4dbe0a2b
Хамбург
Ведро/Сончево среда, 20 јуни 2018
12℃
Се чувствува: 12 ℃
Изгрејсонце: 04:49
Зајдисонце: 21:53
Времетраење: 1024 минути
Фаза на месечината
Влажност: 89.9 %
Ветер: null km/h
Видливост 55 km
Toчка на роса: 11 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %8 %14 %21 %29 %38 %46 %34 %21 %9 %7 %4 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %6 %15 %24 %33 %48 %62 %77 %79 %80 %81 %86 %91 %96 %90 %83 %77 %69 %61 %53 %42 %32 %22 %33 %33 %55 %89 %87 %87 %82 %69 %48 %24 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm3.4 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.7 mm1.3 mm0.3 mm0.4 mm0.2 mm0.4 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
86 %89 %91 %94 %89 %84 %79 %76 %74 %71 %68 %64 %61 %55 %50 %44 %46 %47 %48 %60 %72 %84 %88 %91 %94 %95 %97 %99 %98 %97 %96 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %92 %82 %71 %69 %66 %64 %66 %69 %72 %78 %78 %92 %95 %86 %79 %60 %50 %65 %77 %
0 %1 %1 %1 %30 %30 %30 %100 %100 %100 %90 %90 %90 %69 %69 %69 %84 %84 %84 %7 %7 %7 %14 %14 %14 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %43 %43 %43 %49 %49 %49 %42 %42 %42 %42 %79 %79 %100 %74 %53 %54 %76 %65 %99 %
Среда
20.06.2018
мин 14
26 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:49 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %21 %46 %9 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност86 %94 %79 %71 %61 %44 %48 %84 %
Облачност0 %1 %30 %100 %90 %69 %84 %7 %
Четврток
21.06.2018
мин 9
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 12.6 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
9Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 04:49 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %33 %77 %81 %96 %77 %53 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm3.4 mm0.7 mm0.6 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност94 %99 %96 %100 %100 %71 %64 %72 %
Облачност14 %100 %100 %99 %100 %43 %49 %42 %
Петок
22.06.2018
мин 11
17 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 37 %
Ветер
7Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 04:50 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %89 %87 %87 %82 %69 %48 %24 %
Количество на дожд0.3 mm0.7 mm1.3 mm0.3 mm0.4 mm0.2 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност92 %95 %86 %79 %60 %50 %65 %77 %
Облачност79 %100 %74 %53 %54 %76 %65 %99 %
Сабота
23.06.2018
мин 11
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 04:50 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %24 %32 %49 %44 %38 %28 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.3 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa
Влажност79 %71 %62 %72 %68 %58 %61 %69 %
Облачност61 %71 %96 %100 %100 %97 %96 %64 %
Недела
24.06.2018
мин 12
18 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:50 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %20 %49 %75 %69 %41 %17 %7 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %90 %78 %67 %69 %64 %68 %84 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Среда
20.06.2018
мин 14
26 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:49 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %21 %46 %9 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност86 %94 %79 %71 %61 %44 %48 %84 %
Облачност0 %1 %30 %100 %90 %69 %84 %7 %
Четврток
21.06.2018
мин 9
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 12.6 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
9Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 04:49 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %33 %77 %81 %96 %77 %53 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm3.4 mm0.7 mm0.6 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност94 %99 %96 %100 %100 %71 %64 %72 %
Облачност14 %100 %100 %99 %100 %43 %49 %42 %
Петок
22.06.2018
мин 11
17 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 37 %
Ветер
7Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 04:50 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %89 %87 %87 %82 %69 %48 %24 %
Количество на дожд0.3 mm0.7 mm1.3 mm0.3 mm0.4 mm0.2 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност92 %95 %86 %79 %60 %50 %65 %77 %
Облачност79 %100 %74 %53 %54 %76 %65 %99 %
Сабота
23.06.2018
мин 11
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 04:50 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %24 %32 %49 %44 %38 %28 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.3 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa
Влажност79 %71 %62 %72 %68 %58 %61 %69 %
Облачност61 %71 %96 %100 %100 %97 %96 %64 %
Недела
24.06.2018
мин 12
18 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:50 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %20 %49 %75 %69 %41 %17 %7 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %90 %78 %67 %69 %64 %68 %84 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Понеделник
25.06.2018
мин 12
22 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:51 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %14 %21 %28 %35 %28 %21 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %95 %84 %67 %56 %57 %58 %75 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Вторник
26.06.2018
мин 13
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:51 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %8 %10 %12 %10 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %90 %87 %64 %41 %46 %51 %70 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Среда
27.06.2018
мин 14
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
3Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:52 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %8 %8 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %91 %82 %50 %44 %28 %49 %69 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Четврток
28.06.2018
мин 14
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
4Km/h
Облачност 33 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:52 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 17h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %3 %4 %6 %8 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %90 %81 %44 %47 %46 %38 %70 %
Облачност33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %
Петок
29.06.2018
мин 14
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
5Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %5 %2 %10 %19 %17 %15 %12 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %92 %80 %42 %45 %30 %46 %67 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %