3a6608fb
Малага
Претежно сончево среда, 25 април 2018
16℃
Се чувствува: 15 ℃
Изгрејсонце: 07:31
Зајдисонце: 21:00
Времетраење: 809 минути
Фаза на месечината
Влажност: 87.9 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 14 ℃
Измерено во: 02:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
10 %12 %15 %18 %20 %29 %37 %45 %58 %70 %83 %75 %66 %58 %63 %67 %72 %71 %70 %69 %63 %58 %52 %38 %24 %11 %10 %9 %8 %6 %5 %4 %9 %13 %17 %23 %28 %33 %28 %22 %16 %12 %7 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %20 %25 %6 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm
6 %6 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %17 %34 %0 %
1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
86 %87 %86 %85 %84 %83 %83 %83 %84 %85 %86 %84 %82 %80 %82 %84 %86 %87 %88 %89 %90 %92 %93 %93 %94 %94 %92 %89 %86 %82 %78 %74 %73 %73 %73 %72 %71 %70 %72 %74 %76 %79 %82 %85 %87 %87 %89 %91 %89 %82 %71 %66 %67 %69 %81 %
75 %75 %79 %79 %79 %95 %95 %95 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %75 %75 %75 %42 %42 %42 %18 %18 %18 %48 %48 %48 %72 %72 %72 %47 %47 %47 %55 %55 %55 %55 %5 %5 %5 %9 %18 %9 %12 %23 %16 %4 %
Среда
25.04.2018
мин 15
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 5.4 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
1Km/h
Облачност 88 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 07:31 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 13h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %12 %20 %45 %83 %58 %72 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm2.1 mm0.2 mm1.4 mm0.9 mm
Веројатност за невреме6 %6 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност85 %87 %84 %83 %86 %80 %86 %89 %
Облачност78 %75 %79 %95 %90 %90 %100 %100 %
Четврток
26.04.2018
мин 15
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:30 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 13h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %11 %8 %4 %17 %33 %16 %3 %
Количество на дожд0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност93 %94 %86 %74 %73 %70 %76 %85 %
Облачност100 %75 %42 %18 %48 %72 %47 %55 %
Петок
27.04.2018
мин 15
22 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
4Km/h
Облачност 15 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:29 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 13h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %20 %25 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %17 %34 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност91 %89 %82 %71 %66 %67 %69 %81 %
Облачност5 %9 %18 %9 %12 %23 %16 %4 %
Сабота
28.04.2018
мин 13
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:27 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 13h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %5 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa
Влажност90 %84 %79 %67 %53 %36 %41 %59 %
Облачност10 %17 %2 %3 %26 %0 %0 %0 %
Недела
29.04.2018
мин 12
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:26 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 13h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %10 %20 %46 %41 %23 %7 %
Количество на дожд1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %74 %73 %69 %60 %44 %44 %59 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Среда
25.04.2018
мин 15
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 5.4 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
1Km/h
Облачност 88 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 07:31 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 13h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %12 %20 %45 %83 %58 %72 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm2.1 mm0.2 mm1.4 mm0.9 mm
Веројатност за невреме6 %6 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност85 %87 %84 %83 %86 %80 %86 %89 %
Облачност78 %75 %79 %95 %90 %90 %100 %100 %
Четврток
26.04.2018
мин 15
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:30 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 13h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %11 %8 %4 %17 %33 %16 %3 %
Количество на дожд0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност93 %94 %86 %74 %73 %70 %76 %85 %
Облачност100 %75 %42 %18 %48 %72 %47 %55 %
Петок
27.04.2018
мин 15
22 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
4Km/h
Облачност 15 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:29 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 13h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %20 %25 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %17 %34 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност91 %89 %82 %71 %66 %67 %69 %81 %
Облачност5 %9 %18 %9 %12 %23 %16 %4 %
Сабота
28.04.2018
мин 13
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:27 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 13h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %5 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa
Влажност90 %84 %79 %67 %53 %36 %41 %59 %
Облачност10 %17 %2 %3 %26 %0 %0 %0 %
Недела
29.04.2018
мин 12
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:26 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 13h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %10 %20 %46 %41 %23 %7 %
Количество на дожд1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %74 %73 %69 %60 %44 %44 %59 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Понеделник
30.04.2018
мин 10
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 30 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:25 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 13h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %3 %2 %6 %9 %11 %13 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %79 %74 %54 %42 %42 %41 %53 %
Облачност30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Вторник
01.05.2018
мин 11
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:24 h
Зајдисонце 21:05 h
Времетраење 13h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %4 %13 %21 %25 %29 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %65 %64 %51 %38 %44 %50 %60 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Среда
02.05.2018
мин 12
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %20 %20 %28 %36 %37 %38 %26 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %70 %70 %57 %50 %55 %40 %66 %
Облачност58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Четврток
03.05.2018
мин 13
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 13h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %14 %14 %19 %23 %22 %21 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %76 %54 %62 %49 %70 %57 %59 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Петок
04.05.2018
мин 13
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 13h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %7 %2 %10 %18 %17 %15 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %82 %57 %69 %46 %51 %56 %65 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %