Охрид
Ведро/Сончево сабота, 25 септември 2021
6℃
Се чувствува: 4 ℃
Изгрејсонце: 06:26
Зајдисонце: 18:29
Времетраење: 723 минути
Влажност: 87 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 07:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
09:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %6 %8 %11 %8 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
62 %49 %43 %42 %40 %35 %30 %26 %26 %38 %40 %47 %55 %62 %63 %66 %69 %71 %72 %72 %73 %73 %74 %64 %46 %41 %40 %39 %34 %26 %25 %30 %35 %44 %54 %59 %58 %62 %68 %69 %69 %70 %70 %71 %73 %75 %77 %78 %69 %54 %48 %48 %47 %41 %35 %33 %38 %40 %45 %49 %56 %62 %61 %67 %72 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %7 %7 %7 %0 %0 %0 %0 %25 %25 %25 %56 %56 %56 %53 %53 %53 %63 %63 %63 %27 %27 %27 %9 %9 %9 %57 %57 %57 %4 %4 %4 %4 %
Сабота
25.09.2021
мин 9
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 18:29 h
Времетраење 12h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност87 %94 %80 %43 %35 %26 %47 %63 %
Облачност30 %67 %13 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
26.09.2021
мин 11
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 18:28 h
Времетраење 12h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1021 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност71 %73 %64 %40 %26 %35 %59 %68 %
Облачност0 %0 %0 %0 %5 %0 %7 %0 %
Понеделник
27.09.2021
мин 11
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 18:26 h
Времетраење 11h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %11 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност70 %75 %69 %48 %35 %40 %56 %67 %
Облачност25 %56 %53 %63 %27 %9 %57 %4 %
Вторник
28.09.2021
мин 12
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 13 %
Ветер
4Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 18:24 h
Времетраење 11h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
1Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %7 %19 %51 %62 %69 %67 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.2 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %9 %21 %10 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност79 %83 %72 %49 %41 %57 %77 %88 %
Облачност5 %11 %3 %15 %62 %47 %76 %59 %
Среда
29.09.2021
мин 13
23 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 26 %
Ветер
4Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 18:22 h
Времетраење 11h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
5Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %66 %72 %84 %80 %79 %75 %70 %
Количество на дожд2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm
Веројатност за невреме26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %90 %86 %71 %62 %68 %83 %90 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Сабота
25.09.2021
мин 9
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 18:29 h
Времетраење 12h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност87 %94 %80 %43 %35 %26 %47 %63 %
Облачност30 %67 %13 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
26.09.2021
мин 11
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 18:28 h
Времетраење 12h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1021 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност71 %73 %64 %40 %26 %35 %59 %68 %
Облачност0 %0 %0 %0 %5 %0 %7 %0 %
Понеделник
27.09.2021
мин 11
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 18:26 h
Времетраење 11h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %11 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност70 %75 %69 %48 %35 %40 %56 %67 %
Облачност25 %56 %53 %63 %27 %9 %57 %4 %
Вторник
28.09.2021
мин 12
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 13 %
Ветер
4Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 18:24 h
Времетраење 11h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
1Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %7 %19 %51 %62 %69 %67 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.2 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %9 %21 %10 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност79 %83 %72 %49 %41 %57 %77 %88 %
Облачност5 %11 %3 %15 %62 %47 %76 %59 %
Среда
29.09.2021
мин 13
23 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 26 %
Ветер
4Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 18:22 h
Времетраење 11h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
5Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %66 %72 %84 %80 %79 %75 %70 %
Количество на дожд2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm
Веројатност за невреме26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %90 %86 %71 %62 %68 %83 %90 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Четврток
30.09.2021
мин 11
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
4Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 18:21 h
Времетраење 11h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.79
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
5Km/h
6Km/h
2Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %66 %68 %79 %72 %72 %72 %67 %
Количество на дожд1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm
Веројатност за невреме12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %93 %87 %73 %60 %64 %68 %81 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Петок
01.10.2021
мин 10
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
3Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 18:19 h
Времетраење 11h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.82
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд61 %58 %54 %58 %62 %54 %47 %44 %
Количество на дожд0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %91 %88 %70 %53 %57 %61 %77 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Сабота
02.10.2021
мин 10
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
5Km/h
Облачност 66 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 18:17 h
Времетраење 11h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.86
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %35 %28 %34 %41 %38 %35 %33 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %91 %89 %85 %55 %57 %72 %85 %
Облачност66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %
Недела
03.10.2021
мин 9
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
4Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 18:16 h
Времетраење 11h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.89
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %29 %26 %25 %25 %24 %23 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %98 %88 %73 %37 %41 %59 %56 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Понеделник
04.10.2021
мин 4
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 23 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 18:14 h
Времетраење 11h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.92
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %14 %12 %14 %15 %11 %7 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %100 %74 %67 %32 %36 %49 %63 %
Облачност23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %