f2a41272
Менхенгладбаx
Умерено облачно петок, 21 февруари 2020
8℃
Се чувствува: 5 ℃
Изгрејсонце: 07:36
Зајдисонце: 18:00
Времетраење: 624 минути
Фаза на месечината
Влажност: 70.7 %
Ветер: 20 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 17:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
20:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
19Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
27Km/h
26Km/h
26Km/h
25Km/h
25Km/h
24Km/h
24Km/h
23Km/h
23Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
23Km/h
27Km/h
31Km/h
31Km/h
31Km/h
31Km/h
28Km/h
26Km/h
23Km/h
20Km/h
17Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %11 %19 %27 %38 %48 %59 %51 %42 %34 %54 %73 %93 %94 %95 %96 %91 %87 %87 %82 %76 %70 %64 %75 %86 %97 %98 %98 %99 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %96 %94 %92 %78 %65 %51 %42 %33 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm5.7 mm0.0 mm0.0 mm8.7 mm0.0 mm0.0 mm3.1 mm0.0 mm0.0 mm4.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa
66 %67 %68 %69 %70 %71 %72 %74 %75 %75 %76 %76 %74 %71 %69 %69 %68 %67 %69 %71 %73 %78 %82 %87 %89 %92 %94 %92 %90 %90 %87 %86 %84 %83 %85 %87 %89 %89 %89 %89 %88 %88 %87 %88 %89 %90 %90 %91 %91 %92 %92 %92 %93 %94 %
91 %63 %63 %63 %30 %30 %30 %18 %18 %18 %77 %77 %77 %99 %99 %99 %94 %94 %94 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %79 %79 %79 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %52 %52 %52 %52 %
Сабота
22.02.2020
мин 8
11 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:34 h
Зајдисонце 18:02 h
Времетраење 10h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
19Km/h
19Km/h
24Km/h
27Km/h
25Km/h
24Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %27 %59 %34 %93 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност71 %75 %76 %69 %67 %73 %87 %94 %
Облачност30 %18 %77 %99 %94 %100 %100 %100 %
Недела
23.02.2020
мин 4
13 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 22.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:32 h
Зајдисонце 18:03 h
Времетраење 10h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
21Km/h
18Km/h
14Km/h
18Km/h
31Km/h
31Km/h
23Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %64 %97 %99 %98 %98 %92 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1019 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1018 hPa1023 hPa
Влажност87 %83 %89 %89 %87 %90 %91 %92 %
Облачност79 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %52 %
Понеделник
24.02.2020
мин 7
13 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:30 h
Зајдисонце 18:05 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
9Km/h
9Km/h
14Km/h
17Km/h
21Km/h
22Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %23 %38 %64 %70 %58 %54 %73 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1024 hPa1023 hPa1020 hPa1015 hPa1012 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност95 %95 %91 %87 %84 %78 %80 %86 %
Облачност7 %86 %100 %100 %96 %100 %99 %100 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 7.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:28 h
Зајдисонце 18:07 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
19Km/h
18Km/h
16Km/h
20Km/h
22Km/h
22Km/h
18Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд71 %90 %72 %51 %53 %76 %65 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa999 hPa997 hPa996 hPa
Влажност90 %89 %86 %78 %49 %70 %86 %86 %
Облачност100 %100 %100 %38 %6 %98 %89 %99 %
Среда
26.02.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 4.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:26 h
Зајдисонце 18:09 h
Времетраење 10h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
26Km/h
22Km/h
19Km/h
27Km/h
28Km/h
25Km/h
22Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %78 %71 %71 %94 %94 %68 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %89 %87 %74 %61 %74 %88 %89 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Петок
21.02.2020
мин 5
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:36 h
Зајдисонце 18:00 h
Времетраење 10h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.93
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
22Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1026 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa
Влажност57 %63 %64 %68 %
Облачност63 %100 %91 %63 %
Сабота
22.02.2020
мин 8
11 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:34 h
Зајдисонце 18:02 h
Времетраење 10h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
19Km/h
19Km/h
24Km/h
27Km/h
25Km/h
24Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %27 %59 %34 %93 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност71 %75 %76 %69 %67 %73 %87 %94 %
Облачност30 %18 %77 %99 %94 %100 %100 %100 %
Недела
23.02.2020
мин 4
13 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 22.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:32 h
Зајдисонце 18:03 h
Времетраење 10h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
21Km/h
18Km/h
14Km/h
18Km/h
31Km/h
31Km/h
23Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %64 %97 %99 %98 %98 %92 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1019 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1018 hPa1023 hPa
Влажност87 %83 %89 %89 %87 %90 %91 %92 %
Облачност79 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %52 %
Понеделник
24.02.2020
мин 7
13 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:30 h
Зајдисонце 18:05 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
9Km/h
9Km/h
14Km/h
17Km/h
21Km/h
22Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %23 %38 %64 %70 %58 %54 %73 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1024 hPa1023 hPa1020 hPa1015 hPa1012 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност95 %95 %91 %87 %84 %78 %80 %86 %
Облачност7 %86 %100 %100 %96 %100 %99 %100 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 7.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:28 h
Зајдисонце 18:07 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
19Km/h
18Km/h
16Km/h
20Km/h
22Km/h
22Km/h
18Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд71 %90 %72 %51 %53 %76 %65 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa999 hPa997 hPa996 hPa
Влажност90 %89 %86 %78 %49 %70 %86 %86 %
Облачност100 %100 %100 %38 %6 %98 %89 %99 %
Среда
26.02.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 4.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:26 h
Зајдисонце 18:09 h
Времетраење 10h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
26Km/h
22Km/h
19Km/h
27Km/h
28Km/h
25Km/h
22Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %78 %71 %71 %94 %94 %68 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %89 %87 %74 %61 %74 %88 %89 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Четврток
27.02.2020
мин 5
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:24 h
Зајдисонце 18:10 h
Времетраење 10h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
16Km/h
14Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %41 %47 %53 %58 %62 %66 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %89 %89 %71 %52 %71 %89 %89 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Петок
28.02.2020
мин 6
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 18:12 h
Времетраење 10h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
16Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд65 %72 %78 %83 %89 %85 %81 %76 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %88 %88 %88 %87 %87 %87 %84 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 3
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 18:14 h
Времетраење 10h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
Ветер
14Km/h
15Km/h
17Km/h
22Km/h
27Km/h
23Km/h
19Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %69 %66 %65 %63 %66 %68 %63 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %90 %92 %76 %77 %75 %90 %80 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Недела
01.03.2020
мин 3
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 18:16 h
Времетраење 10h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
20Km/h
20Km/h
20Km/h
22Km/h
25Km/h
27Km/h
29Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд57 %57 %58 %60 %63 %62 %61 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %87 %89 %81 %54 %87 %78 %82 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %