0f470455
Хул
Претежно сончево вторник, 25 февруари 2020
4℃
Се чувствува: 0 ℃
Изгрејсонце: 06:59
Зајдисонце: 17:30
Времетраење: 631 минути
Фаза на месечината
Влажност: 78.5 %
Ветер: 22 km/h
Видливост 40 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
25Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
22Km/h
24Km/h
27Km/h
26Km/h
25Km/h
24Km/h
22Km/h
20Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
21Km/h
24Km/h
29Km/h
29Km/h
29Km/h
29Km/h
27Km/h
24Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
17Km/h
20Km/h
24Km/h
26Km/h
28Km/h
30Km/h
29Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
24Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
3 %4 %5 %5 %8 %10 %13 %15 %18 %20 %31 %41 %51 %39 %27 %15 %13 %11 %9 %9 %8 %7 %6 %4 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %4 %6 %9 %14 %18 %23 %17 %10 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %9 %12 %21 %29 %37 %36 %34 %32 %29 %25 %21 %23 %25 %27 %21 %14 %8 %8 %7 %6 %5 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa997 hPa997 hPa997 hPa995 hPa995 hPa995 hPa993 hPa993 hPa993 hPa992 hPa992 hPa992 hPa992 hPa992 hPa992 hPa992 hPa992 hPa994 hPa994 hPa994 hPa996 hPa996 hPa996 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa999 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa
86 %87 %88 %90 %89 %89 %88 %81 %74 %67 %67 %66 %66 %70 %75 %80 %85 %90 %96 %96 %98 %96 %95 %94 %95 %95 %95 %92 %89 %86 %77 %68 %58 %58 %57 %56 %61 %66 %71 %76 %81 %87 %91 %95 %99 %98 %96 %94 %95 %95 %96 %95 %95 %94 %85 %75 %66 %62 %58 %54 %60 %65 %71 %73 %75 %76 %82 %87 %
26 %26 %26 %32 %32 %32 %89 %89 %89 %80 %80 %80 %86 %86 %86 %61 %61 %61 %90 %90 %66 %66 %66 %91 %91 %91 %54 %54 %54 %45 %45 %45 %72 %72 %72 %26 %26 %26 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %26 %26 %26 %99 %99 %99 %98 %98 %98 %15 %15 %15 %3 %3 %3 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %1 %1 %1 %
Вторник
25.02.2020
мин 0
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 10h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
25Km/h
19Km/h
19Km/h
27Km/h
24Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %13 %20 %51 %15 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок998 hPa998 hPa997 hPa995 hPa993 hPa992 hPa992 hPa
Влажност86 %90 %88 %67 %66 %80 %96 %
Облачност26 %32 %89 %80 %86 %61 %90 %
Среда
26.02.2020
мин 1
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 41 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
19Km/h
14Km/h
16Km/h
29Km/h
29Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %4 %3 %2 %9 %23 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок992 hPa994 hPa996 hPa999 hPa1000 hPa1001 hPa1003 hPa1002 hPa
Влажност98 %94 %95 %86 %58 %56 %71 %87 %
Облачност66 %91 %54 %45 %72 %26 %2 %2 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
16Km/h
10Km/h
13Km/h
24Km/h
30Km/h
27Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %12 %37 %32 %21 %27 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa999 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa1001 hPa1003 hPa1006 hPa
Влажност99 %94 %96 %94 %66 %54 %71 %76 %
Облачност26 %99 %98 %15 %3 %5 %5 %1 %
Петок
28.02.2020
мин 5
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
15Km/h
12Km/h
14Km/h
22Km/h
23Km/h
21Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %7 %24 %33 %48 %58 %76 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1003 hPa999 hPa995 hPa
Влажност93 %95 %84 %86 %78 %79 %93 %99 %
Облачност24 %97 %100 %99 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 1
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
33Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
24Km/h
27Km/h
27Km/h
31Km/h
32Km/h
33Km/h
27Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %65 %48 %58 %84 %79 %61 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %93 %88 %85 %77 %85 %84 %85 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
25.02.2020
мин 0
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 10h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
25Km/h
19Km/h
19Km/h
27Km/h
24Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %13 %20 %51 %15 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок998 hPa998 hPa997 hPa995 hPa993 hPa992 hPa992 hPa
Влажност86 %90 %88 %67 %66 %80 %96 %
Облачност26 %32 %89 %80 %86 %61 %90 %
Среда
26.02.2020
мин 1
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 41 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
19Km/h
14Km/h
16Km/h
29Km/h
29Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %4 %3 %2 %9 %23 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок992 hPa994 hPa996 hPa999 hPa1000 hPa1001 hPa1003 hPa1002 hPa
Влажност98 %94 %95 %86 %58 %56 %71 %87 %
Облачност66 %91 %54 %45 %72 %26 %2 %2 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
16Km/h
10Km/h
13Km/h
24Km/h
30Km/h
27Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %12 %37 %32 %21 %27 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa999 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa1001 hPa1003 hPa1006 hPa
Влажност99 %94 %96 %94 %66 %54 %71 %76 %
Облачност26 %99 %98 %15 %3 %5 %5 %1 %
Петок
28.02.2020
мин 5
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
15Km/h
12Km/h
14Km/h
22Km/h
23Km/h
21Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %7 %24 %33 %48 %58 %76 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1003 hPa999 hPa995 hPa
Влажност93 %95 %84 %86 %78 %79 %93 %99 %
Облачност24 %97 %100 %99 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 1
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
33Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
24Km/h
27Km/h
27Km/h
31Km/h
32Km/h
33Km/h
27Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %65 %48 %58 %84 %79 %61 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %93 %88 %85 %77 %85 %84 %85 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
01.03.2020
мин 1
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
25Km/h
24Km/h
18Km/h
19Km/h
28Km/h
22Km/h
16Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %27 %21 %20 %47 %62 %76 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %80 %85 %76 %67 %70 %73 %87 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Понеделник
02.03.2020
мин 0
6 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
8Km/h
12Km/h
16Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %33 %34 %39 %43 %48 %52 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %94 %88 %85 %83 %92 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Вторник
03.03.2020
мин 0
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 11h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
10Km/h
8Km/h
14Km/h
20Km/h
20Km/h
21Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %44 %41 %46 %52 %58 %64 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %84 %65 %86 %68 %90 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Среда
04.03.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 11h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
15Km/h
14Km/h
14Km/h
22Km/h
30Km/h
27Km/h
24Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %37 %39 %44 %50 %53 %56 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %99 %100 %100 %70 %57 %93 %78 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Четврток
05.03.2020
мин 1
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 11h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
24Km/h
24Km/h
25Km/h
25Km/h
24Km/h
22Km/h
20Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %46 %40 %44 %48 %43 %38 %44 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %95 %81 %72 %58 %63 %71 %81 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %