Скопје
Ведро/Сончево вторник, 5 јули 2022
20℃
Се чувствува: 20 ℃
Изгрејсонце: 05:04
Зајдисонце: 20:12
Времетраење: 908 минути
Влажност: 82.9 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 05:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
06:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Облачно
31 ℃
Облачно
30 ℃
Облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
14Km/h
11Km/h
9Km/h
6Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %7 %7 %6 %6 %5 %5 %4 %3 %2 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %6 %18 %30 %41 %51 %61 %71 %63 %54 %45 %35 %25 %16 %11 %11 %6 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %3 %4 %
0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.04 mm0.0 mm0.0 mm0.01 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.01 mm0.0 mm0.0 mm0.01 mm0.0 mm0.0 mm0.01 mm0.0 mm0.0 mm0.03 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.02 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %1.06055 %1.06055 %1.06055 %4.0587 %4.0587 %4.0587 %68.869 %68.869 %68.869 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %21.84 %21.84 %21.84 %46.4103 %46.4103 %46.4103 %23.3242 %23.3242 %23.3242 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1015.46 hPa1015.46 hPa1015.46 hPa1014.99 hPa1014.99 hPa1014.99 hPa1013.36 hPa1013.36 hPa1013.36 hPa1012.06 hPa1012.06 hPa1012.06 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012.84 hPa1012.84 hPa1012.84 hPa1013.19 hPa1013.19 hPa1013.19 hPa1013.29 hPa1013.29 hPa1013.29 hPa1013.87 hPa1013.87 hPa1013.87 hPa1013.58 hPa1013.58 hPa1013.58 hPa1012.41 hPa1012.41 hPa1012.41 hPa1012.46 hPa1012.46 hPa1012.46 hPa1013.58 hPa1013.58 hPa1013.58 hPa1014.64 hPa1014.64 hPa1014.64 hPa1014.64 hPa1014.94 hPa1014.94 hPa1014.94 hPa1015.09 hPa1015.09 hPa1015.09 hPa1015.46 hPa1015.46 hPa1015.46 hPa1015.15 hPa1015.15 hPa1015.15 hPa1013.47 hPa1013.47 hPa1013.47 hPa1011.65 hPa1011.65 hPa1011.65 hPa1011.48 hPa1011.48 hPa1011.48 hPa1012.56 hPa1012.56 hPa1012.56 hPa1012.56 hPa
75 %67 %55 %48 %43 %39 %35 %33 %31 %30 %31 %35 %35 %47 %41 %45 %51 %53 %62 %68 %74 %79 %80 %82 %76 %66 %59 %55 %52 %49 %46 %43 %42 %63 %55 %53 %67 %67 %68 %75 %81 %85 %87 %87 %90 %92 %93 %94 %94 %90 %79 %61 %50 %44 %40 %36 %31 %27 %25 %24 %24 %26 %37 %35 %46 %43 %46 %61 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %16 %16 %16 %61 %61 %61 %11 %11 %11 %14 %14 %14 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %9 %9 %9 %12 %12 %12 %50 %50 %50 %61 %61 %61 %77 %77 %77 %3 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %21 %21 %21 %32 %32 %32 %13 %13 %13 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
05.07.2022
мин 18
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.05 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
10Km/h
11Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %7 %6 %4 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.04 mm0.01 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1.06055 %4.0587 %68.869 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014.89 hPa1015.1 hPa1015.46 hPa1014.99 hPa1013.36 hPa1012.06 hPa1012 hPa1012.84 hPa
Влажност74 %74 %55 %39 %31 %35 %41 %53 %
Облачност0 %0 %0 %0 %16 %61 %11 %14 %
Среда
06.07.2022
мин 17
32 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 7.28 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 15h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
7Km/h
11Km/h
13Km/h
15Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %6 %41 %71 %45 %16 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.01 mm0.01 mm0.01 mm0.03 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %21.84 %46.4103 %23.3242 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013.19 hPa1013.29 hPa1013.87 hPa1013.58 hPa1012.41 hPa1012.46 hPa1013.58 hPa1014.64 hPa
Влажност74 %82 %59 %49 %42 %53 %68 %85 %
Облачност0 %2 %9 %12 %50 %61 %77 %3 %
Четврток
07.07.2022
мин 16
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.03 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:05 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 15h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
10Km/h
15Km/h
14Km/h
21Km/h
17Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %3 %2 %3 %3 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.02 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014.94 hPa1015.09 hPa1015.46 hPa1015.15 hPa1013.47 hPa1011.65 hPa1011.48 hPa1012.56 hPa
Влажност92 %94 %61 %40 %27 %24 %35 %46 %
Облачност0 %0 %0 %21 %32 %13 %1 %0 %
Петок
08.07.2022
мин 15
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 22.68 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
3Km/h
4Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %9 %12 %28 %53 %88 %87 %83 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0.03 mm3.06 mm2.57 mm1.77 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1.34467 %44.2764 %72.1009 %72.4908 %52.2377 %
Атмосферски притисок1012.7 hPa1012.04 hPa1011.66 hPa1010.43 hPa1008.84 hPa1009.23 hPa1009.26 hPa1009.07 hPa
Влажност67 %62 %51 %39 %44 %82 %82 %87 %
Облачност11 %9 %71 %78 %87 %96 %99 %100 %
Сабота
09.07.2022
мин 17
26 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 20.03 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 15h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
24 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Облачно со дожд
21 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
7Km/h
10Km/h
17Km/h
17Km/h
24Km/h
18Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %69 %68 %83 %85 %72 %61 %47 %
Количество на дожд0.39 mm0.47 mm2.89 mm1.74 mm0.76 mm0.51 mm0.04 mm0.01 mm
Веројатност за невреме25.45 %5.58325 %0.506821 %0.253411 %18.3333 %36.6331 %25.3551 %5.81093 %
Атмосферски притисок1008.43 hPa1007.69 hPa1007.93 hPa1008.84 hPa1009.15 hPa1009.3 hPa1010.54 hPa1011.59 hPa
Влажност86 %85 %84 %82 %76 %71 %83 %79 %
Облачност100 %100 %100 %100 %98 %96 %96 %99 %
Вторник
05.07.2022
мин 18
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.05 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
10Km/h
11Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %7 %6 %4 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.04 mm0.01 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1.06055 %4.0587 %68.869 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014.89 hPa1015.1 hPa1015.46 hPa1014.99 hPa1013.36 hPa1012.06 hPa1012 hPa1012.84 hPa
Влажност74 %74 %55 %39 %31 %35 %41 %53 %
Облачност0 %0 %0 %0 %16 %61 %11 %14 %
Среда
06.07.2022
мин 17
32 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 7.28 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 15h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
7Km/h
11Km/h
13Km/h
15Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %6 %41 %71 %45 %16 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.01 mm0.01 mm0.01 mm0.03 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %21.84 %46.4103 %23.3242 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013.19 hPa1013.29 hPa1013.87 hPa1013.58 hPa1012.41 hPa1012.46 hPa1013.58 hPa1014.64 hPa
Влажност74 %82 %59 %49 %42 %53 %68 %85 %
Облачност0 %2 %9 %12 %50 %61 %77 %3 %
Четврток
07.07.2022
мин 16
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.03 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:05 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 15h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
10Km/h
15Km/h
14Km/h
21Km/h
17Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %3 %2 %3 %3 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.02 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014.94 hPa1015.09 hPa1015.46 hPa1015.15 hPa1013.47 hPa1011.65 hPa1011.48 hPa1012.56 hPa
Влажност92 %94 %61 %40 %27 %24 %35 %46 %
Облачност0 %0 %0 %21 %32 %13 %1 %0 %
Петок
08.07.2022
мин 15
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 22.68 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
3Km/h
4Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %9 %12 %28 %53 %88 %87 %83 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0.03 mm3.06 mm2.57 mm1.77 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1.34467 %44.2764 %72.1009 %72.4908 %52.2377 %
Атмосферски притисок1012.7 hPa1012.04 hPa1011.66 hPa1010.43 hPa1008.84 hPa1009.23 hPa1009.26 hPa1009.07 hPa
Влажност67 %62 %51 %39 %44 %82 %82 %87 %
Облачност11 %9 %71 %78 %87 %96 %99 %100 %
Сабота
09.07.2022
мин 17
26 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 20.03 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 15h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
24 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Облачно со дожд
21 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
7Km/h
10Km/h
17Km/h
17Km/h
24Km/h
18Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %69 %68 %83 %85 %72 %61 %47 %
Количество на дожд0.39 mm0.47 mm2.89 mm1.74 mm0.76 mm0.51 mm0.04 mm0.01 mm
Веројатност за невреме25.45 %5.58325 %0.506821 %0.253411 %18.3333 %36.6331 %25.3551 %5.81093 %
Атмосферски притисок1008.43 hPa1007.69 hPa1007.93 hPa1008.84 hPa1009.15 hPa1009.3 hPa1010.54 hPa1011.59 hPa
Влажност86 %85 %84 %82 %76 %71 %83 %79 %
Облачност100 %100 %100 %100 %98 %96 %96 %99 %
Недела
10.07.2022
мин 15
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.28 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 61 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:07 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Облачно
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
13Km/h
20Km/h
19Km/h
16Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %36 %36 %44 %40 %39 %38 %31 %
Количество на дожд0.28 mm0.28 mm0.28 mm0.28 mm0.28 mm0.28 mm0.28 mm0.28 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %78 %74 %60 %64 %68 %73 %84 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Понеделник
11.07.2022
мин 15
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:08 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
10Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %18 %11 %16 %21 %19 %17 %11 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %91 %86 %63 %41 %49 %58 %81 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Вторник
12.07.2022
мин 15
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:09 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
6Km/h
12Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %5 %11 %17 %15 %14 %11 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %93 %82 %27 %45 %35 %38 %41 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
13.07.2022
мин 15
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:09 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.49
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
9Km/h
14Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %6 %4 %7 %10 %9 %7 %5 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %87 %75 %34 %46 %42 %56 %51 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
14.07.2022
мин 17
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 46 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:10 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 14h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.53
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
1Km/h
7Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %4 %8 %11 %7 %2 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %65 %74 %45 %39 %50 %46 %62 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %