27a60731
Стоук
Облачно вторник, 25 февруари 2020
5℃
Се чувствува: 1 ℃
Изгрејсонце: 07:05
Зајдисонце: 17:39
Времетраење: 634 минути
Фаза на месечината
Влажност: 75.3 %
Ветер: 24 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 01:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
18Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
20Km/h
18Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
25Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
27Km/h
23Km/h
20Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
16Km/h
20Km/h
22Km/h
25Km/h
28Km/h
28Km/h
29Km/h
30Km/h
27Km/h
24Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
13Km/h
10 %16 %22 %29 %32 %34 %37 %36 %34 %33 %41 %49 %57 %62 %67 %73 %67 %60 %54 %52 %46 %41 %36 %31 %34 %37 %40 %44 %48 %52 %54 %56 %58 %54 %50 %46 %40 %35 %29 %26 %24 %21 %22 %23 %24 %34 %44 %55 %57 %59 %61 %55 %48 %41 %44 %46 %48 %48 %47 %47 %39 %30 %22 %18 %14 %10 %10 %10 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1002 hPa1002 hPa1002 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa999 hPa997 hPa997 hPa997 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa995 hPa995 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa
85 %85 %85 %85 %85 %84 %84 %84 %84 %84 %75 %67 %58 %68 %77 %87 %88 %88 %88 %88 %88 %86 %85 %83 %86 %89 %92 %92 %92 %91 %89 %87 %85 %76 %67 %58 %64 %69 %75 %79 %83 %87 %88 %89 %89 %90 %90 %91 %93 %96 %98 %97 %95 %93 %84 %75 %66 %62 %58 %54 %60 %66 %72 %73 %75 %77 %79 %82 %
58 %58 %58 %85 %85 %85 %63 %63 %63 %50 %50 %50 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %95 %95 %91 %91 %91 %90 %90 %90 %85 %85 %85 %86 %86 %86 %63 %63 %63 %36 %36 %36 %75 %75 %75 %97 %97 %97 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %97 %97 %97 %33 %33 %33 %22 %22 %22 %41 %41 %41 %32 %32 %32 %11 %11 %11 %
Вторник
25.02.2020
мин 0
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
21Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
18Km/h
16Km/h
16Km/h
21Km/h
22Km/h
16Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %29 %37 %33 %57 %73 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %5 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1001 hPa999 hPa997 hPa994 hPa994 hPa995 hPa
Влажност85 %85 %84 %84 %58 %87 %88 %
Облачност58 %85 %63 %50 %98 %98 %95 %
Среда
26.02.2020
мин 0
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
27Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
Ветер
21Km/h
19Km/h
24Km/h
26Km/h
26Km/h
27Km/h
17Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %31 %40 %52 %58 %46 %29 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок996 hPa996 hPa999 hPa1002 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa
Влажност88 %83 %92 %91 %85 %58 %75 %87 %
Облачност91 %90 %85 %86 %63 %36 %75 %97 %
Четврток
27.02.2020
мин -1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
9Km/h
20Km/h
28Km/h
30Km/h
21Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %55 %61 %41 %48 %47 %22 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1003 hPa1005 hPa1008 hPa1010 hPa
Влажност89 %91 %98 %93 %66 %54 %72 %77 %
Облачност99 %99 %97 %33 %22 %41 %32 %11 %
Петок
28.02.2020
мин 7
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 4.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
11Km/h
11Km/h
15Km/h
18Km/h
23Km/h
18Km/h
17Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %14 %37 %43 %54 %73 %85 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa1005 hPa1000 hPa997 hPa995 hPa
Влажност85 %86 %91 %90 %94 %92 %98 %94 %
Облачност72 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 1
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
41Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
27Km/h
28Km/h
34Km/h
41Km/h
22Km/h
26Km/h
26Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд83 %70 %79 %88 %88 %85 %61 %44 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %88 %89 %89 %92 %84 %79 %71 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Вторник
25.02.2020
мин 0
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
21Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
18Km/h
16Km/h
16Km/h
21Km/h
22Km/h
16Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %29 %37 %33 %57 %73 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %5 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1001 hPa999 hPa997 hPa994 hPa994 hPa995 hPa
Влажност85 %85 %84 %84 %58 %87 %88 %
Облачност58 %85 %63 %50 %98 %98 %95 %
Среда
26.02.2020
мин 0
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
27Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
Ветер
21Km/h
19Km/h
24Km/h
26Km/h
26Km/h
27Km/h
17Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %31 %40 %52 %58 %46 %29 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок996 hPa996 hPa999 hPa1002 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa
Влажност88 %83 %92 %91 %85 %58 %75 %87 %
Облачност91 %90 %85 %86 %63 %36 %75 %97 %
Четврток
27.02.2020
мин -1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
9Km/h
20Km/h
28Km/h
30Km/h
21Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %55 %61 %41 %48 %47 %22 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1003 hPa1005 hPa1008 hPa1010 hPa
Влажност89 %91 %98 %93 %66 %54 %72 %77 %
Облачност99 %99 %97 %33 %22 %41 %32 %11 %
Петок
28.02.2020
мин 7
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 4.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
11Km/h
11Km/h
15Km/h
18Km/h
23Km/h
18Km/h
17Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %14 %37 %43 %54 %73 %85 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa1005 hPa1000 hPa997 hPa995 hPa
Влажност85 %86 %91 %90 %94 %92 %98 %94 %
Облачност72 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 1
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
41Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
27Km/h
28Km/h
34Km/h
41Km/h
22Km/h
26Km/h
26Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд83 %70 %79 %88 %88 %85 %61 %44 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %88 %89 %89 %92 %84 %79 %71 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Недела
01.03.2020
мин 1
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
24Km/h
19Km/h
18Km/h
19Km/h
28Km/h
23Km/h
17Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %28 %23 %24 %64 %68 %72 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %83 %81 %79 %66 %75 %85 %91 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Понеделник
02.03.2020
мин 1
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
14Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
17Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %37 %41 %44 %47 %52 %57 %48 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %99 %100 %93 %85 %87 %89 %92 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Вторник
03.03.2020
мин 1
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 86 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:52 h
Времетраење 11h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
14Km/h
13Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
14Km/h
11Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %39 %39 %46 %52 %61 %69 %57 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %95 %95 %83 %63 %97 %70 %95 %
Облачност86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %
Среда
04.03.2020
мин 2
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 17:54 h
Времетраење 11h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
12Km/h
12Km/h
12Km/h
16Km/h
20Km/h
19Km/h
17Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %42 %39 %52 %65 %73 %82 %74 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %100 %94 %100 %95 %72 %95 %84 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Четврток
05.03.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 17:55 h
Времетраење 11h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
18Km/h
17Km/h
16Km/h
19Km/h
22Km/h
19Km/h
17Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %60 %53 %60 %68 %53 %38 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %95 %79 %71 %58 %67 %87 %89 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %