Џенова
Претежно сончево понеделник, 5 јуни 2023
25℃
Се чувствува: 25 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 76.6 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8 %13 %19 %27 %35 %44 %41 %39 %36 %38 %39 %40 %44 %48 %52 %46 %39 %33 %28 %24 %19 %17 %16 %14 %21 %29 %36 %33 %30 %27 %19 %10 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %8 %12 %11 %11 %11 %8 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm3.6 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
8 %8 %8 %76 %76 %76 %7 %7 %7 %4 %4 %4 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
79 %80 %82 %83 %84 %85 %82 %80 %77 %78 %79 %80 %80 %80 %81 %81 %82 %82 %83 %83 %84 %80 %76 %72 %70 %68 %65 %66 %66 %67 %69 %72 %74 %76 %78 %80 %80 %80 %80 %81 %81 %82 %83 %82 %81 %80 %79 %77 %76 %74 %73 %71 %71 %71 %71 %72 %73 %75 %76 %77 %78 %78 %
60 %60 %60 %50 %50 %50 %52 %52 %52 %69 %69 %69 %86 %86 %86 %81 %81 %81 %43 %43 %43 %22 %22 %22 %47 %47 %47 %15 %15 %15 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %13 %13 %13 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %18 %18 %18 %9 %9 %9 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %
Петок
03.07.2020
мин 21
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 5.2 mm
Веројатност за невреме 76 %
Ветер
10Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
7Km/h
12Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %44 %36 %40 %
Количество на дожд0.7 mm3.6 mm0.5 mm0.2 mm
Веројатност за невреме8 %76 %7 %4 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност82 %85 %77 %80 %
Облачност60 %50 %52 %69 %
Сабота
04.07.2020
мин 21
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
19Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
14Km/h
15Km/h
19Km/h
13Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %33 %19 %14 %36 %27 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.3 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %0 %0 %1 %0 %0 %4 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност81 %82 %84 %72 %65 %67 %74 %80 %
Облачност86 %81 %43 %22 %47 %15 %4 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 22
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %12 %11 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност81 %83 %80 %76 %71 %71 %75 %78 %
Облачност13 %0 %0 %0 %18 %9 %1 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 22
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 15h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %9 %12 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa
Влажност77 %81 %81 %71 %73 %69 %69 %75 %
Облачност0 %0 %0 %1 %20 %9 %4 %1 %
Вторник
07.07.2020
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
17Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 15h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
11Km/h
17Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %7 %11 %18 %26 %30 %7 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %1 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1010 hPa1009 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност68 %73 %75 %70 %68 %62 %64 %63 %
Облачност3 %6 %18 %13 %11 %19 %18 %36 %
Петок
03.07.2020
мин 21
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 5.2 mm
Веројатност за невреме 76 %
Ветер
10Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
7Km/h
12Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %44 %36 %40 %
Количество на дожд0.7 mm3.6 mm0.5 mm0.2 mm
Веројатност за невреме8 %76 %7 %4 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност82 %85 %77 %80 %
Облачност60 %50 %52 %69 %
Сабота
04.07.2020
мин 21
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
19Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
14Km/h
15Km/h
19Km/h
13Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %33 %19 %14 %36 %27 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.3 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %0 %0 %1 %0 %0 %4 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност81 %82 %84 %72 %65 %67 %74 %80 %
Облачност86 %81 %43 %22 %47 %15 %4 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 22
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %12 %11 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност81 %83 %80 %76 %71 %71 %75 %78 %
Облачност13 %0 %0 %0 %18 %9 %1 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 22
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 15h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %9 %12 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa
Влажност77 %81 %81 %71 %73 %69 %69 %75 %
Облачност0 %0 %0 %1 %20 %9 %4 %1 %
Вторник
07.07.2020
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
17Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 15h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
11Km/h
17Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %7 %11 %18 %26 %30 %7 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %1 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1010 hPa1009 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност68 %73 %75 %70 %68 %62 %64 %63 %
Облачност3 %6 %18 %13 %11 %19 %18 %36 %
Среда
08.07.2020
мин 22
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 15h : 21m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
15Km/h
15Km/h
18Km/h
15Km/h
9Km/h
9Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %3 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %71 %73 %59 %54 %58 %60 %61 %
Облачност35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Четврток
09.07.2020
мин 23
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
13Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 15h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %63 %65 %62 %59 %62 %65 %66 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Петок
10.07.2020
мин 23
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
10Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 15h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %8 %9 %9 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %71 %76 %71 %67 %67 %61 %81 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Сабота
11.07.2020
мин 23
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 21 %
Ветер
14Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %5 %11 %17 %13 %9 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %76 %68 %65 %73 %56 %72 %90 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Недела
12.07.2020
мин 22
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 16 %
Ветер
13Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 15h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %9 %15 %21 %22 %22 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %91 %76 %72 %82 %49 %78 %72 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %