4f710a69
Хановер
Умерено облачно сабота, 14 декември 2019
3℃
Се чувствува: 1 ℃
Изгрејсонце: 08:23
Зајдисонце: 16:07
Времетраење: 464 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.1 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 00:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
76 %55 %35 %34 %33 %32 %52 %73 %93 %94 %95 %97 %74 %51 %29 %33 %37 %41 %39 %36 %33 %23 %12 %2 %3 %5 %7 %16 %25 %34 %50 %66 %82 %61 %41 %20 %14 %8 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %4 %5 %5 %5 %7 %10 %12 %13 %13 %14 %16 %18 %20 %24 %27 %30 %26 %21 %16 %14 %12 %9 %10 %11 %12 %10 %8 %
1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
983 hPa983 hPa983 hPa983 hPa983 hPa983 hPa983 hPa985 hPa985 hPa985 hPa988 hPa988 hPa988 hPa992 hPa992 hPa992 hPa994 hPa994 hPa994 hPa997 hPa997 hPa997 hPa999 hPa999 hPa999 hPa997 hPa997 hPa997 hPa994 hPa994 hPa994 hPa996 hPa996 hPa996 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa
90 %88 %86 %86 %86 %86 %88 %90 %92 %90 %89 %87 %83 %79 %75 %75 %76 %76 %76 %75 %75 %73 %72 %71 %75 %79 %84 %85 %86 %87 %85 %82 %80 %77 %74 %71 %69 %68 %66 %68 %71 %73 %74 %74 %75 %77 %79 %79 %81 %80 %80 %80 %81 %81 %81 %81 %82 %82 %82 %82 %82 %84 %85 %86 %88 %89 %91 %90 %89 %88 %86 %83 %
100 %12 %12 %12 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %77 %77 %77 %27 %27 %27 %71 %71 %71 %22 %22 %22 %18 %18 %18 %67 %67 %67 %30 %30 %30 %77 %77 %77 %4 %4 %4 %28 %28 %28 %67 %67 %67 %65 %65 %65 %65 %73 %73 %73 %74 %74 %74 %95 %95 %95 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %91 %91 %91 %74 %74 %74 %74 %
Сабота
14.12.2019
мин 3
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 7h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд96 %35 %32 %93 %97 %29 %41 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок983 hPa983 hPa983 hPa985 hPa988 hPa992 hPa994 hPa997 hPa
Влажност92 %86 %86 %92 %87 %75 %76 %75 %
Облачност100 %12 %100 %100 %77 %27 %71 %22 %
Недела
15.12.2019
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 7h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %34 %82 %20 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa997 hPa994 hPa996 hPa999 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa
Влажност71 %84 %87 %80 %71 %66 %73 %75 %
Облачност18 %67 %30 %77 %4 %28 %67 %65 %
Понеделник
16.12.2019
мин 7
9 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 7h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %12 %14 %20 %30 %16 %9 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1005 hPa
Влажност81 %80 %81 %82 %82 %86 %91 %88 %
Облачност73 %74 %95 %100 %100 %98 %91 %74 %
Вторник
17.12.2019
мин 8
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 7h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %9 %7 %5 %3 %2 %2 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност80 %72 %67 %74 %64 %66 %71 %72 %
Облачност70 %96 %86 %53 %33 %0 %60 %28 %
Среда
18.12.2019
мин 2
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 7h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %19 %12 %5 %5 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %78 %86 %89 %83 %79 %90 %90 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %
Сабота
14.12.2019
мин 3
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 7h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд96 %35 %32 %93 %97 %29 %41 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок983 hPa983 hPa983 hPa985 hPa988 hPa992 hPa994 hPa997 hPa
Влажност92 %86 %86 %92 %87 %75 %76 %75 %
Облачност100 %12 %100 %100 %77 %27 %71 %22 %
Недела
15.12.2019
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 7h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %34 %82 %20 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa997 hPa994 hPa996 hPa999 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa
Влажност71 %84 %87 %80 %71 %66 %73 %75 %
Облачност18 %67 %30 %77 %4 %28 %67 %65 %
Понеделник
16.12.2019
мин 7
9 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 7h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %12 %14 %20 %30 %16 %9 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1005 hPa
Влажност81 %80 %81 %82 %82 %86 %91 %88 %
Облачност73 %74 %95 %100 %100 %98 %91 %74 %
Вторник
17.12.2019
мин 8
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 7h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %9 %7 %5 %3 %2 %2 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност80 %72 %67 %74 %64 %66 %71 %72 %
Облачност70 %96 %86 %53 %33 %0 %60 %28 %
Среда
18.12.2019
мин 2
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 7h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %19 %12 %5 %5 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %78 %86 %89 %83 %79 %90 %90 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %
Четврток
19.12.2019
мин 4
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:27 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 7h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %2 %4 %5 %7 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %92 %96 %92 %81 %85 %89 %90 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %
Петок
20.12.2019
мин 5
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:28 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 7h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %7 %9 %10 %12 %10 %9 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %94 %97 %90 %83 %84 %85 %84 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Сабота
21.12.2019
мин 8
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:28 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 7h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %18 %19 %16 %14 %23 %32 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %83 %83 %84 %77 %86 %82 %91 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Недела
22.12.2019
мин 11
12 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 7h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %50 %54 %52 %51 %55 %59 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %93 %64 %90 %87 %91 %83 %90 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Понеделник
23.12.2019
мин 7
13 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
7Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд64 %62 %60 %59 %59 %46 %34 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %80 %74 %86 %85 %81 %88 %82 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %