839d0d2a
Сент Етјен
Ведро/Сончево среда, 25 април 2018
11℃
Се чувствува: 11 ℃
Изгрејсонце: 06:40
Зајдисонце: 20:40
Времетраење: 840 минути
Фаза на месечината
Влажност: 81.7 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 8 ℃
Измерено во: 02:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %8 %11 %11 %10 %10 %7 %5 %2 %2 %2 %2 %4 %7 %9 %13 %17 %22 %19 %16 %13 %11 %9 %6 %4 %3 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %10 %33 %35 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1014 hPa1012 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1010 hPa1013 hPa
84 %88 %85 %81 %78 %71 %64 %56 %55 %53 %52 %50 %48 %47 %48 %50 %51 %60 %68 %76 %78 %80 %83 %83 %84 %85 %86 %86 %87 %78 %70 %62 %57 %53 %48 %46 %43 %41 %42 %42 %43 %51 %59 %67 %72 %72 %83 %79 %75 %45 %33 %35 %48 %63 %
0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %83 %83 %83 %27 %27 %27 %33 %33 %33 %81 %81 %81 %87 %87 %87 %100 %100 %100 %75 %75 %75 %67 %67 %67 %31 %31 %31 %8 %8 %8 %2 %2 %2 %57 %57 %57 %57 %1 %1 %51 %19 %0 %0 %45 %86 %96 %
Среда
25.04.2018
мин 8
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 20:40 h
Времетраење 13h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %11 %10 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1019 hPa
Влажност77 %88 %78 %56 %52 %47 %51 %76 %
Облачност0 %0 %0 %3 %83 %27 %33 %81 %
Четврток
26.04.2018
мин 2
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 20:42 h
Времетраење 14h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %22 %13 %6 %1 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност83 %85 %87 %62 %48 %41 %43 %67 %
Облачност87 %100 %75 %67 %31 %8 %2 %57 %
Петок
27.04.2018
мин 9
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 20:43 h
Времетраење 14h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %10 %33 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1014 hPa1012 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1010 hPa1013 hPa
Влажност83 %79 %75 %45 %33 %35 %48 %63 %
Облачност1 %51 %19 %0 %0 %45 %86 %96 %
Сабота
28.04.2018
мин 10
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 5.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:44 h
Времетраење 14h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %40 %49 %55 %75 %72 %72 %66 %
Количество на дожд0.4 mm1.1 mm0.9 mm0.8 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm3.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност75 %78 %89 %79 %66 %56 %62 %78 %
Облачност100 %100 %100 %100 %97 %99 %99 %86 %
Недела
29.04.2018
мин 5
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 12.8 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
9Km/h
Облачност 86 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:45 h
Времетраење 14h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд63 %52 %58 %63 %80 %85 %83 %74 %
Количество на дожд12.8 mm12.8 mm12.8 mm12.8 mm12.8 mm12.8 mm12.8 mm12.8 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %73 %76 %72 %64 %69 %72 %80 %
Облачност86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %
Среда
25.04.2018
мин 8
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 20:40 h
Времетраење 13h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %11 %10 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1019 hPa
Влажност77 %88 %78 %56 %52 %47 %51 %76 %
Облачност0 %0 %0 %3 %83 %27 %33 %81 %
Четврток
26.04.2018
мин 2
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 20:42 h
Времетраење 14h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %22 %13 %6 %1 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност83 %85 %87 %62 %48 %41 %43 %67 %
Облачност87 %100 %75 %67 %31 %8 %2 %57 %
Петок
27.04.2018
мин 9
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 20:43 h
Времетраење 14h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %10 %33 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1014 hPa1012 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1010 hPa1013 hPa
Влажност83 %79 %75 %45 %33 %35 %48 %63 %
Облачност1 %51 %19 %0 %0 %45 %86 %96 %
Сабота
28.04.2018
мин 10
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 5.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:44 h
Времетраење 14h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %40 %49 %55 %75 %72 %72 %66 %
Количество на дожд0.4 mm1.1 mm0.9 mm0.8 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm3.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност75 %78 %89 %79 %66 %56 %62 %78 %
Облачност100 %100 %100 %100 %97 %99 %99 %86 %
Недела
29.04.2018
мин 5
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 12.8 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
9Km/h
Облачност 86 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:45 h
Времетраење 14h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд63 %52 %58 %63 %80 %85 %83 %74 %
Количество на дожд12.8 mm12.8 mm12.8 mm12.8 mm12.8 mm12.8 mm12.8 mm12.8 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %73 %76 %72 %64 %69 %72 %80 %
Облачност86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %
Понеделник
30.04.2018
мин 2
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 7.2 mm
Веројатност за невреме 51 %
Ветер
3Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:47 h
Времетраење 14h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %74 %77 %85 %93 %90 %86 %65 %
Количество на дожд7.2 mm7.2 mm7.2 mm7.2 mm7.2 mm7.2 mm7.2 mm7.2 mm
Веројатност за невреме51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %81 %81 %83 %66 %63 %60 %76 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Вторник
01.05.2018
мин 3
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 14h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %33 %22 %44 %67 %66 %65 %46 %
Количество на дожд0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %92 %91 %74 %57 %55 %52 %68 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Среда
02.05.2018
мин 4
16 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 14h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %22 %17 %32 %47 %53 %59 %50 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %95 %90 %82 %49 %64 %50 %69 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Четврток
03.05.2018
мин 5
16 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:50 h
Времетраење 14h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %37 %33 %46 %59 %57 %56 %43 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %90 %84 %72 %43 %58 %46 %76 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Петок
04.05.2018
мин 6
17 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
4Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %16 %2 %24 %45 %52 %59 %48 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %88 %92 %80 %66 %59 %67 %80 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %