3a7b08e9
Свонси
вторник, 25 февруари 2020
6℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 07:10
Зајдисонце: 17:48
Времетраење: 638 минути
Фаза на месечината
Влажност: 82.2 %
Ветер: 18 km/h
Видливост null km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
23Km/h
25Km/h
27Km/h
30Km/h
27Km/h
24Km/h
21Km/h
24Km/h
27Km/h
30Km/h
31Km/h
31Km/h
31Km/h
31Km/h
31Km/h
30Km/h
30Km/h
30Km/h
29Km/h
28Km/h
25Km/h
26Km/h
27Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
24Km/h
26Km/h
27Km/h
29Km/h
29Km/h
29Km/h
30Km/h
27Km/h
23Km/h
20Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
9Km/h
6Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
24Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
19Km/h
17Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
5 %16 %27 %37 %40 %43 %46 %51 %57 %63 %64 %64 %65 %57 %49 %41 %37 %34 %31 %30 %30 %34 %39 %44 %44 %45 %45 %39 %33 %26 %26 %25 %24 %28 %33 %37 %38 %39 %39 %40 %40 %40 %51 %61 %72 %76 %81 %85 %82 %79 %77 %65 %53 %42 %35 %29 %22 %23 %23 %23 %20 %16 %13 %12 %12 %12 %17 %22 %
0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
81 %83 %86 %89 %87 %84 %82 %84 %85 %86 %81 %75 %69 %66 %62 %59 %60 %61 %62 %65 %70 %71 %73 %74 %73 %72 %71 %72 %74 %75 %68 %62 %56 %57 %59 %61 %62 %64 %66 %68 %71 %73 %79 %84 %89 %91 %93 %95 %96 %98 %99 %97 %95 %92 %81 %71 %60 %58 %56 %54 %60 %67 %73 %72 %72 %72 %73 %74 %
33 %33 %33 %83 %83 %83 %45 %45 %45 %99 %99 %99 %51 %51 %51 %62 %62 %62 %62 %62 %75 %75 %75 %56 %56 %56 %66 %66 %66 %36 %36 %36 %27 %27 %27 %86 %86 %86 %92 %92 %92 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %39 %39 %39 %41 %41 %41 %13 %13 %13 %1 %1 %1 %73 %73 %73 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
23Km/h
30Km/h
21Km/h
30Km/h
31Km/h
30Km/h
29Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %37 %46 %63 %65 %41 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1004 hPa1003 hPa1001 hPa998 hPa999 hPa999 hPa
Влажност81 %89 %82 %86 %69 %59 %62 %
Облачност33 %83 %45 %99 %51 %62 %62 %
Среда
26.02.2020
мин 2
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 10h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
25Km/h
28Km/h
28Km/h
24Km/h
29Km/h
30Km/h
20Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %44 %45 %26 %24 %37 %39 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1001 hPa1004 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa
Влажност70 %74 %71 %75 %56 %61 %66 %73 %
Облачност75 %56 %66 %36 %27 %86 %92 %100 %
Четврток
27.02.2020
мин 4
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 10h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
13Km/h
3Km/h
10Km/h
15Km/h
24Km/h
22Km/h
14Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %85 %77 %42 %22 %23 %13 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1001 hPa1000 hPa1003 hPa1006 hPa1009 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност89 %95 %99 %92 %60 %54 %73 %72 %
Облачност100 %100 %97 %39 %41 %13 %1 %73 %
Петок
28.02.2020
мин 9
10 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 14.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:53 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
11Km/h
20Km/h
18Km/h
23Km/h
13Km/h
24Km/h
32Km/h
30Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %48 %70 %80 %85 %91 %97 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1009 hPa1006 hPa1003 hPa1001 hPa999 hPa998 hPa
Влажност75 %80 %84 %97 %97 %96 %93 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 8.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
40Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:55 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
33Km/h
35Km/h
36Km/h
27Km/h
33Km/h
40Km/h
37Km/h
32Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %98 %95 %95 %97 %97 %87 %80 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %93 %93 %96 %90 %65 %54 %62 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
23Km/h
30Km/h
21Km/h
30Km/h
31Km/h
30Km/h
29Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %37 %46 %63 %65 %41 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1004 hPa1003 hPa1001 hPa998 hPa999 hPa999 hPa
Влажност81 %89 %82 %86 %69 %59 %62 %
Облачност33 %83 %45 %99 %51 %62 %62 %
Среда
26.02.2020
мин 2
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 10h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
25Km/h
28Km/h
28Km/h
24Km/h
29Km/h
30Km/h
20Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %44 %45 %26 %24 %37 %39 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1001 hPa1004 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa
Влажност70 %74 %71 %75 %56 %61 %66 %73 %
Облачност75 %56 %66 %36 %27 %86 %92 %100 %
Четврток
27.02.2020
мин 4
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 10h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
13Km/h
3Km/h
10Km/h
15Km/h
24Km/h
22Km/h
14Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %85 %77 %42 %22 %23 %13 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1001 hPa1000 hPa1003 hPa1006 hPa1009 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност89 %95 %99 %92 %60 %54 %73 %72 %
Облачност100 %100 %97 %39 %41 %13 %1 %73 %
Петок
28.02.2020
мин 9
10 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 14.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:53 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
11Km/h
20Km/h
18Km/h
23Km/h
13Km/h
24Km/h
32Km/h
30Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %48 %70 %80 %85 %91 %97 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1009 hPa1006 hPa1003 hPa1001 hPa999 hPa998 hPa
Влажност75 %80 %84 %97 %97 %96 %93 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 8.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
40Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:55 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
33Km/h
35Km/h
36Km/h
27Km/h
33Km/h
40Km/h
37Km/h
32Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %98 %95 %95 %97 %97 %87 %80 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %93 %93 %96 %90 %65 %54 %62 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Недела
01.03.2020
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
33Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:57 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
28Km/h
24Km/h
24Km/h
27Km/h
33Km/h
29Km/h
24Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %74 %72 %63 %80 %81 %83 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %70 %76 %89 %92 %84 %77 %85 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Понеделник
02.03.2020
мин 3
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:58 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
18Km/h
18Km/h
21Km/h
24Km/h
23Km/h
21Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %67 %60 %63 %67 %69 %72 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %95 %96 %82 %68 %73 %78 %83 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Вторник
03.03.2020
мин 3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 18:00 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
21Km/h
20Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %64 %61 %67 %73 %71 %70 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %89 %92 %68 %65 %89 %74 %74 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Среда
04.03.2020
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 18:02 h
Времетраење 11h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
18Km/h
18Km/h
22Km/h
26Km/h
28Km/h
30Km/h
29Km/h
Веројатност за врнежи од дожд51 %55 %60 %64 %68 %76 %84 %76 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %97 %83 %80 %80 %68 %61 %74 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Четврток
05.03.2020
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 18:04 h
Времетраење 11h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
28Km/h
27Km/h
26Km/h
28Km/h
30Km/h
28Km/h
26Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд68 %68 %68 %71 %74 %58 %43 %57 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %89 %79 %68 %65 %68 %75 %74 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %