Сончев Брег
Претежно сончево сабота, 15 јуни 2024
27℃
Се чувствува: 27 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 47 %
Ветер: 2 km/h
Видливост km
Измерено во: 13:00Z h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСаботаНеделаПонеделникВторникСредаЧетвртокПетокСабота
18:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно
3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Облачно
-4 ℃
Облачно
-3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
14Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
14Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
14Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
% % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % %
0 mm0 mm0 mm0 mm0.03 mm0.02 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.01 mm0 mm0.01 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
n/a hPan/a hPa1016.29 hPa1015.99 hPa1017.6 hPa1019.41 hPa1019.48 hPa1020.75 hPa1022.49 hPa1023.33 hPa1023.76 hPa1022.62 hPa1022.73 hPa1022.3 hPa1020.16 hPa1020.19 hPa1020.6 hPa1020.35 hPa1019 hPa1017.26 hPa1016.48 hPa1015.5 hPa1013.25 hPa1013.57 hPa1014.4 hPa1014.7 hPa1014.27 hPa1012.79 hPa1012.52 hPa1011.8 hPa1009.12 hPa1008.49 hPa1008.73 hPa1009.47 hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
n/a %n/a %57 %49 %56 %54 %53 %59 %64 %57 %50 %43 %46 %51 %45 %59 %73 %74 %77 %81 %70 %49 %49 %63 %62 %62 %68 %81 %84 %73 %74 %78 %83 %80 %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
30 %30 %0 %72 %96 %100 %68 %22 %1 %80 %98 %100 %99 %0 %20 %0 %0 %0 %0 %0 %9 %51 %48 %28 %2 %1 %3 %2 %6 %60 %97 %95 %3 %9 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Петок
12.01.2024
мин -3
2 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.24 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:38 h
Зајдисонце 16:56 h
Времетраење 9h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно
3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0.03 mm0.02 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016.29 hPa1015.99 hPa1017.6 hPa1019.41 hPa1019.48 hPa1020.75 hPa1022.49 hPa1023.33 hPa
Влажност57 %49 %56 %54 %53 %59 %64 %57 %
Облачност0 %72 %96 %100 %68 %22 %1 %80 %
Сабота
13.01.2024
мин -4
1 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.04 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 16:58 h
Времетраење 9h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Облачно
-4 ℃
Облачно
-3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
14Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0.01 mm0 mm0.01 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023.76 hPa1022.62 hPa1022.73 hPa1022.3 hPa1020.16 hPa1020.19 hPa1020.6 hPa1020.35 hPa
Влажност50 %43 %46 %51 %45 %59 %73 %74 %
Облачност98 %100 %99 %0 %20 %0 %0 %0 %
Недела
14.01.2024
мин -5
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 16:59 h
Времетраење 9h : 21m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017.26 hPa1016.48 hPa1015.5 hPa1013.25 hPa1013.57 hPa1014.4 hPa1014.7 hPa
Влажност77 %81 %70 %49 %49 %63 %62 %62 %
Облачност0 %0 %9 %51 %48 %28 %2 %1 %
Понеделник
15.01.2024
мин -3
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 17:00 h
Времетраење 9h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
14Km/h
11Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014.27 hPa1012.79 hPa1012.52 hPa1011.8 hPa1009.12 hPa1008.49 hPa1008.73 hPa1009.47 hPa
Влажност68 %81 %84 %73 %74 %78 %83 %80 %
Облачност3 %2 %6 %60 %97 %95 %3 %9 %
Вторник
16.01.2024
мин 0
4 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 3.39 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:36 h
Зајдисонце 17:01 h
Времетраење 9h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Четврток
11.01.2024
мин -3
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:38 h
Зајдисонце 16:55 h
Времетраење 9h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
15:0018:0021:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %
Облачност30 %30 %30 %
Петок
12.01.2024
мин -3
2 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.24 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:38 h
Зајдисонце 16:56 h
Времетраење 9h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно
3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0.03 mm0.02 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016.29 hPa1015.99 hPa1017.6 hPa1019.41 hPa1019.48 hPa1020.75 hPa1022.49 hPa1023.33 hPa
Влажност57 %49 %56 %54 %53 %59 %64 %57 %
Облачност0 %72 %96 %100 %68 %22 %1 %80 %
Сабота
13.01.2024
мин -4
1 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.04 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 16:58 h
Времетраење 9h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Облачно
-4 ℃
Облачно
-3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
14Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0.01 mm0 mm0.01 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023.76 hPa1022.62 hPa1022.73 hPa1022.3 hPa1020.16 hPa1020.19 hPa1020.6 hPa1020.35 hPa
Влажност50 %43 %46 %51 %45 %59 %73 %74 %
Облачност98 %100 %99 %0 %20 %0 %0 %0 %
Недела
14.01.2024
мин -5
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 16:59 h
Времетраење 9h : 21m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017.26 hPa1016.48 hPa1015.5 hPa1013.25 hPa1013.57 hPa1014.4 hPa1014.7 hPa
Влажност77 %81 %70 %49 %49 %63 %62 %62 %
Облачност0 %0 %9 %51 %48 %28 %2 %1 %
Понеделник
15.01.2024
мин -3
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 17:00 h
Времетраење 9h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
14Km/h
11Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014.27 hPa1012.79 hPa1012.52 hPa1011.8 hPa1009.12 hPa1008.49 hPa1008.73 hPa1009.47 hPa
Влажност68 %81 %84 %73 %74 %78 %83 %80 %
Облачност3 %2 %6 %60 %97 %95 %3 %9 %
Вторник
16.01.2024
мин 0
4 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 3.39 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:36 h
Зајдисонце 17:01 h
Времетраење 9h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm3.39 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Среда
17.01.2024
мин 1
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:36 h
Зајдисонце 17:02 h
Времетраење 9h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Четврток
18.01.2024
мин 4
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:35 h
Зајдисонце 17:04 h
Времетраење 9h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
14Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Петок
19.01.2024
мин 8
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 41 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:35 h
Зајдисонце 17:05 h
Времетраење 9h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Сабота
20.01.2024
мин 7
14 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.12 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:34 h
Зајдисонце 17:06 h
Времетраење 9h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %