4d3e0a37
Фиренца
Умерено облачно со дожд понеделник, 16 јули 2018
30℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце: 05:47
Зајдисонце: 20:54
Времетраење: 907 минути
Фаза на месечината
Влажност: 45.6 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 17 ℃
Измерено во: 18:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
21:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
53 %64 %75 %76 %78 %80 %74 %69 %63 %45 %28 %10 %11 %12 %13 %13 %13 %14 %11 %8 %5 %4 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm2.6 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
62 %62 %62 %7 %7 %7 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %7 %7 %7 %8 %8 %8 %4 %0 %0 %0 %
1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1014 hPa
69 %78 %87 %87 %88 %89 %88 %88 %87 %87 %88 %88 %82 %77 %71 %64 %57 %49 %50 %51 %52 %56 %60 %64 %70 %76 %81 %83 %83 %85 %87 %88 %89 %90 %89 %87 %86 %79 %73 %66 %43 %38 %44 %70 %
97 %97 %97 %56 %56 %56 %11 %11 %11 %44 %44 %44 %75 %75 %75 %29 %29 %29 %50 %50 %50 %11 %11 %11 %3 %3 %3 %3 %92 %92 %92 %97 %97 %97 %82 %82 %82 %2 %2 %2 %49 %28 %5 %0 %
Вторник
17.07.2018
мин 20
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
2Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 20:53 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %63 %10 %13 %14 %5 %3 %2 %
Количество на дожд0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %0 %0 %0 %5 %5 %8 %8 %
Атмосферски притисок1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност89 %87 %88 %71 %49 %52 %64 %81 %
Облачност56 %11 %44 %75 %29 %50 %11 %3 %
Среда
18.07.2018
мин 17
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
2Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 20:52 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %7 %8 %4 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност87 %90 %86 %66 %43 %38 %44 %70 %
Облачност92 %97 %82 %2 %49 %28 %5 %0 %
Четврток
19.07.2018
мин 18
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
3Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 20:52 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %4 %3 %3 %0 %0 %0 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност77 %78 %76 %55 %36 %38 %46 %69 %
Облачност0 %3 %11 %0 %1 %19 %10 %0 %
Петок
20.07.2018
мин 18
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
3Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 20:51 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %10 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %0 %0 %0 %0 %4 %7 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност71 %76 %70 %57 %40 %41 %50 %74 %
Облачност1 %4 %3 %0 %16 %36 %17 %2 %
Сабота
21.07.2018
мин 20
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
3Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 20:50 h
Времетраење 14h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %10 %16 %33 %36 %40 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %83 %66 %45 %37 %43 %54 %79 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Понеделник
16.07.2018
мин 20
31 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 8.3 mm
Веројатност за невреме 28 %
Ветер
3Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 20:54 h
Времетраење 15h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
30 ℃
Облачно
30 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %35 %42 %75 %
Количество на дожд0.0 mm3.8 mm2.6 mm2.6 mm
Веројатност за невреме6 %86 %80 %62 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa
Влажност54 %52 %60 %87 %
Облачност78 %82 %96 %97 %
Вторник
17.07.2018
мин 20
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
2Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 20:53 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %63 %10 %13 %14 %5 %3 %2 %
Количество на дожд0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %0 %0 %0 %5 %5 %8 %8 %
Атмосферски притисок1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност89 %87 %88 %71 %49 %52 %64 %81 %
Облачност56 %11 %44 %75 %29 %50 %11 %3 %
Среда
18.07.2018
мин 17
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
2Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 20:52 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %7 %8 %4 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност87 %90 %86 %66 %43 %38 %44 %70 %
Облачност92 %97 %82 %2 %49 %28 %5 %0 %
Четврток
19.07.2018
мин 18
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
3Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 20:52 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %4 %3 %3 %0 %0 %0 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност77 %78 %76 %55 %36 %38 %46 %69 %
Облачност0 %3 %11 %0 %1 %19 %10 %0 %
Петок
20.07.2018
мин 18
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
3Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 20:51 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %10 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %0 %0 %0 %0 %4 %7 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност71 %76 %70 %57 %40 %41 %50 %74 %
Облачност1 %4 %3 %0 %16 %36 %17 %2 %
Сабота
21.07.2018
мин 20
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
3Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 20:50 h
Времетраење 14h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %10 %16 %33 %36 %40 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %83 %66 %45 %37 %43 %54 %79 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Недела
22.07.2018
мин 19
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 45 %
Ветер
3Km/h
Облачност 40 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:52 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 14h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд
31 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %26 %33 %40 %46 %52 %57 %40 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %85 %85 %74 %63 %60 %57 %70 %
Облачност40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %
Понеделник
23.07.2018
мин 19
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
3Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:53 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 14h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %21 %20 %29 %39 %39 %40 %31 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %78 %73 %51 %30 %80 %40 %81 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Вторник
24.07.2018
мин 19
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
3Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 20:47 h
Времетраење 14h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.4
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %19 %16 %19 %23 %26 %29 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %99 %56 %63 %37 %41 %53 %67 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Среда
25.07.2018
мин 21
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 26 %
Ветер
2Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:46 h
Времетраење 14h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.43
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %10 %18 %27 %14 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност55 %99 %54 %55 %43 %34 %40 %60 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %