37dc087e
Марсеј
Умерено облачно со дожд понеделник, 15 октомври 2018
18℃
Се чувствува: 16 ℃
Изгрејсонце: 07:51
Зајдисонце: 18:56
Времетраење: 665 минути
Фаза на месечината
Влажност: 77.4 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 14 ℃
Измерено во: 18:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
20:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
20 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
77 %74 %71 %68 %63 %58 %54 %55 %56 %57 %58 %58 %59 %62 %65 %68 %70 %71 %72 %73 %73 %73 %70 %68 %65 %63 %61 %59 %62 %62 %64 %67 %64 %61 %58 %56 %53 %51 %47 %43 %39 %45 %61 %62 %53 %
3.2 mm0.0 mm0.0 mm3.9 mm0.0 mm0.0 mm4.6 mm0.0 mm0.0 mm2.5 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.8 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.2 mm0.3 mm0.4 mm0.1 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
74 %79 %85 %91 %89 %87 %85 %87 %89 %90 %87 %83 %80 %84 %87 %91 %87 %83 %79 %79 %78 %78 %79 %79 %80 %84 %88 %92 %90 %90 %89 %88 %88 %88 %89 %86 %83 %81 %79 %76 %74 %67 %77 %81 %86 %
82 %99 %99 %99 %89 %89 %89 %85 %85 %85 %59 %59 %59 %88 %88 %88 %98 %98 %98 %85 %85 %85 %96 %96 %96 %64 %64 %64 %64 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %94 %94 %94 %65 %51 %77 %44 %
Вторник
16.10.2018
мин 15
20 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 32.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
2Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:52 h
Зајдисонце 18:54 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
20 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %57 %59 %68 %72 %73 %65 %59 %
Количество на дожд4.6 mm2.5 mm1.7 mm0.3 mm0.4 mm0.3 mm0.1 mm0.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност85 %90 %80 %91 %79 %78 %80 %92 %
Облачност89 %85 %59 %88 %98 %85 %96 %64 %
Среда
17.10.2018
мин 16
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 10.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:54 h
Зајдисонце 18:52 h
Времетраење 10h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %58 %51 %39 %45 %61 %62 %53 %
Количество на дожд0.0 mm2.8 mm1.8 mm0.5 mm0.2 mm0.3 mm0.4 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност88 %89 %81 %74 %67 %77 %81 %86 %
Облачност100 %100 %100 %94 %65 %51 %77 %44 %
Четврток
18.10.2018
мин 14
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
3Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 18:51 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд48 %45 %33 %24 %12 %20 %10 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност80 %86 %79 %77 %65 %70 %87 %82 %
Облачност71 %94 %97 %92 %72 %54 %83 %81 %
Петок
19.10.2018
мин 13
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 18:49 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %3 %3 %4 %5 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност75 %90 %83 %65 %54 %63 %72 %88 %
Облачност85 %72 %65 %59 %27 %37 %14 %52 %
Сабота
20.10.2018
мин 14
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:57 h
Зајдисонце 18:48 h
Времетраење 10h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %12 %12 %12 %15 %17 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %97 %89 %68 %58 %66 %83 %86 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
15.10.2018
мин 15
20 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 23.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:51 h
Зајдисонце 18:56 h
Времетраење 11h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд75 %86 %77 %68 %
Количество на дожд6.4 mm1.7 mm3.2 mm3.9 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1010 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност75 %69 %74 %91 %
Облачност100 %88 %82 %99 %
Вторник
16.10.2018
мин 15
20 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 32.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
2Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:52 h
Зајдисонце 18:54 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
20 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %57 %59 %68 %72 %73 %65 %59 %
Количество на дожд4.6 mm2.5 mm1.7 mm0.3 mm0.4 mm0.3 mm0.1 mm0.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност85 %90 %80 %91 %79 %78 %80 %92 %
Облачност89 %85 %59 %88 %98 %85 %96 %64 %
Среда
17.10.2018
мин 16
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 10.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:54 h
Зајдисонце 18:52 h
Времетраење 10h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %58 %51 %39 %45 %61 %62 %53 %
Количество на дожд0.0 mm2.8 mm1.8 mm0.5 mm0.2 mm0.3 mm0.4 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност88 %89 %81 %74 %67 %77 %81 %86 %
Облачност100 %100 %100 %94 %65 %51 %77 %44 %
Четврток
18.10.2018
мин 14
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
3Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 18:51 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд48 %45 %33 %24 %12 %20 %10 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност80 %86 %79 %77 %65 %70 %87 %82 %
Облачност71 %94 %97 %92 %72 %54 %83 %81 %
Петок
19.10.2018
мин 13
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 18:49 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %3 %3 %4 %5 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност75 %90 %83 %65 %54 %63 %72 %88 %
Облачност85 %72 %65 %59 %27 %37 %14 %52 %
Сабота
20.10.2018
мин 14
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:57 h
Зајдисонце 18:48 h
Времетраење 10h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %12 %12 %12 %15 %17 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %97 %89 %68 %58 %66 %83 %86 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
21.10.2018
мин 13
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %12 %13 %18 %23 %25 %26 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %84 %85 %71 %58 %65 %71 %73 %
Облачност14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Понеделник
22.10.2018
мин 11
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 33 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:45 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %16 %15 %14 %14 %13 %11 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %80 %85 %79 %74 %56 %87 %68 %
Облачност33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %
Вторник
23.10.2018
мин 9
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
5Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 18:43 h
Времетраење 10h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.46
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %4 %3 %5 %7 %7 %7 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %70 %91 %62 %66 %68 %61 %73 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Среда
24.10.2018
мин 12
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:02 h
Зајдисонце 18:41 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.49
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %9 %13 %17 %10 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност57 %54 %65 %67 %50 %52 %55 %48 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %