61ae0b88
Дортмунд
Облачно среда, 20 јуни 2018
18℃
Се чувствува: 18 ℃
Изгрејсонце: 05:12
Зајдисонце: 21:50
Времетраење: 998 минути
Фаза на месечината
Влажност: 88.1 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 16 ℃
Измерено во: 00:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
8 %8 %8 %7 %10 %13 %16 %20 %24 %28 %23 %19 %14 %10 %6 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %11 %21 %30 %51 %73 %94 %89 %85 %81 %58 %35 %11 %9 %6 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %3 %14 %50 %74 %65 %58 %44 %14 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1024 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1025 hPa1026 hPa
90 %88 %87 %86 %86 %86 %86 %79 %73 %67 %64 %62 %60 %57 %53 %50 %51 %52 %53 %60 %67 %74 %74 %75 %75 %80 %85 %90 %87 %85 %82 %85 %89 %92 %81 %70 %59 %52 %44 %37 %41 %46 %51 %55 %59 %63 %66 %66 %71 %65 %72 %82 %66 %50 %56 %69 %
70 %73 %73 %73 %32 %32 %32 %67 %67 %67 %34 %34 %34 %8 %8 %8 %15 %15 %15 %38 %38 %38 %34 %34 %34 %20 %20 %20 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %71 %71 %71 %44 %44 %44 %63 %63 %63 %28 %28 %28 %28 %4 %4 %84 %100 %100 %93 %99 %89 %8 %
Среда
20.06.2018
мин 17
26 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 80 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 16h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %16 %28 %14 %1 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност90 %86 %86 %67 %60 %50 %53 %74 %
Облачност70 %73 %32 %67 %34 %8 %15 %38 %
Четврток
21.06.2018
мин 10
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %30 %94 %81 %11 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност75 %90 %82 %92 %59 %37 %51 %63 %
Облачност34 %20 %100 %100 %71 %44 %63 %28 %
Петок
22.06.2018
мин 9
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %14 %50 %74 %65 %58 %44 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1024 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1025 hPa1026 hPa
Влажност71 %65 %72 %82 %66 %50 %56 %69 %
Облачност4 %84 %100 %100 %93 %99 %89 %8 %
Сабота
23.06.2018
мин 9
15 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 89 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %2 %26 %32 %38 %24 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1026 hPa1026 hPa1026 hPa1027 hPa1026 hPa1025 hPa1024 hPa1025 hPa
Влажност80 %87 %79 %59 %60 %61 %54 %60 %
Облачност70 %55 %80 %100 %99 %100 %49 %16 %
Недела
24.06.2018
мин 11
17 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:13 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %7 %35 %31 %40 %24 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %89 %79 %61 %51 %44 %49 %69 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Среда
20.06.2018
мин 17
26 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 80 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 16h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %16 %28 %14 %1 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност90 %86 %86 %67 %60 %50 %53 %74 %
Облачност70 %73 %32 %67 %34 %8 %15 %38 %
Четврток
21.06.2018
мин 10
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %30 %94 %81 %11 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност75 %90 %82 %92 %59 %37 %51 %63 %
Облачност34 %20 %100 %100 %71 %44 %63 %28 %
Петок
22.06.2018
мин 9
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %14 %50 %74 %65 %58 %44 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1024 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1025 hPa1026 hPa
Влажност71 %65 %72 %82 %66 %50 %56 %69 %
Облачност4 %84 %100 %100 %93 %99 %89 %8 %
Сабота
23.06.2018
мин 9
15 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 89 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %2 %26 %32 %38 %24 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1026 hPa1026 hPa1026 hPa1027 hPa1026 hPa1025 hPa1024 hPa1025 hPa
Влажност80 %87 %79 %59 %60 %61 %54 %60 %
Облачност70 %55 %80 %100 %99 %100 %49 %16 %
Недела
24.06.2018
мин 11
17 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:13 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %7 %35 %31 %40 %24 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %89 %79 %61 %51 %44 %49 %69 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Понеделник
25.06.2018
мин 13
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:13 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %11 %16 %23 %30 %24 %17 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %95 %83 %70 %59 %56 %52 %68 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Вторник
26.06.2018
мин 14
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %6 %6 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %78 %72 %60 %47 %45 %43 %56 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Среда
27.06.2018
мин 15
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
3Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %3 %2 %3 %4 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %84 %71 %48 %35 %33 %39 %71 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Четврток
28.06.2018
мин 15
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
3Km/h
Облачност 33 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %7 %10 %12 %14 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %75 %79 %44 %48 %50 %41 %49 %
Облачност33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %
Петок
29.06.2018
мин 15
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
4Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %8 %2 %9 %16 %16 %16 %13 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %77 %71 %58 %39 %42 %55 %65 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %