39fe08ea
Минхен
Ведро/Сончево петок, 21 февруари 2020
7℃
Се чувствува: 4 ℃
Изгрејсонце: 07:10
Зајдисонце: 17:44
Времетраење: 634 минути
Фаза на месечината
Влажност: 41.8 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 75 km
Toчка на роса: -5 ℃
Измерено во: 17:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
19:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
27Km/h
28Km/h
30Km/h
31Km/h
32Km/h
33Km/h
32Km/h
31Km/h
30Km/h
32Km/h
33Km/h
35Km/h
34Km/h
33Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %4 %10 %16 %16 %22 %31 %40 %48 %56 %63 %70 %73 %77 %81 %71 %60 %50 %43 %35 %28 %28 %28 %28 %33 %37 %42 %50 %58 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm2.6 mm0.0 mm0.0 mm2.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1031 hPa1031 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
56 %56 %55 %54 %56 %57 %58 %59 %60 %61 %62 %63 %64 %61 %58 %54 %47 %40 %33 %33 %33 %33 %34 %34 %35 %35 %36 %36 %37 %39 %39 %40 %41 %42 %43 %53 %63 %74 %76 %77 %79 %67 %54 %42 %43 %45 %47 %48 %50 %51 %50 %48 %47 %51 %55 %
46 %46 %89 %89 %89 %88 %88 %88 %97 %97 %97 %3 %3 %3 %70 %70 %70 %49 %49 %49 %66 %66 %66 %56 %56 %56 %80 %80 %80 %80 %34 %34 %34 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %96 %96 %96 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
22.02.2020
мин 7
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1032 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1028 hPa1025 hPa1026 hPa1027 hPa
Влажност58 %61 %64 %54 %33 %33 %35 %36 %
Облачност88 %97 %3 %70 %49 %66 %56 %80 %
Недела
23.02.2020
мин 5
15 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
13 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
Ветер
22Km/h
22Km/h
23Km/h
26Km/h
30Km/h
33Km/h
30Km/h
35Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %48 %70 %81 %50 %28 %28 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1026 hPa1026 hPa1026 hPa1025 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност40 %43 %74 %79 %42 %47 %51 %47 %
Облачност34 %100 %100 %100 %96 %97 %97 %100 %
Понеделник
24.02.2020
мин 9
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
29Km/h
22Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд65 %81 %73 %66 %46 %24 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1023 hPa1027 hPa1027 hPa1024 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa
Влажност59 %80 %92 %91 %91 %61 %65 %66 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %6 %0 %11 %
Вторник
25.02.2020
мин 3
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
15Km/h
15Km/h
15Km/h
20Km/h
23Km/h
19Km/h
17Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %7 %26 %54 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност64 %72 %57 %54 %41 %49 %62 %67 %
Облачност0 %0 %0 %72 %74 %100 %83 %62 %
Среда
26.02.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:52 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
21Km/h
26Km/h
26Km/h
28Km/h
27Km/h
23Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %83 %80 %79 %90 %93 %75 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %67 %58 %52 %46 %62 %62 %61 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Петок
21.02.2020
мин 2
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.93
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
21Km/h
18Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1031 hPa1030 hPa1031 hPa1032 hPa
Влажност50 %35 %56 %54 %
Облачност83 %8 %46 %89 %
Сабота
22.02.2020
мин 7
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1032 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1028 hPa1025 hPa1026 hPa1027 hPa
Влажност58 %61 %64 %54 %33 %33 %35 %36 %
Облачност88 %97 %3 %70 %49 %66 %56 %80 %
Недела
23.02.2020
мин 5
15 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
13 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
Ветер
22Km/h
22Km/h
23Km/h
26Km/h
30Km/h
33Km/h
30Km/h
35Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %48 %70 %81 %50 %28 %28 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1026 hPa1026 hPa1026 hPa1025 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност40 %43 %74 %79 %42 %47 %51 %47 %
Облачност34 %100 %100 %100 %96 %97 %97 %100 %
Понеделник
24.02.2020
мин 9
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
29Km/h
22Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд65 %81 %73 %66 %46 %24 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1023 hPa1027 hPa1027 hPa1024 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa
Влажност59 %80 %92 %91 %91 %61 %65 %66 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %6 %0 %11 %
Вторник
25.02.2020
мин 3
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
15Km/h
15Km/h
15Km/h
20Km/h
23Km/h
19Km/h
17Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %7 %26 %54 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност64 %72 %57 %54 %41 %49 %62 %67 %
Облачност0 %0 %0 %72 %74 %100 %83 %62 %
Среда
26.02.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:52 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
21Km/h
26Km/h
26Km/h
28Km/h
27Km/h
23Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %83 %80 %79 %90 %93 %75 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %67 %58 %52 %46 %62 %62 %61 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Четврток
27.02.2020
мин 3
6 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:54 h
Времетраење 10h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
6 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
17Km/h
18Km/h
19Km/h
20Km/h
22Km/h
15Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд58 %69 %80 %82 %84 %77 %71 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %68 %75 %72 %69 %63 %56 %48 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Петок
28.02.2020
мин 6
14 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:55 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
Ветер
13Km/h
17Km/h
20Km/h
22Km/h
24Km/h
19Km/h
14Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %71 %75 %71 %67 %60 %53 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност39 %44 %50 %45 %41 %44 %46 %84 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Сабота
29.02.2020
мин 4
15 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:57 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
11Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
16Km/h
12Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %40 %35 %31 %28 %32 %36 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност48 %86 %53 %84 %39 %64 %52 %80 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Недела
01.03.2020
мин 2
8 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:58 h
Времетраење 11h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
17Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
26Km/h
20Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %53 %58 %65 %71 %72 %73 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %78 %81 %74 %51 %59 %61 %85 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %