Маврово
четврток, 17 јуни 2021
9℃
Се чувствува: 9 ℃
Изгрејсонце: 05:01
Зајдисонце: 20:13
Времетраење: 912 минути
Влажност: 89.7 %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Измерено во: 23:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
2 %2 %2 %2 %3 %5 %6 %13 %19 %26 %31 %36 %41 %37 %33 %30 %21 %12 %3 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %4 %15 %27 %39 %50 %61 %72 %72 %72 %73 %65 %58 %51 %36 %20 %5 %4 %4 %3 %2 %3 %5 %7 %8 %10 %11 %28 %45 %61 %69 %77 %86 %83 %81 %78 %69 %60 %51 %36 %21 %6 %5 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm4.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm9.6 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm2.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm3.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %24 %24 %24 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %7 %7 %7 %65 %65 %65 %5 %5 %5 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %0 %
1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
84 %83 %81 %65 %63 %60 %58 %60 %63 %61 %66 %78 %79 %81 %88 %97 %98 %96 %94 %93 %91 %91 %92 %92 %92 %90 %89 %76 %72 %69 %73 %76 %82 %85 %84 %80 %79 %87 %91 %96 %97 %97 %97 %98 %98 %97 %94 %90 %88 %88 %88 %87 %83 %76 %69 %67 %66 %64 %62 %68 %70 %77 %81 %88 %96 %96 %94 %90 %88 %
27 %25 %25 %25 %64 %64 %64 %57 %57 %57 %79 %79 %79 %67 %67 %67 %9 %9 %9 %5 %5 %5 %40 %40 %40 %24 %24 %24 %88 %88 %88 %90 %90 %90 %65 %65 %65 %76 %76 %76 %42 %42 %42 %42 %62 %62 %62 %84 %84 %84 %37 %37 %37 %51 %51 %51 %65 %65 %65 %67 %67 %67 %29 %29 %29 %4 %4 %4 %4 %
Четврток
17.06.2021
мин 13
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 5.9 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
3Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 15h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %26 %41 %30 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.0 mm4.3 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %3 %24 %5 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност86 %84 %65 %58 %61 %79 %97 %94 %
Облачност25 %27 %25 %64 %57 %79 %67 %9 %
Петок
18.06.2021
мин 14
23 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 14.8 mm
Веројатност за невреме 65 %
Ветер
5Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %39 %72 %73 %51 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm9.6 mm2.1 mm2.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %7 %65 %5 %2 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност91 %92 %76 %73 %85 %79 %96 %97 %
Облачност5 %40 %24 %88 %90 %65 %76 %42 %
Сабота
19.06.2021
мин 15
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
10Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
10Km/h
9Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %11 %61 %86 %78 %51 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.6 mm3.4 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %2 %5 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност94 %88 %83 %67 %62 %77 %96 %90 %
Облачност62 %84 %37 %51 %65 %67 %29 %4 %
Недела
20.06.2021
мин 16
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
10Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
5Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %15 %72 %80 %73 %25 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност86 %84 %78 %62 %54 %58 %87 %93 %
Облачност6 %8 %19 %24 %35 %35 %48 %4 %
Понеделник
21.06.2021
мин 17
29 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
5Km/h
Облачност 33 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %24 %47 %58 %14 %2 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %80 %62 %53 %46 %54 %89 %95 %
Облачност33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %
Четврток
17.06.2021
мин 13
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 5.9 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
3Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 15h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %26 %41 %30 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.0 mm4.3 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %3 %24 %5 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност86 %84 %65 %58 %61 %79 %97 %94 %
Облачност25 %27 %25 %64 %57 %79 %67 %9 %
Петок
18.06.2021
мин 14
23 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 14.8 mm
Веројатност за невреме 65 %
Ветер
5Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %39 %72 %73 %51 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm9.6 mm2.1 mm2.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %7 %65 %5 %2 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност91 %92 %76 %73 %85 %79 %96 %97 %
Облачност5 %40 %24 %88 %90 %65 %76 %42 %
Сабота
19.06.2021
мин 15
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
10Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
10Km/h
9Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %11 %61 %86 %78 %51 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.6 mm3.4 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %2 %5 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност94 %88 %83 %67 %62 %77 %96 %90 %
Облачност62 %84 %37 %51 %65 %67 %29 %4 %
Недела
20.06.2021
мин 16
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
10Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
5Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %15 %72 %80 %73 %25 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност86 %84 %78 %62 %54 %58 %87 %93 %
Облачност6 %8 %19 %24 %35 %35 %48 %4 %
Понеделник
21.06.2021
мин 17
29 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
5Km/h
Облачност 33 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %24 %47 %58 %14 %2 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %80 %62 %53 %46 %54 %89 %95 %
Облачност33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %
Вторник
22.06.2021
мин 17
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
8Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %10 %45 %66 %69 %71 %37 %
Количество на дожд1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %86 %69 %65 %65 %69 %72 %74 %
Облачност35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Среда
23.06.2021
мин 18
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
9Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %16 %30 %32 %34 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %70 %64 %58 %52 %56 %60 %63 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Четврток
24.06.2021
мин 18
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 33 %
Ветер
7Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.49
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %13 %23 %22 %21 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %63 %59 %51 %42 %29 %62 %50 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Петок
25.06.2021
мин 18
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 32 %
Ветер
8Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.53
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %4 %2 %21 %40 %35 %31 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %82 %46 %48 %36 %29 %64 %75 %
Облачност15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Сабота
26.06.2021
мин 20
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
8Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.56
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %14 %27 %18 %9 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %85 %62 %36 %46 %30 %43 %51 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %