38b4089d
Кардиф
Претежно сончево вторник, 25 февруари 2020
7℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 07:07
Зајдисонце: 17:45
Времетраење: 638 минути
Фаза на месечината
Влажност: 79.4 %
Ветер: 22 km/h
Видливост 35 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
25Km/h
27Km/h
30Km/h
32Km/h
30Km/h
28Km/h
27Km/h
30Km/h
32Km/h
35Km/h
35Km/h
35Km/h
35Km/h
34Km/h
33Km/h
32Km/h
32Km/h
32Km/h
32Km/h
31Km/h
30Km/h
30Km/h
30Km/h
30Km/h
31Km/h
32Km/h
33Km/h
32Km/h
31Km/h
30Km/h
31Km/h
32Km/h
33Km/h
33Km/h
33Km/h
32Km/h
30Km/h
27Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
21Km/h
23Km/h
26Km/h
26Km/h
27Km/h
28Km/h
25Km/h
22Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
5 %12 %18 %25 %34 %42 %50 %52 %53 %55 %60 %64 %69 %55 %42 %29 %23 %17 %11 %10 %8 %9 %10 %11 %12 %13 %14 %11 %9 %7 %7 %7 %6 %11 %15 %19 %17 %16 %15 %18 %22 %26 %37 %48 %59 %68 %77 %86 %84 %82 %79 %71 %63 %54 %42 %30 %18 %15 %12 %9 %7 %4 %2 %3 %4 %5 %6 %8 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
81 %80 %80 %79 %81 %83 %85 %84 %83 %81 %84 %86 %88 %80 %72 %64 %63 %62 %62 %64 %69 %71 %73 %75 %75 %76 %76 %75 %75 %74 %67 %61 %54 %53 %52 %52 %56 %61 %66 %70 %74 %78 %81 %84 %87 %89 %92 %94 %95 %95 %96 %93 %89 %85 %76 %66 %56 %55 %53 %52 %55 %59 %62 %67 %71 %75 %76 %77 %
27 %27 %27 %99 %99 %99 %66 %66 %66 %92 %92 %92 %77 %77 %77 %15 %15 %15 %42 %42 %16 %16 %16 %46 %46 %46 %29 %29 %29 %2 %2 %2 %18 %18 %18 %81 %81 %81 %56 %56 %56 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %1 %1 %1 %7 %7 %7 %0 %0 %0 %8 %8 %8 %50 %50 %50 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
35Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
24Km/h
25Km/h
32Km/h
27Km/h
35Km/h
35Km/h
32Km/h
32Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %5 %25 %50 %55 %69 %29 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1001 hPa998 hPa998 hPa998 hPa
Влажност80 %81 %79 %85 %81 %88 %64 %62 %
Облачност32 %27 %99 %66 %92 %77 %15 %42 %
Среда
26.02.2020
мин 2
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
33Km/h
Облачност 37 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
Ветер
30Km/h
30Km/h
33Km/h
30Km/h
33Km/h
32Km/h
23Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %11 %14 %7 %6 %19 %15 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa1000 hPa1002 hPa1006 hPa1008 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa
Влажност69 %75 %76 %74 %54 %52 %66 %78 %
Облачност16 %46 %29 %2 %18 %81 %56 %100 %
Четврток
27.02.2020
мин 4
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
10Km/h
16Km/h
18Km/h
26Km/h
28Km/h
19Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %86 %79 %54 %18 %9 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1001 hPa1000 hPa1002 hPa1005 hPa1008 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност87 %94 %96 %85 %56 %52 %62 %75 %
Облачност100 %100 %100 %1 %7 %0 %8 %50 %
Петок
28.02.2020
мин 6
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 99 %
Количество на дожд 11.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
13Km/h
19Km/h
22Km/h
24Km/h
19Km/h
26Km/h
22Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %31 %58 %72 %81 %86 %95 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1010 hPa1007 hPa1004 hPa1001 hPa1000 hPa999 hPa
Влажност79 %80 %83 %94 %94 %93 %90 %85 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %93 %
Сабота
29.02.2020
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 9.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
42Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 17:52 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
19Km/h
26Km/h
32Km/h
26Km/h
42Km/h
41Km/h
33Km/h
30Km/h
Веројатност за врнежи од дожд97 %96 %95 %95 %94 %97 %83 %80 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %91 %91 %92 %88 %81 %61 %73 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
35Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
24Km/h
25Km/h
32Km/h
27Km/h
35Km/h
35Km/h
32Km/h
32Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %5 %25 %50 %55 %69 %29 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1001 hPa998 hPa998 hPa998 hPa
Влажност80 %81 %79 %85 %81 %88 %64 %62 %
Облачност32 %27 %99 %66 %92 %77 %15 %42 %
Среда
26.02.2020
мин 2
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
33Km/h
Облачност 37 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
Ветер
30Km/h
30Km/h
33Km/h
30Km/h
33Km/h
32Km/h
23Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %11 %14 %7 %6 %19 %15 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa1000 hPa1002 hPa1006 hPa1008 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa
Влажност69 %75 %76 %74 %54 %52 %66 %78 %
Облачност16 %46 %29 %2 %18 %81 %56 %100 %
Четврток
27.02.2020
мин 4
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
10Km/h
16Km/h
18Km/h
26Km/h
28Km/h
19Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %86 %79 %54 %18 %9 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1001 hPa1000 hPa1002 hPa1005 hPa1008 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност87 %94 %96 %85 %56 %52 %62 %75 %
Облачност100 %100 %100 %1 %7 %0 %8 %50 %
Петок
28.02.2020
мин 6
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 99 %
Количество на дожд 11.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
13Km/h
19Km/h
22Km/h
24Km/h
19Km/h
26Km/h
22Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %31 %58 %72 %81 %86 %95 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1010 hPa1007 hPa1004 hPa1001 hPa1000 hPa999 hPa
Влажност79 %80 %83 %94 %94 %93 %90 %85 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %93 %
Сабота
29.02.2020
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 9.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
42Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 17:52 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
19Km/h
26Km/h
32Km/h
26Km/h
42Km/h
41Km/h
33Km/h
30Km/h
Веројатност за врнежи од дожд97 %96 %95 %95 %94 %97 %83 %80 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %91 %91 %92 %88 %81 %61 %73 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Недела
01.03.2020
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:54 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
24Km/h
28Km/h
24Km/h
20Km/h
25Km/h
19Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд79 %71 %71 %60 %80 %81 %82 %73 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %74 %81 %86 %78 %81 %85 %87 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Понеделник
02.03.2020
мин 5
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 17:56 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
13Km/h
18Km/h
22Km/h
22Km/h
23Km/h
21Km/h
20Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд64 %59 %55 %57 %58 %65 %73 %63 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %92 %95 %80 %64 %69 %73 %78 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Вторник
03.03.2020
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 17:57 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
16Km/h
14Km/h
12Km/h
15Km/h
18Km/h
22Km/h
26Km/h
27Km/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %57 %60 %62 %63 %59 %55 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %88 %94 %70 %66 %91 %67 %77 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Среда
04.03.2020
мин 5
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:59 h
Времетраење 11h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
28Km/h
25Km/h
22Km/h
24Km/h
26Km/h
32Km/h
39Km/h
35Km/h
Веројатност за врнежи од дожд48 %45 %42 %49 %56 %66 %76 %70 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %96 %87 %87 %90 %63 %67 %71 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Четврток
05.03.2020
мин 3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
31Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
32Km/h
33Km/h
34Km/h
31Km/h
28Km/h
25Km/h
23Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд63 %62 %60 %63 %65 %52 %39 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %92 %78 %68 %61 %65 %74 %75 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %