394c08af
Норвич
Ведро/Сончево вторник, 25 февруари 2020
6℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 06:51
Зајдисонце: 17:25
Времетраење: 634 минути
Фаза на месечината
Влажност: 75.5 %
Ветер: 26 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 01:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
24Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
27Km/h
28Km/h
26Km/h
24Km/h
23Km/h
21Km/h
18Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
23Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
23Km/h
25Km/h
27Km/h
28Km/h
28Km/h
29Km/h
30Km/h
28Km/h
26Km/h
24Km/h
22Km/h
20Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
22Km/h
25Km/h
28Km/h
27Km/h
27Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
25Km/h
24Km/h
24Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %16 %24 %32 %40 %48 %56 %51 %45 %40 %40 %40 %35 %30 %25 %21 %16 %12 %10 %9 %7 %7 %8 %8 %19 %31 %42 %35 %29 %22 %15 %9 %2 %2 %2 %2 %6 %9 %13 %29 %45 %61 %64 %66 %69 %62 %55 %47 %45 %43 %41 %32 %24 %16 %12 %7 %3 %3 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa998 hPa998 hPa998 hPa995 hPa995 hPa995 hPa994 hPa994 hPa994 hPa993 hPa993 hPa993 hPa993 hPa993 hPa994 hPa994 hPa994 hPa996 hPa996 hPa996 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa
82 %82 %83 %83 %81 %78 %76 %70 %64 %58 %64 %70 %76 %78 %81 %84 %85 %87 %88 %90 %95 %94 %93 %91 %91 %90 %89 %87 %84 %81 %73 %65 %57 %60 %63 %66 %65 %63 %62 %67 %72 %76 %78 %80 %82 %83 %84 %85 %89 %94 %98 %96 %94 %92 %90 %88 %86 %75 %63 %52 %53 %55 %56 %62 %67 %72 %74 %76 %
5 %5 %5 %2 %2 %2 %26 %26 %26 %58 %58 %58 %82 %82 %82 %99 %99 %99 %100 %100 %91 %91 %91 %95 %95 %95 %96 %96 %96 %98 %98 %98 %95 %95 %95 %73 %73 %73 %20 %20 %20 %1 %1 %1 %90 %90 %90 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %56 %56 %56 %17 %17 %17 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %
Вторник
25.02.2020
мин 1
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно
Ветер
24Km/h
22Km/h
25Km/h
28Km/h
23Km/h
16Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %8 %32 %56 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1000 hPa998 hPa995 hPa994 hPa993 hPa
Влажност82 %83 %76 %58 %76 %84 %88 %
Облачност5 %2 %26 %58 %82 %99 %100 %
Среда
26.02.2020
мин 1
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
22Km/h
24Km/h
21Km/h
23Km/h
28Km/h
30Km/h
24Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %25 %12 %7 %8 %42 %22 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок993 hPa994 hPa996 hPa999 hPa1001 hPa1002 hPa1004 hPa1005 hPa
Влажност95 %91 %89 %81 %57 %66 %62 %76 %
Облачност91 %95 %96 %98 %95 %73 %20 %1 %
Четврток
27.02.2020
мин 0
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
28Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 10h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
16Km/h
10Km/h
13Km/h
19Km/h
28Km/h
26Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %13 %61 %69 %47 %41 %16 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %3 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1005 hPa1008 hPa
Влажност82 %85 %98 %92 %86 %52 %56 %72 %
Облачност90 %100 %99 %100 %56 %17 %3 %2 %
Петок
28.02.2020
мин 7
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
23Km/h
18Km/h
14Km/h
17Km/h
20Km/h
27Km/h
23Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %12 %22 %38 %55 %68 %76 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1006 hPa1002 hPa999 hPa
Влажност77 %83 %83 %79 %72 %83 %95 %99 %
Облачност1 %81 %99 %100 %99 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
37Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
28Km/h
31Km/h
32Km/h
34Km/h
37Km/h
33Km/h
31Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %60 %52 %59 %67 %79 %61 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %93 %92 %85 %70 %93 %80 %75 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Вторник
25.02.2020
мин 1
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно
Ветер
24Km/h
22Km/h
25Km/h
28Km/h
23Km/h
16Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %8 %32 %56 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1000 hPa998 hPa995 hPa994 hPa993 hPa
Влажност82 %83 %76 %58 %76 %84 %88 %
Облачност5 %2 %26 %58 %82 %99 %100 %
Среда
26.02.2020
мин 1
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
22Km/h
24Km/h
21Km/h
23Km/h
28Km/h
30Km/h
24Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %25 %12 %7 %8 %42 %22 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок993 hPa994 hPa996 hPa999 hPa1001 hPa1002 hPa1004 hPa1005 hPa
Влажност95 %91 %89 %81 %57 %66 %62 %76 %
Облачност91 %95 %96 %98 %95 %73 %20 %1 %
Четврток
27.02.2020
мин 0
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
28Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 10h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
16Km/h
10Km/h
13Km/h
19Km/h
28Km/h
26Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %13 %61 %69 %47 %41 %16 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %3 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1005 hPa1008 hPa
Влажност82 %85 %98 %92 %86 %52 %56 %72 %
Облачност90 %100 %99 %100 %56 %17 %3 %2 %
Петок
28.02.2020
мин 7
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
23Km/h
18Km/h
14Km/h
17Km/h
20Km/h
27Km/h
23Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %12 %22 %38 %55 %68 %76 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1006 hPa1002 hPa999 hPa
Влажност77 %83 %83 %79 %72 %83 %95 %99 %
Облачност1 %81 %99 %100 %99 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
37Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
28Km/h
31Km/h
32Km/h
34Km/h
37Km/h
33Km/h
31Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %60 %52 %59 %67 %79 %61 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %93 %92 %85 %70 %93 %80 %75 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Недела
01.03.2020
мин 3
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
29Km/h
25Km/h
21Km/h
26Km/h
27Km/h
23Km/h
19Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %15 %19 %15 %26 %45 %63 %53 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %74 %87 %75 %57 %64 %71 %85 %
Облачност51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %
Понеделник
02.03.2020
мин 2
9 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно
Ветер
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %38 %35 %41 %48 %50 %52 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %97 %95 %90 %84 %85 %86 %91 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Вторник
03.03.2020
мин 2
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 11h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
9Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %42 %38 %37 %37 %48 %59 %44 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %98 %100 %82 %76 %62 %87 %86 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Среда
04.03.2020
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 11h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
20Km/h
19Km/h
19Km/h
25Km/h
32Km/h
29Km/h
26Km/h
27Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %33 %37 %46 %55 %59 %63 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %92 %96 %98 %63 %60 %94 %76 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Четврток
05.03.2020
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 11h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
28Km/h
29Km/h
30Km/h
27Km/h
25Km/h
22Km/h
20Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %44 %50 %53 %57 %46 %35 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %90 %76 %72 %51 %62 %72 %78 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %