Монтбељард
Облачно понеделник, 5 јуни 2023
22℃
Се чувствува: 22 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 46 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
24 %23 %18 %13 %8 %6 %5 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %6 %5 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
60 %58 %54 %50 %47 %47 %48 %49 %58 %66 %75 %76 %77 %78 %81 %84 %87 %81 %76 %71 %65 %59 %54 %52 %51 %49 %47 %45 %43 %45 %47 %49 %52 %56 %59 %60 %60 %62 %63 %64 %66 %67 %67 %67 %67 %65 %64 %62 %64 %65 %67 %64 %61 %58 %57 %56 %56 %61 %66 %72 %74 %
77 %77 %83 %83 %83 %48 %48 %48 %18 %18 %18 %60 %60 %60 %33 %33 %33 %11 %11 %11 %64 %64 %64 %85 %85 %85 %46 %46 %46 %37 %37 %37 %2 %2 %2 %2 %45 %45 %45 %27 %27 %27 %57 %57 %57 %47 %47 %47 %93 %93 %93 %91 %91 %91 %41 %41 %41 %79 %79 %79 %79 %
Сабота
04.07.2020
мин 15
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
12Km/h
12Km/h
6Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност78 %87 %71 %54 %49 %43 %49 %59 %
Облачност60 %33 %11 %64 %85 %46 %37 %2 %
Недела
05.07.2020
мин 16
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
18Km/h
19Km/h
17Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %6 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност63 %67 %67 %62 %67 %58 %56 %72 %
Облачност45 %27 %57 %47 %93 %91 %41 %79 %
Понеделник
06.07.2020
мин 9
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 81 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 15h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
14Km/h
15Km/h
13Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %13 %47 %75 %48 %22 %9 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност80 %82 %78 %81 %75 %48 %41 %68 %
Облачност40 %36 %100 %100 %97 %7 %0 %2 %
Вторник
07.07.2020
мин 11
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 15h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %2 %18 %13 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност76 %78 %64 %49 %43 %35 %38 %56 %
Облачност1 %2 %4 %28 %48 %4 %28 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 14
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 15h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %71 %63 %45 %39 %32 %41 %52 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
03.07.2020
мин 11
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %8 %3 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност58 %47 %49 %75 %
Облачност77 %83 %48 %18 %
Сабота
04.07.2020
мин 15
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
12Km/h
12Km/h
6Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност78 %87 %71 %54 %49 %43 %49 %59 %
Облачност60 %33 %11 %64 %85 %46 %37 %2 %
Недела
05.07.2020
мин 16
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
18Km/h
19Km/h
17Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %6 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност63 %67 %67 %62 %67 %58 %56 %72 %
Облачност45 %27 %57 %47 %93 %91 %41 %79 %
Понеделник
06.07.2020
мин 9
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 81 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 15h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
14Km/h
15Km/h
13Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %13 %47 %75 %48 %22 %9 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност80 %82 %78 %81 %75 %48 %41 %68 %
Облачност40 %36 %100 %100 %97 %7 %0 %2 %
Вторник
07.07.2020
мин 11
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 15h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %2 %18 %13 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност76 %78 %64 %49 %43 %35 %38 %56 %
Облачност1 %2 %4 %28 %48 %4 %28 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 14
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 15h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %71 %63 %45 %39 %32 %41 %52 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
09.07.2020
мин 16
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 15h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %6 %6 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %67 %66 %53 %41 %43 %45 %56 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Петок
10.07.2020
мин 17
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %4 %6 %8 %11 %14 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %67 %67 %53 %39 %43 %47 %79 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Сабота
11.07.2020
мин 17
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
10Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 15h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %10 %14 %18 %27 %36 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %86 %57 %66 %49 %52 %62 %84 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Недела
12.07.2020
мин 15
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
9Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 15h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %19 %17 %22 %27 %30 %32 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %87 %66 %68 %44 %45 %39 %68 %
Облачност29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %