мин 21
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
5Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 20:43 h
Времетраење 13h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %12 %7 %9 %10 %13 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %92 %60 %57 %53 %63 %66 %68 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Вторник
21.08.2018
мин 20
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
4Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 13h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %6 %8 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност58 %62 %66 %35 %28 %35 %56 %64 %
Облачност5 %2 %0 %0 %0 %1 %10 %10 %
Среда
22.08.2018
мин 21
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
5Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 13h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %0 %0 %0 %1 %6 %8 %8 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност66 %67 %66 %37 %32 %45 %60 %71 %
Облачност7 %5 %2 %2 %2 %7 %13 %3 %
Четврток
23.08.2018
мин 22
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
4Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 20:46 h
Времетраење 13h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %4 %0 %0 %2 %4 %5 %8 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност74 %72 %71 %41 %35 %41 %50 %67 %
Облачност3 %4 %1 %6 %46 %75 %69 %28 %
Петок
24.08.2018
мин 23
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 89 %
Ветер
4Km/h
Облачност 25 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 20:45 h
Времетраење 13h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %7 %9 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %0 %0 %3 %70 %89 %69 %9 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност65 %67 %66 %46 %52 %66 %69 %76 %
Облачност0 %10 %8 %22 %28 %45 %33 %14 %
Сабота
25.08.2018
мин 21
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
5Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 20:43 h
Времетраење 13h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %12 %7 %9 %10 %13 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %92 %60 %57 %53 %63 %66 %68 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Недела
26.08.2018
мин 22
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
4Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 20:42 h
Времетраење 13h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.5
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %20 %20 %22 %24 %17 %10 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %85 %69 %39 %41 %47 %53 %60 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %
Понеделник
27.08.2018
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 37 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:24 h
Зајдисонце 20:40 h
Времетраење 13h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.53
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %27 %37 %38 %40 %24 %8 %7 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %74 %81 %66 %52 %57 %63 %69 %
Облачност37 %37 %37 %37 %37 %37 %37 %37 %
Вторник
28.08.2018
мин 20
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 16 %
Ветер
4Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:25 h
Зајдисонце 20:39 h
Времетраење 13h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.56
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %9 %13 %17 %9 %2 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %83 %90 %63 %56 %48 %63 %73 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Среда
29.08.2018
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 26 %
Ветер
4Km/h
Облачност 34 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:26 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 13h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %18 %22 %26 %30 %26 %23 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %86 %83 %72 %45 %46 %58 %82 %
Облачност34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %
Четврток
30.08.2018
мин 19
29 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
4Km/h
Облачност 64 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:27 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 13h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.62
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %17 %2 %33 %64 %57 %50 %39 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %87 %81 %70 %46 %53 %65 %88 %
Облачност64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %