391808e8
Прилеп
Ведро/Сончево среда, 25 април 2018
12℃
Се чувствува: 12 ℃
Изгрејсонце: 05:39
Зајдисонце: 19:24
Времетраење: 825 минути
Фаза на месечината
Влажност: 52.6 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %13 %18 %29 %40 %51 %43 %34 %26 %18 %10 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %7 %11 %9 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %9 %9 %9 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
66 %68 %66 %64 %63 %58 %54 %49 %43 %37 %30 %29 %27 %25 %27 %29 %31 %36 %40 %44 %50 %56 %62 %63 %63 %64 %62 %60 %57 %54 %51 %49 %43 %38 %32 %37 %41 %45 %46 %47 %48 %49 %49 %49 %55 %55 %61 %66 %72 %64 %55 %40 %37 %47 %61 %
3 %3 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %10 %10 %10 %48 %48 %48 %32 %32 %32 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %14 %14 %14 %22 %22 %22 %77 %77 %77 %83 %83 %83 %43 %43 %43 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %15 %25 %51 %40 %22 %
Среда
25.04.2018
мин 11
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 19:24 h
Времетраење 13h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност63 %68 %63 %49 %30 %25 %31 %44 %
Облачност17 %3 %0 %1 %10 %48 %32 %2 %
Четврток
26.04.2018
мин 11
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
2Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 19:25 h
Времетраење 13h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %18 %51 %26 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %9 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1011 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност62 %64 %57 %49 %32 %45 %48 %49 %
Облачност1 %0 %14 %22 %77 %83 %43 %0 %
Петок
27.04.2018
мин 12
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 19:26 h
Времетраење 13h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %7 %11 %9 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност66 %72 %64 %55 %40 %37 %47 %61 %
Облачност0 %0 %0 %15 %25 %51 %40 %22 %
Сабота
28.04.2018
мин 11
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 19:27 h
Времетраење 13h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %20 %51 %46 %21 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност75 %85 %68 %54 %47 %45 %59 %69 %
Облачност2 %0 %0 %38 %65 %53 %11 %2 %
Недела
29.04.2018
мин 11
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 47 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 19:28 h
Времетраење 13h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %12 %13 %16 %19 %30 %15 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %80 %67 %52 %35 %33 %49 %62 %
Облачност47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %
Среда
25.04.2018
мин 11
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 19:24 h
Времетраење 13h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност63 %68 %63 %49 %30 %25 %31 %44 %
Облачност17 %3 %0 %1 %10 %48 %32 %2 %
Четврток
26.04.2018
мин 11
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
2Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 19:25 h
Времетраење 13h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %18 %51 %26 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %9 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1011 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност62 %64 %57 %49 %32 %45 %48 %49 %
Облачност1 %0 %14 %22 %77 %83 %43 %0 %
Петок
27.04.2018
мин 12
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 19:26 h
Времетраење 13h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %7 %11 %9 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност66 %72 %64 %55 %40 %37 %47 %61 %
Облачност0 %0 %0 %15 %25 %51 %40 %22 %
Сабота
28.04.2018
мин 11
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 19:27 h
Времетраење 13h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %20 %51 %46 %21 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност75 %85 %68 %54 %47 %45 %59 %69 %
Облачност2 %0 %0 %38 %65 %53 %11 %2 %
Недела
29.04.2018
мин 11
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 47 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 19:28 h
Времетраење 13h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %12 %13 %16 %19 %30 %15 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %80 %67 %52 %35 %33 %49 %62 %
Облачност47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %
Понеделник
30.04.2018
мин 12
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 19:29 h
Времетраење 13h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %7 %17 %26 %42 %58 %36 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност58 %67 %59 %47 %36 %42 %48 %61 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Вторник
01.05.2018
мин 12
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:31 h
Зајдисонце 19:30 h
Времетраење 13h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %10 %6 %15 %24 %38 %52 %28 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %70 %67 %51 %36 %40 %44 %52 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Среда
02.05.2018
мин 13
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:30 h
Зајдисонце 19:31 h
Времетраење 14h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %5 %17 %30 %40 %50 %36 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %64 %67 %57 %38 %36 %50 %79 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Четврток
03.05.2018
мин 13
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:29 h
Зајдисонце 19:32 h
Времетраење 14h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %18 %14 %31 %49 %51 %53 %35 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %91 %66 %57 %38 %50 %51 %75 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Петок
04.05.2018
мин 9
23 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:27 h
Зајдисонце 19:33 h
Времетраење 14h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %10 %2 %29 %57 %63 %69 %50 %
Количество на дожд0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %87 %61 %61 %37 %38 %49 %68 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %